Ketrīna Laski. Nakts sardze

Ketrīna Laski (Kathryn Lasky; dzimusi ASV, Indiānā, Indianapolisā, 1944. gada 24. jūnijā) — amerikāņu rakstniece, kas daudz rakstījusi arī ne fantastiku.

Ketrīnas Laski vecmāmiņas un vectētiņi emigrēja uz Ameriku no Austrumeiropas. Viņas tēva vecāki atbrauca no Nikolajevas Krievijā, glābjoties no grautiņiem un karaklausības cara armijā. Atšķirībā no Zippi un viņas ģimenes, viņi ieradās caur Kanādu un sāka dzīvot Minesotā. Laski saka: "Neatkarīgi no tā, no kurienes ieradās imigranti un, kur viņi apmetās, viņi pārdzīvoja vienu un to pašu, viņu priekšā bija vieni un tie paši milzīgie uzdevumi. Manas vecmāmiņas un vectētiņi nomira tajā laikā, kad man palika tikai trīs gadi, taču es izprašņāju savus vecākus par viņu ceļojumu uz Ameriku. Man bija tantes un tēvoči, kuri visu atcerējās. Pats pārsteidzošais man likās tas, ka viņi atbrauca uz šo valsti, ne vārda nespējot pateikt angliski. Kā bērni iemācījās viņiem šo jauno valodu? Kā viņi ieguva draugus? Kā mācījās skolā?"

Seriāls "Nakts sargi". "Guardians of Ga'Hoole".

«Nolaupīšana» (The Capture), 2003

«Ceļojums» (The Journey), 2003

«Izglābšanās» (The Rescue), 2004

«Aplenkums» (The Siege), 2004

«Sagrāve» (The Shattering), 2004

«Iebrukums» (The Burning), 2004

«Pēcnācējs» (The Hatchling), 2005

«Padzītais» (The Outcast), 2005

«Pirmais ogļnesis» (The First Collier), 2006

«Prinča audzināšana» (The Coming of Hoole), 2006

«Būt par karali» (To Be a King), 2006

«Zelta koks» (Golden Tree), 2007

«Vēja upe» (River of Wind), 2007

«Apmāns» (Exile), 2008

«Ogļu karš» (The War of the Ember), 2008

«Gids pa Lielo koku» (Legend of the Guardians: Books One, Two, and Three (omnibus)), 2010

Seriāls "Vilki no Tāltālās zemes". Wolves Of The Beyond

«Vientuļais vilks» (Lone Wolf), 2010

«Ēnu vilks» (Shadow Wolf), 2010

«Sardzes vilks» (Watch Wolf), 2011

«Ledus vilks» (Frost Wolf), 2011

«Spoku vilks» (Spirit Wolf), 2012

«Zvzigžņu vilks» (Star Wolf), 2013

No Vikipēdijas.

Par sargu sēriju.

Sorens dzīvo ligzdā ar saviem vecākiem, brālu Kludu un māsu Eglantīnu. Kādu dienu viņu no ligzdas izgūž paša brālis, bet pēc tam Sorenu nolaupa patruļa no baisās, pūču-bāreņu Santegoliusas akadēmijas. Santegoliusas pūces vēlas sagrābt visas pasaules pūču karalistes. Akadēmijā Sorenu visus pārējos pūču jaunuļus cieši kontrolē, neļauj mācīties lidot, lai novērstu visus bēgšanas mēģinājumus. Sorens iepazīstas ar pūci Gilfiju, viņi nolemj bēgt, lai dotos meklēt Ga'Huula koku, kur pēc leģendām dzīvo spēcīgie un gudrie Ga'Huula sargi, kas spēj izglābt pūču karalistes no ļaunuma. Sorens un Gilfi kopā mācās lidot un aizbēg no Santegoliusas. viņi iepazīstas ar citiem pūčulēniem - Tumsaini (Twilight) un Racēju (Digger) (tulkoju no krievu valodas, Sumraks un Kopuša, iekavās angliski).

Pūcēni atrod Koku un iepazīstas ar Lielā koka Ga'Huula aizbildni - veco, gudro pūci Ezilribu, kas kļūst par Sorena skolotāju, Martinu - ar augstu intuīciju apveltītu pūci, Rubi - lidojumu zinātāju, un Otulissu - pedantiski gudru pūci. Sorenu nepamet domas par citiem pūcēniem, kas palikuši Santegoliusā.

Pēc kāda laika pazūd gudrais Szilribs, bet ļaunuma spēki uzbrūk Lielajam Kokam. Sorens ar draugiem dodas meklēt Ezilribu un uzzina, ka viņa brālis Kluds un viņa draudzene Nira ir ļaunuma spēku vadībā un ir nolēmuši sagrābt visas pūču karalistes.

Sorens atrod Eglantīnu, bet nezina, ka viņu ie apmānījuši Nira ar Kludu, tāpēc viņa slepus ir nesusi viņiem grāmatas lapas no Ga'Huula koka bibliotēkas. Draugi cenšas noskaidrot, kas ir noticis ar Sorena māsu. Primula slepus lido pakaļ Eglantīnei, bet pēc kāda laika viņi aizbēg no Niras ar Kludu. Eglantīne nozog arī ļaunās "karalienes" olu, no kuras pēc pareģojuma, pilnmēness dienā ir jāizšķiļas putnēnam, kam jā izpilda ļaunuma pareģojums, un sasit to.

[Piedzīvojumi turpinās.]

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D1%87%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B8_(%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3)

Par Ketrīnu jau ir bijis raksts, taču domāju, ka atgādināt par šo rakstnieci mazliet savādākā plānā jau var.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/news/ketrina-laskija-un-vinas-puces/

Autores mājaslapa.

https://www.kathrynlasky.com/

Pūču sērija.

https://www.kathrynlasky.com/book-series/series/guardians-of-gahoole

Vilku sērija.

https://www.kathrynlasky.com/book-series/series/wolves-of-the-beyond

Citas sērijas.

https://www.kathrynlasky.com/book-series/series/tangled-in-time

https://www.kathrynlasky.com/book-series/series/bears-of-the-ice

https://www.kathrynlasky.com/book-series/series/horses-of-the-dawn

https://www.kathrynlasky.com/book-series/series/daughters-of-the-sea