Ļoti īsas ziņas_1

1.

apollo tik solakārtējo reizi.

Pasaules gals ir tuvu - Jakutijā vilki apvienojas lielā barā
«Apollo»
Pirmdiena, 28. februāris (2011)
Jakutijā noticis kas nebijis - apmēram 400 vilki apvienojušies barā un siro pa ciemiem. Biologi šo fenomenu nevar izskaidrot, tas ir kas nebijis.
Mednieki cenšas plēsējus iznīcināt, pirms tie nav uzbrukuši cilvēkiem. Mājdzīvnieki jau pamatīgi cietuši - dažu dienu laikā vilki nokoduši ap 30 zirgu.
Lai tiktu galā ar vilkiem, izveidotas 24 mednieku brigādes. Situācija ir tik nopietna, ka dažas brigādes pat medībās dotas ar helikopteriem. Par vienu vilka ādu mednieki saņem 10 000 rubļus (200 Ls), ņemot vērā cenas šajā reģionā, tā nav liela summa.

 

 

Šāda parādība - 400 vilku bars - ir bīstama jebkurai dzīvai būtnei. Bara veidošanās nav izskaidrojama, parasti vilki dzīvo nelielos baros, turās kopā viena ģimene. Pētnieki saka, ka šāds vilku bars nevar ilgi izdzīvot, jo nevarēs atrast pārtiku.
Jakutijā vilki ir ļoti godājami, pret tiem izturas ar cieņu. Vilku uzskata par maģisku dzīvnieku, vietējie tic, ka vilkā var iemiesoties šamaņi - gan labie, gan sliktie. Šada milzīga bara izveidošanos vietejie skaidro kā ģenerālmēģinājumu pasaules galam, raksta news.mail.ru. Šo gadījumu saista ar daudzajiem dīvainajiem notikumiem pasaulē - pēkšņu masveida putnu bojāeju, dažādas katastrofas utt.

http://www.apollo.lv/portal/life/articles/230906?ref=news-top-ad-06

2,

Atrod «Coca-Cola» recepti

16.02.2011.
Autors: LETA, BNS.

ASV radioprogrammas "This American Life" veidotāji vecā avīzes rakstā nejauši uzgājuši rūpīgi slepenībā turēto dzēriena "Coca-Cola" recepti. 1886. gadā medicīnas ķīmiķa Džona Pembertona radītās kokakolas izgatavošanas noslēpums jau sen tiek uzskatīts par vienu no visstingrāk glabātajiem rūpnieciskajiem noslēpumiem pasaulē. Čikāgas sabiedriskās radiostacijas programmas "This American Life" veidotāji esot uzgājuši "Coca-Cola" recepti, kas bijusi publicēta 1979. gadā vietējā avīzē. Dzēriens "Coca-Cola" satur vairākas ēteriskās eļļas, un to precīzu devu sajaukums nodrošina dzēriena īpašo garšu. Šis ēterisko eļļu sajaukums veido slepeno sastāvdaļu, kas pazīstama kā "sastāvdaļa 7X". Saskaņā ar publiskoto "Coca-Cola" recepti dzēriens sastāv no kokas lapu ekstrakta, citronskābes, kofeīna, cukura, ūdens, laima sulas, vaniļas un karameles. Bet "sastāvdaļu 7X" veido 8 unces alkohola, 20 pilieni apelsīnu eļļas, 30 pilieni citronu eļļas, 10 pilieni muskatrieksta eļļas, pieci pilieni koriandra eļļas, greipfrūtu ziedu eļļas (Neroli) un 10 pilieni kanēļa eļļas.

http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/arzemju.zinas/?doc=94200&date=2011-02-16

3,

Sočiem-2014 talismani būs trīs:| Baltais lācis, Leopards un Zaķītis.

2011. g. 27. februārī.

Leopards, Baltais lācis un Zaķītis kļuvuši par Soču Olimpisko spēļu talismaniem. To noteica balsošana, kurā varēja piedalīties katrs, kas vēlējās. Balsošanas rezultātu paziņošana notika tiešajā ēterā Krievijas 1. kanālā. Trīs uzvarētāji savāca 62% balsu.

