LMT piedāvā seriālu TUR

Ģeniālās programmētājas Gundegas pasaule sabrūk viņas acu priekšā: viņa zaudē mīļoto, priekšniece draud ar atlaišanu, tuvinieki uzskata par jukušu

. Izmisumā viņa paveic neiespējamo – rada mākslīgo intelektu ar apziņu, kurš pārņem viņas bojāgājušā drauga personību un turpina attiecības ar Gundegu. Līdzās abu galveno varoņu mīlas stāstam seriālā risinās arī spraigi notikumi IT uzņēmumā.

https://tur.lmt.lv/

Pirms tam filmas formātā.

“Kā būtu, ja mākslīgais intelekts kļūtu par kādu, kuru tu mīli un esi zaudējis uz mūžu?” – šādu jautājumu uzdod filma, ar kuru kino ražošanā sevi pieteicis mobilo sakaru un viedtelevīzijas operators LMT. Filmas pirmizrāde gaidāma jau 16. augustā, bet rudenī šo pašu stāstu būs iespēja noskatīties seriāla formātā.

Filma “Tur” ir mūsdienu tehnoloģijās balstīts stāsts par mīlestību bez robežām. Galvenās varones Gundegas mīļotais ir gājis bojā. Viņa, būdama informācijas tehnoloģiju speciāliste, izmisumā rada mākslīgo intelektu ar apziņu, kas pārņem viņas bojā gājušā drauga personību un turpina attiecības ar Gundegu. Tas rada virkni sarežģījumu, un Gundegai nākas atbildēt uz vairākiem lieliem jautājumiem.

“Tur” ir kompānijas LMT debija filmu producēšanas jomā. Režisors Uldis Cipsts pirms tam veidojis vairākus pašmāju seriālus un strādājis arī Krievijā.

“Man šī ir debijas filma, tas ir, pirmo reizi ir pilnmetrāžas filma, lai arī es esmu 10 gadus pēc kārtas visu ko strādājis gan Latvijā, gan Krievijā, un šis ir it kā tev kā tādam ielu muzikantam pēkšņi iedotu simfonisko orķestri, un tas ir iespaidīgi – tas, ko tu vari izdarīt,” atzīst režisors Uldis Cipsts.

“Man ir tā sajūta, ka Latvijas kultūras laukā pietrūkst fantāzijas kā fantastikas, kā pasakas, jo mēs skatāmies filmas, lasām grāmatas, lai piedzīvotu kaut ko tādu, kas ar mums nav noticis lielākā vai mazākā mērā, un līdz ar to mēs meklējām stāstu, kurā tu vari sastapties ar brīnumu,” skaidro Cipsts.

Filmas scenārijs tapis, sadarbojoties dramaturgiem Rasai Bugavičutei-Pēcei un Artūram Dīcim. Tāpat pie scenārija strādājis arī pieredzējušais fantāzijas seriālu autors Aleksejs Karaulovs. 

“Man ļoti vērtīgi likās tas, ka mums bija pieaicināti arī kolēģi no Krievijas, kas mums palīdzēja saprast vispār shēmu, kā radīt saturu seriālam un kā strādāt pie seriāla scenārija – dažādas tabulas un veidi, kā  viņi to dara, un tad tas man bija tāds vesels mācību process,” stāsta scenārija autore, dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce.

Palīdzīgu roku scenārija veidošanā snieguši arī informācijas tehnoloģiju speciālisti.

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kino-foto-un-tv/pirmizradi-piedzivos-lmt-filma-tur.a328782/