Kyoto Animation balva

Kopš 2010. gada studija "Kyoto Animation" ir piešķīrusi balvu fantastikas rakstniekiem, kuru darbi tika iesniegti konkursam, neatkarīgi no tā, vai darbus rakstījuši profesionāļi vai amatieri.

Uzvarētājs saņēma prēmiju miljons jēnu (Taizemēs naudā - 300 000 batu) apmērā, vienlaikus izdevniecība  "KA Esuma Bunko" izdod grāmatu, taču svarīgākais, uzvarējušais romāns iegūst iespēju radīt pēc tā "Kioto Animation" studijā animācijas filmu (seriālu). Iepriekšējais uzvarētājs bija "Chunibyou demo Koi ga Shitai! https://myanimelist.net/anime/14741/Chuunibyou_demo_Koi_ga_Shitai, Tsurune, High Speed! (Kas tika izveidots kā anime ar nosaukumu "Bezmaksas!")https://myanimelist.net/anime/36653/Tsurune__Kazemai_Koukou_Kyuudoubu.

 Un, protams, arī "Violet Evergarden" https://myanimelist.net/anime/33352/Violet_Evergarden?q=Violet%20Evergarden.

Taču šī gada traģēdijas dēļ, kad tika nodedzināta "Kioto Animation Studio 1", nogalinot 35 cilvēkus un ievainojot vairākus cilvēkus, studija nolēma apturēt 11. Kioto animācijas balvas piešķiršanu.

"Pēc dedzināšanas traģēdijas Kioto animācijā 18. jūlijā mēs esam saņēmuši daudzu cilvēku atbalsta vārdus. Par ko mēs jums sirsnīgi pateicamies!

Ikdienā mēs saņemam darbu no daudziem konkursantiem. Un mūsu tiesneši ir satraukti par romāna atrašanu, kas būs daļa no jauna radīšanas laikmeta.

Tomēr šajā laikā mūsu darbiniekiem ir jākoncentrējas uz studijas atjaunošanu no incidenta. Tāpēc mēs nolēmām apturēt 11. Kioto animācijas balvu."

"Kyoto Animation" piebilst, ka pašlaik tiek lemts par balvu pasniegšanas veidu nākotnē. Un atvainojas tiem, kuriem šis lēmums nav pieņemams un uzskata to par vilšanos. Bet pagaidām, lūdzu, mudiniet ikvienu, lai "Kyoto Animation" atgriežas, lai radītu labus darbu, kurus mēs atkal varētu skatīties.

https://akibatan.com/2019/08/kyoto-animation-suspends-kyoto-animation-awards-in-aftermath-of-deadly-arson-attack/