Lieliskie putni

Viens stāstiņš no garāka raksta. Autors Konstantīns Fjodorovs. Par patiesumu neko nevaru teikt, jo avots, no kurienes gadījums ņemts, netiek minēts. Foto ir redzams putns kivi, kas devis tirgus nosaukumu augļiem kivi, to zinātniskais nosaukums nemaz nav kivi, tās vispār ir Ķīnas ērkšķogas, lai gan ar īstajām ērkšķogām tam nav nekāda sakara, tā ir delikatešu aktinīdija, tāpēc stāsts būs par kakadu, kas vispār ir papagailis.

Papagaiļi paši par sevi ir visai interesanti putni, tāpēc mēs nenoturēsimies un pastāstīsim par tiem pāris stāstus.

Kādā amerikāņu ģimenē sāka dzīvot specifisks spoks. Viņš neklaiņoja pa izstabām, nežvadzināja ķēdes un nevaidēja naktīs. Nezināmais spēks visvairāk pasaulē dievināja televīzoru, kas pēkšņi sāka pats ieslēgties un izslēgties, kad vien tam ienāca prātā, pašas no sevis pārslēdzās arī programmas. Saimnieki izsauca televīzijas meistarus un garīdzniekus, galu galā nopirka jaunu televīzoru, taču arī ar to notika tas pats. Vienreiz saimnieki ievēroja, ka visas spocības notika tikai tad, kad istabā bija ģimenes mīlulis - raibs papagailis. Tad arī izrādījās, ka putniņš bija iemācījies atdarināt ultraskaņu, kas no pults tika raidīta uz televīzoru un, pēc savas iedomas sāka pārslēgt kanālus, ko skatīties. Tā kā cilvēka auss šo skaņu neuztver, tad saimnieki visā vainoja tehniku un viņsaules spēkus. Acīmredzot jaunakam kakadu trūka informācijas, tāpēc tas vēlējās redzēt pēc iespējas vairāk.

Toties papagailis, kas kādreiz piederēja Vinstonam Čērčilam, nepiebāž galvu ar mūsdienu muļķībām. Viņš ir dzīvs leģendārā valstsvīra izteicienu glabātājs. Neskatoties, ka Lielbritānijas premjers aizgāja no dzīves pirms 40 gadiem, viņa papagailis vārdā Čārlijs atkārto tikai tos vārdus, ko viņam iemācījis Čērčils. Konkrēti lamā Hitleru un nacistus. Tā tagadējam īpašniekam, kam pieder zooveikals, pat nācās to pārvest mājās, lai putna lamāšanās neaizbiedētu pircējus.

[Te nu gan jāsaka, ka ar Čārliju nav tik vienkārši. Pirmkārt, tā ir Čārlija - zili-zeltainā mako jeb aras mātīte. Īpašnieks stāsta, ka papagailis esot noķerts 1899. gada 1. janvārī, 1937. gadā viņa patēvs pārdevis to Čērčilam un tad paņēmis atpakaļ tūlīt pēc Čērčila nāves 1965. gadā - tātad pārpublicētā ziņa ir visai veca, kā teikts citos avotos, īpašnieks Pīters Orams (Peter Oram) sāka popularizēt savu papagaili 2004. gadā. Tomēr, Čērčila bijušās lauku mājas administratori noliedz, ka Čērčilam ir bijis kāds ara. To noliedz arī Čērčila meita Mērija baronese Soumsa, kura atceras, ka kādu laiku Čērčilam esot bijis pelēkais papagailis vārdā Pollija. Taču viņš to pārdevis vēl pirms kļuvis par prejerministru. Jautājums paliek atklāts. Turklāt foto Čērčils ir redzams ar kakadu, bet malā visdrīzāk ir ara?  - t.p.]

http://bagira.guru/birds/zamechatelnye-ptitsy.html

Izmantoti arī materiāli no https://en.wikipedia.org/wiki/Charlie_(parrot)