Jokohamas iepirkšanās brauciena saraksts. Yokohama Kaidashi Kikou: Quiet Country Cafe

ZF anime, 2002. – 2003. gadi. Režisors Tomomi Mochizuki. Tas ir anime noskaņai un mierīgas skatīšanās izbaudīšanai, jo darbība virzās uz priekšu lēni, atliek tikai izbaudīt to, kas parādās uz ekrāna, gandrīz vai meditējot.

Tuvā nākotnē Japānā globālā sasilšana ir lielpilsētu Jokohamu atstājusi zem ūdens un tikai pauguri ir palikuši virs ūdens virsmas. Tā nu sanācis, ka viena no lielākajām Japānas pilsētām tagad izskatās kā maza pilsētiņa. Visas salu valsts eksistence ir apdraudēta. Tomēr cilvēkos nav izmisums un bezcerība. Cilvēki izbauda dzīvi, lai kāda tā arī nebūtu, priecājas par tuvāko paziņu kompāniju un mierīgo dzīvi kopā vienam ar otru. 

Tas īpaši attiecas uz bezrūpīgu, jaunu sievieti Alfu, kas vada savā vārdā nosauktu kafejnīcu "Cafe Alpha". Viņa izbauda dzīvi un brīnišķīgo dabu sev apkārt. Nav nekā labāka, kā pavadīt skaistu laiku kopā ar saviem draugiem. Cik pilnvērtīga un jauka ir dzīve un tas, ko viņa tajā ir atradusi... viss liecina, cik labi būt par cilvēcisku būtni, taču viņa nav īsts cilvēks. Īstenībā viņa ir A7M2 tipa robots.

Kādu dienu, izdzirdot brīdinājumu par taifūna tuvošanos, viņas vecais draugs, kurš dzīvo tuvumā, uzaicina viņu uz degvielas staciju, ko viņš vada, baidoties, ka viņas vecā kafejnīca neizturēs taifūna triecienus. Patiešām, kad taifūns ir aizgājis, Alfas kafejnīca ir visai cietusi. Tad viņa nolemj doties ceļā, lai vāktu naudu savas kafejnīcas atjaunošanai, arī – lai ieraudzītu pasauli ārpusē no vietām, kur mīt viņās draugi, un ir mierīgās dzīves komforts.

Seriāls ar angļu titriem. Tikai 2 epizodes.

https://kissanime.ac/Anime/Yokohama-Kaidashi-Kikou-Quiet-Country-Cafe/Episode-001?id=144487

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/976/Yokohama_Kaidashi_Kikou__Quiet_Country_Cafe

Yokohama Kaidashi Kikō ir zinātniski-fantastiska manga, ko sarakstījis un ilustrējis Hitoshi Ashinano.

Nosaukumu varētu tulkot kā Yokohama Shopping Log vai Record of a Yokohama Shopping Trip. Angļu valodā tiek dots arī apakšvirsraksts Quiet Country Cafe. Seriāls bieži tiek transkribēts kā Yokohama Kaidashi Kikou, vai kā vienkārša abreviatūra YKK, ko lieto fani ārpus Japānas. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Yokohama_Kaidashi_Kik%C5%8D

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=2115

Plašāka informācija franču valodā.

http://oomu.org/yokohama.html