Kirans Larvuds. Leģenda par Podkinu Vienausi. The Legend of Podkin One-Ear

Valsts: Lielbritānija.

Kierans Larvuds (Kieran Larwood) dzīvo Vaita salā un ir bērnu grāmatu The Peculiars (Chicken House) un sērijas The Five Realms (Faber & Faber) autors.

Viņš ir uzvarējis Bērnu daiļliteratūras konkursā (Times Children's Fiction) 2011. gadā ar savu debijas romānu. Viņa otrā grāmata «Leģenda par Podkinu Vienausi» ieguva prēmiju «Blue Peter» 2017. gadā par labāko stāstu.

Mājaslapa.

https://www.kmlarwood.com/

Balta sniega sega sedz pauguru platās mogāzes, kuri pazīstami ar nosaukumu Asā grēda.

Šurh-šorh. Kāds brien pa dziļo sniegu un smago soļu skaņa tālu ir dzirdama naktī. Ziemas saulgriežu svētku priekšvakarā, Kumanelos, alā ar nosaukumu Tornvuda ir atnācis bards. Viņam plecos ir tikai ceļojumos noskrandis apģērbs, bet galvā neskaitāmas teiksmas. Vienu no tām viņš ir sagatavojis ziņkārīgajiem trusēniem, kas pieklusuši pie pavarda, stāstījums priekšnojautās.

Tas ir stāsts par Podkinu Vienausi - trusi, kurš ir kļuvis tik ievērojams, ka par viņa varonību jau daudzus gadsimtus tiek sacerētas leģendas. Tās sākas sniegotā mežā, kad viņš, viņa māsa Paza un brālītis Piks palika bez pajumtes un vecākiem, bēgot no paša cietsirdīgākā ienaidnieka viņu zemēs. Izlutinātajam un izklaidīgajam Podkinam nāksies saņemt sevi ķepās, būs jākļūst par vadoni un nāksies aizsargāt savu ģimeni.

https://fantasy-worlds.org/lib/id29360/

Teksts krieviski.

https://www.furtails.pw/texts/3619

Amazon lapa.

https://www.amazon.co.uk/Kieran-Larwood/e/B00ABNFRV8