Grāmatas bērniem, kas patiks arī pieaugušajiem.

1.

Džina Bērdsela. Penderviki.

Jeanne Birdsall. The Penderwicks

Jūsu uzmanībai piedāvājam Džinas Bērdselas garstāstu "Penderviki". Vasaras stāsts par četrām māsām, diviem trušiem un vienu zēnu, ar kuru nebija garlaicīgi.

Iepazīstieties, tā ir Penderviku ģimene. Tēvs botānikas profesors un četras viņa meitas: Rozalinda (pati vecākā un atbildīgākā), Skaja (visliesmainākais raksturs), Džeina (Jūs drīz par viņu dzirdēsiet! Nu, vismaz izlasiet viņas pirmo grāmatu) un Betija (pati, pati mazākā, pati klusākā un kautrīgākā, nekur neiet, neuzvilkusi mugurā tauriņa spārnus). Vēl viņiem ir suns - saprotams, ja ir četras meitas, tad bez suņa nekādi nevar iztikt!

 

 

Penderviki ir ģimene, kas nemaz nespēj neiekulties kādā piedzīvojumā. Tā arī tagad, dodoties vasaras brīvdienās uz Masačūsetu, viņi pat nenojauš, kādi piedzīvojumi viņus gaida. brīnišķīga, Džordža laika savrupmāja - askētiskas kotedžas vietā, brīnumu pilns dārzs, trušu ģimene, bēniņi, kas piebāzti ar visādiem dārgumiem, un vēl kaimiņi, pareizāk sakot, savrupmājas īpašnieki: aukstā un nepieejamā Tiftonas kundze un viņas dēls Džefrijs, kas kļūs par īstu Penderviku māsiņu draugu.

Lai kādi pārsteigumi un piedzīvojumi arī negaidītu varoņus, vienā lietā esiet pārliecināti - šo vasaru viņi nekad neaizmirsīs. Bet jūs viņus iemīlēsiet tā, it kā šīs četras meitenes un viens zēns būtu jūsu labākie draugi.

Džinas Bērdselas grāmata "Penderviki. Vasaras stāsts par četrām māsām, diviem trušiem un vienu zēnu, ar kuru nebija garlaicīgi" ir tulkota 18 valodās. Tā ieguvusi Newbery medaļu - pašu prestižāko balvu bērnu literatūrā. Veselas piecdesmit nedēļas tā ir turējusies The New York Times Books Review reitingos!

Grāmatai ir arī turpinājums, ASV pavisam drīz iznāks jau trešā grāmata, bet pavisam Džina Bērdsela ir iecerējusi piecas grāmatas par Penderviku piedzīvojumiem.

Pati autore saka, ka sarakstīt šo grāmatu viņai likusi aizraušanās ar tādām bērnu literatūras klasikas grāmatām kā "Mazās sievietes" un "Anna no Zaļajiem Jumtiem", kā arī tādiem autoriem kā E. Nesbite un Edvards Īgers.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/6271689/

http://www.pgbooks.ru/books/book/?ELEMENT_ID=5314

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Penderwicks

Rakstnieces mājas lapa.

http://www.jeannebirdsall.com/

Par pašu rakstnieci.

http://www.jeannebirdsall.com/Jeanne/index.html

 2.

Alans Bredlijs. Saldums uz pīrāga garozas.

Nezāle, kas apvijusi bendes somu.

Alan Bradley. The Sweetness at the Bottom of the Pie.

The Weed That Strings the Hangmans’s Bag

Vecajā Anglijas Bukšovas muižā dzīvo pēdējie aristokrātiskās dzimtas pārstāvji - ekscentriskais pulkvedis de Lūiss un viņa trīs meitas.

1950. gada vasarā stīgro lauku dzīves purvu iztraucē neiedomājami notikumi: svešinieka slepkavība un pulkveža apcietināšana. kamēr vecākās meitas, kā tas pieklājās labi audzinātām angļu lēdijām, raud, slaukot asaras mutautiņos, jaunākā, vienpadsmit gadus vecā Flāvija ir sajūsmā: beidzot viņas dzīvē ir kaut kas atgadījies! Analītiskais prāts, kaislība uz ķīmiju un it īpaši uz indēm palīdzēs viņai saprast šo sarežģīto lietu, kurā ir aplauzuši zobus vietējie policisti.

Flāvija sāk pati savu izmeklēšanu, kas novedīs viņu, ne mazāk, ne vairāk - pie paša Anglijas karaļa. Viena lieta viņai ir skaidra: tēvs nav vainīgs, tieši otrādi, viņš sargā savas meitas no kaut kā šausmīga...

"Saldums uz pīrāga garozas" ir meistarīgi sarakstīts stāsts par meliem, skaudri un ticami parādot mums XX gadsimta vidus Anglijas dzīvi.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/5218256/

"Nezāle, kas apvijusi bendes somu" ir slavenās meitenes Flāvijas de Lūisas piedzīvojumu turpinājums.

"Klusā atvarā velni dzīvo" - šis sakāmvārds precīzi raksturo ekscentrisko ģimenīti, kas dzīvo vecajā Bukšovas muižā. Tēvs, kas ir pastmarku fanātiķis, jukusi tante un divas māsas: nekauņa un zilzeķe - kā lai jaunā izmeklētāja izklaidējas šādā kompānijā?

Izmeklējot caurbraucošā leļļu meistara nejēdzīgo nāvi, atklājas daudz drūmi noslēpumi, par kuriem sen jau neviens vairs neatceras - tas ir lieliski pavadīts laiks.

Pirms dažiem gadiem mežā ir ticis atrasts pakārts zēns, policijai tā arī neizdodas noskaidrot, vai tas ir bijis nelaimes gadījums vai slepkavība. Taču brīnums, leļļu teātra izrādes laikā lelles seja izrādās bojā gājušā Robina kopija! Labs gadījums, lai patrennētos dedukcijā, izmantojot iemīļotās aizraušanās - ķīmiju un indes.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/6259367/

Alans Bredlijs ir kanādiešu rakstnieks, žurnālists, scenārists. "Saldums uz pīrāga garozas" ir viņa pirmais detektīvs. Grāmata iznāk 2007. gadā un uzreiz kļūst par bestselleru. Tulkošanas tiesības nopērk 33 pasaules valstis. 2007. gadā Bredlijs iegūst Britu detektīvu autoru asociācijas balvu par labāko debiju: Debut Dagger Award. 2009. gadā grāmatu iekļauj 10 labāko mistikas un trilleru grāmatu sarakstā, bet jūlijā tā kļūst par Nr. 1 interneta veikala Amazon.com Best Fiction sarakstā.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/5353902/

http://www.randomhouse.com/author/70375/alan-bradley

http://www.flaviadeluce.com/