Gijoms Miso

www.litres.ru/giyom-musso/

Neatstājot pēdas

L' appel de l' ange

Gijoms Miso (Guillaume Musso, 1974) ir dzimis Francijā, Antibās, vēlāk dzīvojis un mācījies arī Amerikas Savienotajās Valstīs. Ieguvis grādu ekonomikas zinībās, bet viņa lielākā aizraušanās ir rakstniecība. Gijoma Miso darbi ir pārdotāko grāmatu sarakstā daudzās pasaules valstīs.

Telefons ir visa viņu dzīve...

Ņujorka, Džona Kenedija lidosta.

Pārpildītā uzgaidāmajā zālē kāds vīrietis un sieviete uzskrien viens otram virsū. Medlina un Džonatans nekad agrāk nav tikušies, un viņiem nevajadzētu satikties vēlreiz. Taču, paceļot no grīdas izbirušās mantas, viņi nejauši apmainās ar mobilajiem telefoniem. Kad viņi pamana savu kļūdīšanos, tos jau šķir 10 000 kilometri – viņa ir floriste Parīzē, savukārt viņam pieder restorāns Sanfrancisko. Ziņkārības vadīti, viņi sāk pētīt viens otra telefona saturu. Šī dubultā neapdomība noved pie negaidīta atklājuma – abu dzīvi vieno kāds noslēpums, kurš, kā viņiem šķitis, jau sen ir pagājībā...

“Brīnumains valdzinājums... G. Miso romāns “Neatstājot pēdas” meistarīgi savij tik dažādās sižeta līnijas, radot neatslābstošas spriedzes gaisotni līdz pat grāmatas beigām.”

Bernārs Leū, RTL

No franču valodas tulkojusi Maija Indraša.

“Spraiga intriga, oriģināla koncepcija, ļoti raits vēstījums.”

Tomass Mālers, Le Point

“Sarežģītu attiecību atainojums, krietna deva humora un vienlaikus aizraujošs trilleris. Romāns liek aizdomāties par šodienas cilvēku izmantotajām modernajām tehnoloģijām un to ietekmi uz mūsu dzīvi un, galvenais, par tik ierastu lietu mūsu sadzīvē kā mobilais telefons.”

Amazon.com

“Brīnumains valdzinājums... Jūs metaties Miso noslēpumos kā puišelis, kas, kopā saliktām kājām, lēkā pa peļķēm.”

Pjērs Vavasērs, Le Parisien

“Tik spēcīgu trilleri, kāds ir romāns “Neatstājot pēdas”, G. Miso līdz šim vēl nebija uzrakstījis.”

Bernārs Leū, RTL

“Grāmata ir viegla un aizraujoša. Jaunajā G. Miso romānā ir jūtama rakstnieka meistarība, atklājot cilvēku savstarpējo attiecību līkločus un kriminālajam žanram tik raksturīgos straujos sižeta pavērsienus.”

critiqueslibres.com

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/78155-neatstajot_pedas.html

Rītdiena. Gijoms Miso

Zvaigzne ABC

Dzīvi katrs dzīvo tādu, kādu viņš veidojis pakāpeniski no bērnības. Jo vairāk gadu cilvēkam, jo pragmatiskāk viņš var izvērtēt savas dzīves izvēles un labākus lēmumus var pieņemt, lai izvairītos no kļūdām un pareizāk rīkotos. Var būt tā, ka gadiem paejot cilvēks var nožēlot savu rīcību, bet varbūt arī tā, ka izprot, kāpēc konkrētajā vecumā viņš rīkojas tieši tā un ne savādāk, un neko nenožēlo.

Rītdienā Metjū ir palicis bez sievas ar četrarpus gadus vecu meitu. Viņa mājā dzīvo arī Eiprila, ar kuru viņam nebūs attiecības, bet viņa ir laba draudzene Metjū. Viņa vēl Metjū tikai labo. Pēc sievas nāves Metjū vairākas reizes bija tuvu gala punktam, bet viņa meitiņa Emīlija un Eiprila ar savu neciešamo raksturu, kurā ir arī labas īpašības, pašas to nezinot atturēja viņu no šādas izvēles. Atlabšana no pārdzīvojumiem bija gara un smaga.

Izmaiņas Metjū dzīvē sākās tad, kad viņš tirdziņā nopērk no viena vīrieša datoru, kas izrādās piederēja viņa māsai Emmai. Var teikt, ka viņai ir viss, kas nepieciešams sievietei priekš labas, skaistas dzīves. Pietrūkst tikai cilvēks blakus, cilvēks uz kuru var paļauties, cilvēks, kuru var mīlēt, kurš mīl Emmu. Nopērkot Emmas datoru, Metjū tajā atklāj attēlus no Emmas dzīves un nosūta viņai vēstuli. Sarakste ir sākusies. Izmaiņas ienāk Metjū un Emmas dzīvē.

Viss jau ir vienkārši. Cilvēki ikdienā iepazīstas caur sakariem, maina savu dzīvi, sarakstās, satiekas un jūtas laimīgi. Viss būtu labi, ja tikai šajā gadījumā nebūtu viens bet. Metjū sarakstās ar sievieti, kura dzīvo gadu vēlāk. Viņi dzīvo dažādos gados. Abi ir depresijā, jo abi zaudējuši tuvākos cilvēkus. Abi pieņem lēmumu satikties. Ir tikai viena problēma, - ierodoties uz tikšanos dažādos gados, viņi nesatiek viens otru. Šeit arī sākas noskaidrošana, kāpēc viens otru nesatiek, Emma var uzzināt savu nākotni, bet Metjū var vēlēties izmainīt pagātni, pateicoties Emmai.