Bija domāts, ka uzvarētājs būs tikai viens, taču Soču Olimpiādes orgkomitejas prezidents Dmitrijs Černišenko ceremonijas beigās sensacionāli paziņoja: tajā brīdī, kad kļuva skaidrs, kādi tieši trīs talismani ir balsošanas līderi, viņš paziņoja, ka viena uzvarētāja nebūs. Sočiem būs trīs talismani. [Vispār jau tas kļūst par tradīciju šajā gadsimtā - pēdējām spēlēm ir vairāki talismani. Ienākumi no suvenīriem arī lielāki - pirktu vienu, tagad vajadzēs pirkt trīs - t.p.]

Līdz pēdējam brīdim galvenais favorīts ''talismanu sacīkstēs'' saskaņā ar aptauju, ko veica februāra sākumā, bija Sala Tētis, par to balsoja gandrīz vai 25% aptaujāto. Pēc visiem parametriem tas būtu ideāls valsts kultūras atainotājs un ļoti labi asociējās ar Krieviju - likās ideāla kandidatūra. Līdz pat 26. februārim likās, ka tā arī būs. Vecais vīrs sarkanajā kažokā kļūs par Krievijas Olimpiādes talismanu.

Taču dažas stundas pirms balsošanas beigām Sala Tēta kandidatūra tika noņemta, [kāds attapās :)], ka visi olimpiskie talismani automātiski kļūst par Starptautiskās Olimpiskās Komitejas īpašumu. Ja uzvarētu Sala Tētis, Krievija pazaudētu tiesības izmantot šo simbolu Jaungada svētku laikā.

Paziņojums par Sala Tēta ''diskvalifikāciju'' sakrita ar paziņojumu par to, ka Vladimirs Putins gribētu redzēt par Soču Olimpiādes talismanu Leopardu. [Kādreiz Kaukāzā tie dzīvojuši - t.p.] To Krievijas prenjerministrs pateica, tiekoties ar Soču studentiem, Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedjeva viedoklis pirms balsošanas zināms nebija. Tajā laikā Leopards nekāds favorīts nebija, pēc aptaujas viņš gāja otrajā vietā aiz ''Sniega meitiņas'' starp tiem talismaniem, kurus krievi ''visai noteikti negribēja redzēt kā Soču-2014 talismanu''.

Tādā veidā, krieviem būtu jāizvēlas no šādiem kandidātiem: Brūnā lāča, Baltā Lāča, Leoparda, Saulītes, Zaķīša, Sniega meitiņas un Uguns puisīša, Sarkankrūtīša, Delfīna un Marūžiņām (Matrjoškām).

Ceremonijas sākumā, kas tika rādīta tiešajā ēterā, notika katra kandidāta priekšā stādīšana, turklāt pretendenti uzstājās ar Krievijas estrādes zvaigznēm: Baltajam Lācim, kā parasti, par kompanjoni kļuva Natālija Varleja, Sarkankrūtītm - Иванушки International, Zaķītim - Dima Bilans un tā tāklāk. Pēc estrādes numura ceremonijas vadītājs Ivans Urgants intervēja katru pretendentu.

Tūlīt pēc prezentācijas beigām paraolimpiskā žūrija paziņoja, ka par Paraolimpisko Spēļu talismaniem kļūs Stariņš un Sniegpārsliņa, tie paši - Uguns puisītis un Sniega meitiņa. Tādā veidā no Olimpiādes talismanu sacensībām viņi izstājās. Balsošana ilga no 17:15 līdz translācijas beigām. Pēc Urganta vārdiem tika saņemti vairāk nekā miljons zvanu un SMS. Telefona numuri bija bezmaksas. Skaitīšana ilga gandrīz pusstundu, tās beigās izrādījās, ka Soču Olimpiādi rotās veseli trīs talismani: Leopards, Baltais lācis un Zaķītis. Pēc Černišenko vārdiem tam būtu jāsimbolizē uzvarētāju trijnieku olimpiskajās sacīkstēs.

Balsošanas rezultāti:

1. Leopards - 28%

2. Baltais lācis - 18%

3. Zaķītis - 16%

4. Delfīns - 12%

5. Sarkankrūtītis - 10%

6. Saulīte - 8%

7. Marūžiņas - 5%

8. Brūnais lācis - 3%

OS-2014

 

http://sport.rbc.ru/winter/newsline/27/02/2011/327705.shtml