Marī Brennana. Halcedona galms

Apraksts par autori un viņas daiļradi

1. grāmata. "Lai nekad neiestātos pusnakts".

Anglija plaukst karalienes Elizabetes laikā - karaliene-jaunava, Glorianna, pēdējā un pati varenākā Tjudoru dinastijas valdniece. Taču liela gaisma rada lielu ēnu. Slepenās katakombās zem Londonas ir apslēpts vēl vienas karalienes Invidiānas galms, tā ir elfu, feju un citu Anglijas mazo ļaužu valdniece, zemes spīdekļa tumšais atspulgs. 30 gadu laikā, kas pagājuši no tā laika, kad Elizabete kāpa tronī, mirstīgo un nemirstīgo radījumu politika ir savijusies kopā, ka ne atšķetināt, slepenas alianses un nekaunīgas nodevības, par kurām zina tikai daži.

Citādo pārstāvi, lēdiju Lunu sūta izsekot Elizabetes izlūkdienesta vadītāju Frensisu Voksingemu, lai centos manipulēt ar viņu. Te viņas dzīves ceļš saduras ar mirstīgoMaiklu Devenu, kurš ir Volsingema cilvēks. Viņa atklātais "nezināmais spēlmanis" Anglijas politikā kļūs par lielu pārbaudi Lunas lojalitātei un Devena vīrišķībai. Vai Luna nodos savu karalieni par labu citai pasaulei? Vai devens izdzīvos svešajā, intrigu pilnajā citādo pasaulē? Tikai abiem kopā viņiem izdosies atrast Invidiānas varas avotu. Atrast un iznīcināt...

https://www.livelib.ru/book/1003278118-chtob-nikogda-ne-nastupala-polnoch-mari-brennan

Par autori atkārtošos.

Marī Brennana ir amerikāņu rakstniece, īstajā vārdā - Brina Noienšvandere. Esot Hārvardas universitātes studente, Noienšvandere kļuva par asociācijas Harvard-Radcliffe Science Fiction Association līdzpriekšsēdētāju. Pēc Hārvardas pabeigšanas viņa turpināja mācības Indiānas Universitātē, pētot folkloru un antropoloģiju; 2008. gadā viņa pamet aspiramtūru, nepabeidzot doktora disertāciju, lai kļūtu par rakstnieci. Par autores pūķu seriālu apraksts jau ir bijis. Krieviski ir paguvušas iznākt 5 grāmatas: "Pūķu dabiskā vēsture", "Pūķu trops", "Ceļojums ar "Bazilisku", "Labirinta noslēpums", "Spārnu mītnē".  6. grāmata "Turning Darkness into Light" (2019)

 https://www.labirint.ru/authors/198833/

Te kas jauns.

Dzimusi Dalasā, Teksasā, 1980. gadā. 2002. gadā beigusi Hārvardas Universitāti antropoloģijas specialitātē. Studiju laikā bija Hārvardas un Redklifas kopējās fantastikas un fantāzijas mīļotāju asociācijas līdzpriekšsēdētāja. Tajā pašā gadā iznāk arī viņas pirmie darbi. Savas studijas Marī nolemj turpināt Indiānas Universitātē, kur par galvenajiem priekšmetiem viņa izvēlas arheoloģiju, antropoloģiju un folkloru. Visu mācību laikā Marī turpina strādāt pie literāriem darbiem. Tas noved pie tā, ka 2008. gadā viņa pārtrauc savas studijas un kļūst par profesionālu rakstnieci.

Viņas pirmie lielie literārie darbi ir: "Warrior" - "Karotājs" - (2008) и "Witch" (2006) - "Burve". Taču lielāku pazīstamību viņai atnes "A Memoir by Lady Trent" ("Lēdijas Trentas memuāri" - minētās grāmatas par pūķiem), pirmā daļa iegūst 2016. gadā "Imaginales" prēmiju. Pašlaik Marī Brennana dzīvo Sanfrancisko, Kalifornijā.

https://www.livelib.ru/author/1079188-mari-brennan

Mājaslapa.

https://www.swantower.com/