Izpētot Metjū pagātni, Emma iesaistās Metjū sievas nāves cēloņu izmeklēšanā. Keita ir mīkla. Ne jau Metjū viņa mīl. Viņas dzīvē ir cits. Viņai ir mērķis.

Oļegs: Es taču jums jau teicu, ka sapratu. Un vēl pēdējais. Kā sauc cilvēku, kurš man jānogalina?

Keita: Runa ir par fotogrāfijā redzamo vīrieti. Viņu sauc Metjū Šapiro. Tas ir mans vīrs.

Tā arī ir problēma. Metjū grib glābt Keitu - savu sievu, bet viņa grib Metjū nogalināt. Ja nākotne ir zināma tagad Emmai, tad viņa, tajā ieskatoties, saņem iespēju izdzīvot pati, viņa zina Keitas nolūkus un var censties glābt Metjū. Paliek tikai jautājums, vai, mainot nākotni, viņa satiks Metjū?

Bet dzīve ir tāda, ka cilvēks, ar labiem nodomiem virzīts, var mainīt dzīvi vispār. Kā Emma rīkosies, vai viņa rīkosies tā kā grib Metjū, vai arī viņa būs pietiekami stipra, lai mainītu dzīvi uz labo pusi un pati dzīvotu? Ir jau arī tas moments, ka, ja cilvēkam ir lemts, tad viņš satiks savu "otro pusīti" tik un tā. Kura ir Metjū lemtā sieviete - Keita vai Emma?

Grāmatu ir interesanti lasīt. Tā saista. Ne tik daudz ar krimināliem notikumiem, cik ar varoņu personiskajiem pārdzīvojumiem, viņu vēlmēm un iespējām. Paņemot grāmatu rokās, atlikt to negribas, jo tā lasās viegli, un tā pēc sava satura ir saistoša.

Publicēja Maija 29th September 2018

http://domgraudi.blogspot.com/2018/09/ritdiena-gijoms-miso.html

Par autoru.

"Mēs satiekamies ar tūkstošiem cilvēku, bet mēs varam pilnībā atklāt sevi tikai vienam," saka Gijoms Miso, mūsdienu franču rakstnieks, ekonomists un skolotājs.

Viens no populārākajiem franču autoriem.

Autors dzimis 1974. gada 6. jūnijā Antibes pilsētā. Jaunekļa jaunība pagāja skolas bibliotēkā, kur strādāja viņa māte. Miso atceras, kā Emīlijas Brontes romāns Wuthering Heights apgriezis viņa dzīvi otrādi. Tad viņš atklāja Tolstoja, Dostojevska un Rietumu klasiku. Pēc desmit gadu vecuma Gijoms nolēma, ka kļūs par rakstnieku. Pēc skolas beigšanas autors vairākus mēnešus pavadīja Amerikas Savienotajās Valstīs, kur ieguva interesantas idejas turpmākajiem darbiem. Atgriezies dzimtenē, Miso pabeidza Nicas Universitātes Ekonomikas nodaļu un ieguva maģistra grādu Monpeljē. 2001. gadā viņš realizēja savu sapni - viņš izveidoja pirmo psiholoģiskā trillera romānu “Skidamarink”. Bet slava un panākumi prozas rakstniekam pienāca, pateicoties romāna “Pēc” publicēšanai. Grāmata par veiksmīga jurista dzīvi kļuva par bestselleru, tika tulkota divdesmit valodās un pārdota vairāk nekā miljons eksemplāru.

Radošais mantojums

Mūsdienu franču rakstnieka stāsti ir ieguvuši lasītāju sirdis no visas pasaules. Romāni saņēmuši arī prestižas literārās balvas. Savos darbos autors zīmē galveno varoņu patiesus psiholoģiskus portretus. Viņa varoņi bieži sastopas ar mistiskiem pagātnes noslēpumiem un noslēpumainām pazušanām. Viņiem ir jāiziet daudzos pārbaudījumos un jāatsauc vesela virkne briesmīgu notikumu, lai uzzinātu patiesību un apzinātos sevi. Gijoms Miso apgalvo, ka katrs darbs mēģina radīt savu pasauli, kurā tas viņam būs interesants, kas nozīmē, ka arī potenciālajam lasītājam. Ja jūs pievilina kāds rakstnieka darbs, mēs iesakām tuvāk iepazīties ar viņa darbiem. Par populārākajiem tiek uzskatīti šādi darbi:

“Vai tu tur būsi?”; “Tāpēc, ka es tevi mīlu”; “Pagājuši septiņi gadi ...”; "Meitene no Bruklinas";

"Dzīvoklis Parīzē"; "Šeit un tagad."

Autors vairākus gadus mācīja ekonomiku un socioloģiju Starptautiskajā izglītības centrā, bet tagad Miso ir atstājis zinātni, lai sevi pilnībā veltītu literatūrai. Francijas labāko bestselleru saraksts tiek pastāvīgi papildināts ar jauniem autora romāniem, un no viņa grāmatām jau ir uzņemtas četras spēlfilmas.

https://www.litres.ru/giyom-musso/ob-avtore/

Intervija.

https://www.parismatch.com/Culture/Livres/Guillaume-Musso-Que-serais-je-sans-Ingrid-140112

Mājaslapa.

https://www.guillaumemusso.com/en