Lorena Olivera. Salauztās lietas

Autore.

Lorena Olivera - amerikāņu rakstniece, dzimusi rakstnieku ģimenē un kopš bērnības pieradusi pie radošas atmosfēras. Viņa kaislīgi mīlēja lasīt grāmatas un bieži pati pabeidza tās ar savām beigām. Pēc tam viņa sāka rakstīt pati savus stāstus. Lorena nodarbojās arī ar baletu, zīmēšanu, gleznošanu, kolāžu komponēšanu, labprāt gatavoja ēdienu (viņa joprojām mīl ēst gatavošanu) un centās pēc iespējas dažādot savu dzīvi skolā un koledžā.

Viņa absolvēja koledžu Čikāgā, kur studēja filozofiju un literatūru. Ņujorkas universitātē Lorena  ieguva maģistra grādu mākslā un devās strādāt par redaktora palīgu un galvenā redaktora asociēto redaktoru. Lauren dzīvo Bruklinā, daudz ceļo un pastāvīgi raksta.

https://eksmo.ru/authors/oliver-loren-ID11274/

Par grāmatu.

Ir pagājuši pieci gadi, kopš mežā tika atklāta nežēlīgi noslepkavotā meitene. Bet kurš patiesībā ir vainīgs šajā noziegumā? Visi domā, ka Mia un Brynn nogalināja savu labāko draudzeni. Apsēsti  ar mistisku romānu, ar nosaukumu “Ceļš uz Lavlornu”, viņi izdarīja briesmīgu noziegumu un galu galā stāstīja par saviem darbiem fantazijā! Brickhouse Lane monstri, kā tos sauca viņu prese, jau sen ir kļuvuši par universāla naida centru. Ir tikai viena problēma: viņi apgalvo, ka nav nogalinājuši Sammeru. Draudzenes nāves gadadienā pagātne atkal atdzīvosies, taču ne visiem patiks patiesība par to, kas notika mežā.

https://eksmo.ru/book/slomannye-veshchi-ITD991355/

Par autori latviski.

http://epadomi.lv/kulturasvestis/gramata/24102012-romans_ka_murkska_diena_jauniesiem

Vikipēdija.

Lorena Olivera (dzimusi Laura Suzanne Schechter; 1982. gada 8. novembrī) ir amerikāņu autore daudziem jauniem pieaugušajiem romāniem, ieskaitot Paniku; Delīrija triloģija: Delīrijs, Pandemonijs un Rekviēms; un Pirms es kritu, kas 2017. gadā kļuva par galveno kinofilmu. Viņas romāni starptautiski ir tulkoti vairāk nekā trīsdesmit valodās. Olivera ir 2012. gada E.B. Baltas lasīšanas balvas balvas nominante par viņas vidējās pakāpes romānu “Liesl & Po”, kā arī vidēja līmeņa fantāzijas romāna “The Spindlers” autore.

Olivera beigusi Čikāgas universitāti, kur viņa tika ievēlēta kā Phi Beta Kappa, kā arī ieguva Tēlotājmākslas maģistra grādu Ņujorkas universitātē. 2010. gadā Olivera kopā ar Razorbill redaktoru un dzejnieku Leksiju Hīleru (Lexa )  literāro “inkubatoru” / attīstības uzņēmumu Paper Lantern Lit.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lauren_Oliver

Mājas lapa.

http://www.laurenoliverbooks.com/