Jun Ha Li. Deviņastu lapsas gambīts

Yoon Ha Lee

Jun Ha Li; (dzimis 1979. gadā, Hjūstonā, Teksasā, ASV) - amerikāņu zinātniskās fantastikas rakstnieks ar Dienvidkorejas saknēm un matemātiķis.

Bērnībā viņa ģimene pārmaiņus dzīvoja ASV un Dienvidkorejā. Seulā viņš mācījās angļu valodas skolā, un pēc absolvēšanas viņš iestājās Kornelio universitātē ar matemātikas specialitāti, kur ieguva bakalaura grādu. Ieguvis maģistra grādu Stenfordas universitātē. Vēlāk viņš strādāja par analītiķi enerģijas tirgū, tīmekļa dizaineru un matemātikas skolotāju.

Viņa pirmais zinātniskās fantastikas stāsts “Simtais jautājums” parādījās 1999. gadā žurnālā Fantasy & Science Fiction. Līdz 2018. gadam publicēti aptuveni 60 stāsti, no kuriem daži tika iekļauti kolekcijās un saņēmuši dažādas grāmatu balvas. 2016. gadā tika izlaists viņa pirmais romāns “Deviņastu lapsas gambīts”, kuram tika piešķirta prestiža balva - Lokusa balva par labāko debijas romānu. Romāns bija arī Nebula, Hugo un Artūra Klārka balvu nominants.

Lī ir transvīrietis. Viņš sevi identificē kā kviru. Dzīvo Luiziānā kopā ar savu vīru un meitu.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8_%D0%AE%D0%BD_%D0%A5%D0%B0

Intervija ar autoru.

http://www.sfsignal.com/archives/2015/03/exclusive-interview-yoon-ha-lee-operation-arcana-story-graphology-hemorrhage/

Par triloģiju "Machineries of Empire"

Empire Machineries ir amerikāņu rakstnieka Yoon Ha Lee militārzinātniskās fantastikas / zinātniskās fantāzijas / kosmosa operas romānu triloģija, ko izdevusi Solaris Books. Tas sastāv no Ninefox Gambit (2016), Raven Stratagem (2017) un Revenant Gun (2018). Triloģija seko jaunajam kājnieku kapteinim Kēlam Čerisam un nodevīgajam ģenerālim Shuos Jedao karā starp despotiskas starpzvaigžņu impērijas - Hexarchate - frakcijām, kuras tehnoloģijas un jauda ir balstīta uz iedzīvotāju ticību imperatora kalendāram.

Vairāki no Lī romāniem ir triloģijas prikveli. Ninefox Gambit saņēma 2017. gada Locus balvu par labāko pirmo romānu, un tika nominēts 2016. gada Nebulai un 2017. gada Hugo balvām par labāko romānu, kā arī 2017. gada Clarke balvai. Ravens Stratagems tika nominēts 2018. gada Hugo balvai par labāko romānu. Revenant Gun tika nominēts 2019. gada Hugo balvai par labāko romānu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Machineries_of_Empire

Viki lapa.

https://machineries-of-empire.fandom.com/wiki/Machineries_of_Empire_Wiki

Deviņastu lapsas gambīts. Ninefox Gambit

Heksarhāta kapteine Kela Čerisa apkaunoja sevi ar nestandarta kaujas taktiku. Pavēlniecība  ​​dod viņai pēdējo iespēju atgūt godu, kad viņa ir jātgūst ķeceru ieņemto Izkaisīto adatu cietoksni. Uz spēles ir ne tikai Čerisas karjera. Ja kosmiskais cietoksnis paliks nemiernieku rokās, heksarhāts kritīs nākamais.

Vienīgā Čerisas cerība ir alianse ar Jedao - nemirušo ģenerāli, vizionāru, arhinodevēju un neprāti. Viņš uzvarēja kaujā, kuru nav iespējams uzvarēt, un tikai viņa militārais ģēnijs spēj iekarot cietoksni. Pirmajā dzīvē viņš sajuka prātā un pilnībā iznīcināja abas armijas, no kurām vienu viņš pats komandēja, bet tagad viņš ir tikai spoks “melnā šūpulī”.

Jo tuvāk aplenkuma beigām, jo ​​vairāk jautājumu Čerisai rodas ģenerālim. Vai viņš tiršām ir tik ārprātīgs? Ko viņš plāno? Vai viņa būs viņa nākamais upuris?

https://fantlab.ru/work803400

Kraukļa stratagēma. Raven Stratagem

Kapteine Kela Čerisa ir apsēsts ar sen mirušā ģenerāļa nodevēja garu. Viņiem kopā jāpretojas heksarhijas un iebrukuma intrigām, kas varētu būt postošas.

Kad Kela Čerisa, apdāvinātā jaunā heksarhāta kapteine, jau sen aicināja mirušā ģenerāļa Shuos Zhedao garu, lai tas palīdzētu viņai sagraut sacelšanos, viņa negaidīja, ka ģenerālis pārtrauks saites, kas viņu bija turējis ieslodzījumā daudzus gadsimtus, un pakļāva viņu.

Lai situāciju padarītu vēl sliktāku, notiek naidīgas hafnu civilizācijas iebrukums, un Žedāo sagūstīja ģenerāļa Kēla Hirueva floti, kurai bija paredzēts apturēt iebrukumu. No Hiruevas padotajiem acīmredzot tikai pulkvežleitnants Kels Brezans spēj pretoties spožā, bet trakā Žedao ietekmei.

Žedao apgalvo, ka heksarhāta aizsardzība ir viņa interesēs, bet vai Hiruevs vai Brezans var viņam uzticēties? Un šajā sakarā, vai heksarhāta īpašnieki neiznīcinās visu floti, lai atbrīvotos no neuzticamā ģenerāļa?

https://fantlab.ru/work921085

Revenant Gun

Kad Šuoss Džedao (Shuos Jedao) pamostas, viņš saprot, ka kaut kas nogāja greizi. Daži no viņa atmiņām viņam saka, ka viņš ir septiņpadsmit gadus vecs kadets, bet viņa ķermenis ir gadu desmitiem vecāks. Heksarhs Nirai Kujens pavēl Džedao iekarot iznīcināto heksarhātu, lai gan Jedao sevi neatceras kā karavīru, nemaz nerunājot par ģenerāli. Ar videospēļu iemaņām diez vai pietiek, lai vadītu armiju, vai ne?

Drīz vien Jedao uzzina, ka viss ir vēl sliktāk. Kēlas frakcijas karavīrus var piespiest viņam pakļauties, taču viņi turpina viņu ienīst asinspirts dēļ, ko viņš neatceras. Kujens, neskatoties uz visu savu draudzīgumu, ir tirāns. Sliktākais ir tas, ka Džedao un Kujenu medī ienaidnieks, kurš par Džedao un viņa noziegumiem zina vairāk nekā viņš ...

https://fantlab.ru/work980703