Lilita Seintkrova un Dante Valentaina.

Lilita Seintkrova (Lilith Saintcrow) ir profesionāla amerikāņu rakstniece, kas dzimusi Ņumeksikas pavalstī, ASV 1976. gada 1. janvārī militārpersonu ģimenē.

Galvenokārt specializējas tumšajā pilsētas fantāzijā un romantiskajā mistikā (paranormal romance). Pazīstama arī ar pseidonīmiem Anna Beguine un Lili St.Crow.

Viņas bērnība ir pagājusi dažādās ASV aviācijas karabāzēs, tajā skaitā, Anglijā. Lilita stāsta, ka no desmit gadu vecuma ir gribējusi kļūt par rakstnieci. Pēc tam, kad Seintkrova ieņēma otro vietu kādā literatūras konkursā, viņai pat sācis likties, ka ''viņas asinsvados tek nevis asins, bet tinte''. Lilita dzīvo Vankuvērā, Vasingtonas pavalstī, kopā ar vīru un diviem (pēc citiem datiem - trim) maziem bērniem. Viņas mājās vienmēr ir daudz kaķu.

 

 

Seintkrova ir visai ražīga autore, piecu gadu laikā viņa ir radījusi jau vairākus romānu ciklus.

2004. gadā iznāca viņas debijas romāns «Dark Watcher», kas iesāka mūsdienu fantāzijas ciklu «The Watcher», kas pēc tam guva turpinājumu romānos «Storm Watcher», «Fire Watcher», «Cloud Watcher» un «Mindhealer».

Gadu pēc sava debijas romāna Seintkrova izdod divus romānus «The Society» un «Hunter, Healer», kas sastāda ciklu «The Society», kurā stāstīts par psioniķu pagrīdes grupas cīņu pret slepenu valdības organizāciju ''Sigma''. Rakstniece plāno nākotnē sarakstīt vēl divus cikla romānus.

Tajā pašā 2005. gadā Lilitai Seintkrovai iznāk pentaloģijas ''Dante Valentaina'' («Dante Valentine») pirmais romāns - ''Kontrakts ar Sātanu'' (oriģinālnosaukums - «Working for the Devil») - par pieredzējušo nekromanti un niknu cīnītāju pret visādiem nešķīsteņiem Danti Valentainu, kas lasītājiem kļūst par jaunu kulta varoni. Vēlāk ciklā ieiet arī «Dead Man Rising» (darba nosaukums bija «Valentine's Fall»), «The Devil's Right Hand», «Saint City Sinners» un «To Hell and Back». Ciklam pieslēdzas arī stāsts «Coming Home» (Dante Valentaina šeit parādās tikai epizodiskā lomā), kas iekļauts antoloģijā «The Mammoth Book of Vampire Romance». Cikla pasaulē norisinās arī stāsta «Brother's Keeper» darbība (tas ieslēgts antoloģijā «Hotter Than Hell»). Stāsta varoņi Selēna un Nikolajs, ko lasītāji pazīst no grāmatām par Danti Valentainu, pēc tam parādā romānā «Selene», kas publicēts onlainā.

2007. gadā Seintkrova ar pseidonīmu Anna Beguine publicē divus savus agrīnos romānus «smoke» un «mirror», kas iesāk ieplānoto triloģiju «The Keeper». Cikla pēdējā daļa — «avatar», pēc autores vārdiem ir pabeigta līdz pusei. Autore atzīstas, ka mīl šo ciklu, neskatoties uz to, ka tas nav visai veiksmīgs, si˛ets izskatās sadomāts, bet varones raksturs velk uz ''merisjūismu'', to pašu var teikt arī par otro romānu «smoke», ko autorei ir izdevies pabeigt. Iespējams, triloģijas romānus vērts izlasīt tikai tāpēc, lai salīdzinātu, kādu kvalitāti sasniedz autores vēlākie cikli, īpaši ''Dante Valentaina''.

2007. gadā Lilita Seintkrova izdod fantāzijas romānu «Steelflower», kas stāsta par zagles, pasūtījuma slepkavas un algotnes Kaijas Stīlfloveras (Kaia Steelflower) piedzīvojumiem, kura ir padzīta no savas valsts tāpēc, ka nav apguvusi maģiju. Pašlaik rakstniece strādā pie turpinājuma «Steelflower's Song».

«Jill Kismet» ir viens no pašiem jaunākajiem Seintkrovas cikliem - tumšā, pilsētas fantāzija par nelabo mednieci Džilu Kismetu. Šajā ciklā pašlaik ietilpst romāni «Night Shift», «Hunters Prayer», «Redemption Alley» un «Flesh Circus». Ciklam pieslēdzas stāsts «Holding The Line», kas ir sarakstīts vēl neiznākušai antoloģijai, kuras sastādītājs ir D˛astins Gustainis (dz. 1951).

Vēl viens rakstnieces jauns cikls ir «Strange Angels». Tas tiek izdots ar pseidonīmu Lili St. Crow un orientēts uz vecāku klašu skolniekiem, kaut kādā ziņā ejot pa Stefānijas Meieres ''Krēslas'' panākumu pēdām. Seintkrovas cikla varone Drū Andersone ir sešpadsmit gadus veca meita bojā gājušam dēmonu medniekam, viņas dzīslās tek ne tikai cilvēka asinis. Viņas labākais draugs un klasesbiedrs - pusvilkatis Greivzs. Ir arī dampīri, vampīri un zombiji. Un protams, pirmā mīlestība, sāncensība, attiecību skaidrošana un citas lietas, kas raksturīgas tāda veida grāmatām. Starp citu, kritiķi atzīmē, ka Lili St. Crow cikls ir iznācis drūmāks un nežēlīgāks, nekā Meierei.

2009. gada februārī Lilitai Seintkrovai iznāk (elektroniskā formātā) ārpusciklu romāns «The Demon's Librarian», kura varonis ir bibliotekāre Frančeska Bārnsa, vienīgā, kas spēj atrast paņēmienu, kā iznīcināt dēmonus, kas ir apsēduši Zemi, bet viņas palīgs ir pa pusei dēmons Raians Orions, kas cenšas glābt viņu no nāves.

http://fantlab.ru/autor5147

Par pirmiem romāniem.

http://vampirs-love.ru/lilit-sejntkrou-dante-valentajn-1-kontrakt-s-dyavolom/

http://vampirs-love.ru/lilit-sejntkrou-dante-valentajn-2-vozvrashhenie-mertveca/

Mājas lapa.

http://www.lilithsaintcrow.com/journal/

Krievu fanu mājas lapa.

http://dante-valentine.ucoz.ru/index/dante_valentajn/0-8