Nomaļie lauki. Non Non Biyori

Divu sezonu anime par bērnu dzīvi Japānas laukos. Režisors Sinja Kavamo. 2013. un 2015. ļoti mīlīgs seriāls par kāda maza ciematiņa bērniem: trīs meitenēm un vienu puisi. kuri visi iet vienā skolā, mācoties kopā, lai gan ir dažādu klašu skolēni, arī skolotāja ir viena, turklāt - vecākā māsa. Seriāls, nav fantastika, bet kaut kur atgādina Jaunsudrabiņa "Balto" un "Zaļo grāmatu", kaut arī vecāki cilvēki te ir tikai otrajā plānā.

Pārbrauciens no Tokijas uz Japānas laukiem ir īsts šoks vienpadsmit gadus vecai meitenei Hotaru Itidzjo. Viņa reti ir bijusi laukos. Visvairāk viņu pārsteidz tas, ka līdz tuvākam kino vai grāmatu veikalam jābrauc vairāk par stundu! Bet vietējais pārtikas veikals ir maza nojume, kur stāv dārzeņi, kas maksā tikai 100 jēnas, kas jāiemet krājkases kastītē. Te ir pavisam citas ierašas. Te neviens neslēdz durvis, visi viens otru pazīst un ir dažādas pakāpes radi. Kā saka: septītais ūdens ķīselī. Nav jāsaka, ka arī skolā te mācās ļoti maz bērnu. Te izmanto tikai vienu istabu - klasi, kur mācās pirmklasniece Renge, septītās klases skolniece Nacumi, astotklasniece Komari un viņu vecākais brālis Suguru. Tagad te vēl vajadzēs mācīties arī Hotaru, kura ir pārgājusi uz piekto klasi. Sākumā atbraukušā nekādi nevar pierast pie jaunajiem apstākļiem, kad ģimene pārceļas tēva darba dēļ, viss, kas notiek laukos viņai ir svešs un nepazīstams. Taču meitene ātri iedzīvojas. Dabā zem klajas debess arī jūtas ir vienkāršākas, tīrākas un dziļākas, bet izklaidēties ardraudzenēm lauku un pakalnu vidū var ne sliktāk, kā Gindzas vai Sindzjuku akmens džungļos. Varone saprot, ka spēj šādos apstākļos kļūt gudrāka, labāka, atbildīgāka un mierīgāka. Tā viņa lēnām kļūst par pieaugušu cilvēku!

http://seasonvar.ru/serial-12310-Gluhoman_-1-season.html

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/17549/Non_Non_Biyori

Viena OVA.

https://myanimelist.net/anime/21667/Non_Non_Biyori__Okinawa_e_Ikukoto_ni_Natta

Otrā sezona.

https://myanimelist.net/anime/23623/Non_Non_Biyori_Repeat

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Non_Non_Biyori

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt3114358/

Viki lapa.

https://nonnontv.fandom.com/wiki/Non_Non_Biyori_Wiki

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=15149

Anime lapa.

https://anilist.co/anime/17549/Non-Non-Biyori

Ir baumas par trešo sezonu.

https://otakumode.com/news/5cd8fc5d21cbfd5877ecafc3/Non-Non-Biyori-to-Return-for-Season-3!
Otrās sezonas apraksts.

Atgriešanās pasaulē, no kuras esam cēlušies... Tas ir ļoti svarīgs pasākums, lai kā arī nebūtu. Arī atgriešanās bērnībā ir kas līdzīgs. Brīnišķīgs laiks, kad gribas izpētīt pasauli, ceļot, pastaigāties, priecāties par dzīvi. Vienkāršība un tīrība, apkārtējās pasaules nepiesārņotība, košums, labestība, īsti pirmie atklājumi. Arī Japānas laukos bērnu bērnība ir pats labākais. Ciematiņā ar nosaukumu Rītausmas Pakalni dzīvo šī anime galvenie varoņi. Nacumi un Komari ir māsas, gandrīz vienaudzes, mazulīte – Renge, šai kompānijai pievienojas viešņa no galvaspilsētas Hotaru. Dažāda vecuma meitenes mācās vienā istabā, tur viņas pieskata labā un pagulēt mīlošā Kadzuho. Viņas vēl kopā pastaigājas, kopā izklaidējas, kopā nodarbojas ar jautrām lietām! Ko tad citu lai dara, kā izklaidēties uz ielas? Tuvākais kino atrodas stundas brauciena attālumā ar vilcienu, tas taču ir ļoti ilgi. Jūs varat teikt, ka nesen jau esat redzējuši šo stāstu, ko pastāstīja gudrā un vērīgā Hotaru Itidzjo. Taču, pirmkārt, bijusī pilsētniece nav pastāstījusi visu, jo daudz no lauku dzīves paradumiem vēl nezināja un nesaprata. Vēl par reportieri uzstājas pirmklasniece Renge Mijauti, kura, neskatoties uz savu pavisam jauno vecumu, ir īsta līdere un pieredzējusi filozofe! Kurš vispār ir teicis, ka dzīve laukos ir garlaicīga!? A!?

http://seasonvar.ru/serial-12311-Gluhoman_-2-season.html