Frānsisa Hārdinga. Frances Hardinge

Frānsisa Hārdinga (Frances Hardinge; dzim. 1973) — ir britu, bērnu rakstniece. Viņas debijas romāns ir «Fly by Night», kas 2006. gadā ieguvis Branford Boase Award prēmiju, bet romāns "Melu koks" 2015. gadā - Lielbritānijas Grāmattirgotāju asociācijas prēmiju Costa Book of the Year, to pēškir no 2001. gada, kad to ieguva Filipa Pulmana romāns "Zelta kompass".

Frānsisa Hārdinga ir dzimusi un augusi vecā mājā, nelielā angļu ciematā, netālu no Kentas pilsētas, Hārdinga jau no bērnības ir sapņojusi kļūt par rakstnieci. Sešu gadu vecumā viņa sarakstīja lappusi garu stāstiņu, kur bija gan indēšanas mēģinājums, gan nāves inscenējums, gan ļaundara nomešana no klints. Hārdinga studēja angļu literatūru Oksfordas universitātes Somervilas koledžā. Hārdingas rakstnieces karjera sākās ar uzvaru stāstu konkursā, žurnālā. No darba brīvā laikā viņa raksta savu pirmo romānu, taču viņas draudzenei, arī bērnu rakstniecei Riannonai Lassiterei, ilgi nākas viņu pārliecināt, parādīt romānu izdevmiecībai Macmillan, kas noslēdz kontraktu ar Hārdingu uzreiz par vairākām grāmatām. Tas ļauj Hārdingai aiziet no darba grafiskās dizaineres nozarē un kļūt par profesionālu rakstnieci.

No Vikipēdijas.

Viņas romāns "Melu koks" ir iznācis arī latviešu valodā. Par to jau laikam bija atsauce.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/133941-melu_koks.html

Recenzija par "Melu koku".

https://lililasa.wordpress.com/2018/07/30/melu-koka-misterija/

Vēl viena recenzija.

https://teejtasiite.wordpress.com/2018/07/01/melu-koks-fransisa-hardinga/

Pazīstams bērnu rakstnieks Patriks Ness izsakās, ka Frānsisas romāni visiem ir jāizlas un tūlīt pat!

"Dzeguzes dziesma" - vēl viens, trešais rakstnieces romāns, kas iznācis krievu izdevniecībā "Clever". Tā sižets balstās uz seniem ķeltu mītiem par samainīto bērnu. Samainītie, pēc leģendas, ir radījumi, ko nešķīstie gari atstāj vecākiem nolaupīto cilvēkbērnu vietā.

Galvenajai varonei Terēzai (Trisai) ir 11 gadi. Viņai ir mamma, tētis, māsa Penelope. It kā ideāla ģimene, it kā ideāla māja... Viss it kā labi, taču kādā reizē Trisa pamostas un jūta, ka "nav savā ādā". Galva tā piebāzta ar vati, visu laiku gribas ēst, māsa skatās uz viņu ar naidu un sauc par "neīstu", lelles un manekeni sarunājas ar viņu... Vienā reizē Trisa noklausās sarunu, no kuras uzzina, ka "īsto" Terēzu ir nolaupūjuši, bet viņa ir tikai samainīta lelle, kas izveidota no zariem, lapām un nolaupītās Trisas dienasgrāmatām. Samainītie var dzīvot tikai 7 dienas, taču, kas pēc tam? Vai bojāeja? Terēzei tas ir jānoskaidro, lai izglābtos.

 https://www.labirint.ru/child-now/frensis-harding-pesnya-kukushki/

"Kaiju sala" - rakstnieces romāns, kur var atrast: noslēpumainas pilsētas, tumšus stāstus un baismus noslēpumus, ne pēc gadiem drosmīgus varoņus ar labi iezīmētiem psiholoģiskiem portretiem, senu Eiropas mītu atsauces.

Pīto Zvēru ciematā dzīvo divas māsas - vecākā, Klejotāja Arilova un jaunākā Hatina, viņas izticīgā palīdze. Abas viņas slēpj šausmīgu noslēpumu, taču, kad sāk notikt baigas lietas, nobiedētajām māsām nākas bēgt.

Uz Kaiju salas viss nav tāds, kā izliekas: vulkāni strīdas, aizmirsteņvaboles dzied bīstamas dziesmas, bet reizēm dzimst Klejotāji - cilvēki, kuri spēj palaist savas jūtas un saprātu ceļojumā. Gadās, ka spējīgs Klejotājs pieceļas kaut kur no zāles un ar ādu jūt, kā zāle kutina viņam ceļgalus, bet tajā pašā laikā spēj ielūkoties jūras dzīlēs desmit jūdzes no krasta. Tie ir jūtīgii cilvēki ar  īpašu likteni.

Taču Hatina īstenībā nezina, vai Arilova ir Klejotāja, vai arī tikai visus māna. Lai noskaidrotu patiesību uz Kaiju salu ierodas inspektors. Hatina un viņas ģimene ļoti sabīstas un pirms eksāmena noskaidro, kādi pārbaudījumi gaida Arilovu. Taču pārbaužu laikā inspektoru kāds nogalina, pēc tam Klejotāji sāk mirt...

Te var lejupielādēt autores romānus un lasīt krieviski.

https://fantasy-worlds.org/author/id5017/

Angļu Vikipēdija, lai atrastu grāmatas angliski.

https://en.wikipedia.org/wiki/Frances_Hardinge