Fēlikss Gilmans. Sašķeltā pasaule

Felix Gilman. The Half-Made World

Fēlikss Gilmans (Felix Gilman) — amerikāņu rakstnieks, kura darbus pieskaita fantāzijas žanram ar „jauno trako” elementiem un stīmpankam

 

Pēc izcelšanās brits, dzimis Londonā, viņš 1998. gadā ieguva maģistra grādu Oksfordas Universitātes Brasenosas koledžā vēsturnieka specialitātē. Taču pēc tam viņš pārcēlās uz ASV, kur kādu laiku strādāja par žurnālistu telekomunikāciju jomā Bostonā un Ņujorkā. Taču ar to viņš neapstājās, 2003. gadā ar izcilību aizstāvējis disertāciju Hārvardas Universitātes Tiesību skolā, viņš uzsāka visai sekmīgu karjeru tiesību jomā – viņš strādāja par rajona tiesneša palīgu Ņujorkā, pēc tam arī kā federālais tiesnesis, pēc tam iekārtojās juridiskajā firmā, kur līdz šim strādā korporatīvo tiesību jomā, specializējoties uz hipotēku vērtspapīriem.

Atradis sevi jurisprudencē, Gilmans tajā pašā laikā meklē pielietojumu savam radošajam potenciālam, ko viņam izdodas realizēt, kad viņš pusgadu ir bez darba, taču ar pietiekamiem līdzekļiem, lai steigšus nemeklētu jaunu. Ar pilnu sievas atbalstu viņš sāk rakstīt to, ko paziņām kautrīgi sauc par „zinātnisku rakstu uzmetumiem tiesību jautājumos”. Kā rezultāts ir viņa debijas romāns «Thunderer», kas viņam atnes galveno fantastikas prēmiju nominācijas un pazīstamību, kas joprojām Fēliksam sagādā zināmu diskomfortu. Otrais romāns nav mazāk sekmīgs, tas arī iesāk rakstnieka radošā mantojuma savdabīgo struktūru – viņš turpina rakstīt diloģijas ar netiešām saitēm starp romāniem.

Gilmans nemīl, ja viņa darbiem mēģina uzspiest žanru piederību, vairums kritiķu un lasītāju ir ar viņu vienisprātis – romāni, liekas, saausti no nesaderīgiem elementiem, kas pieder dažādiem apakšžanriem. Tāpēc pirmā diloģija ( un ne tikai) nav «augstā fantāzija», otrā — ir ne tikai vesterna un stīmpanka hibrīds, «The Revolutions» un tā turpinājums, pie kā autors vēl strādā – nav okults Viktorijas laikmeta romāns, bet drīzāk darbi, kas atrodas izplūdušajā fantastikas perifērijā. Vienīgais, kam autors vēl nav gatavs — ir juridiska tematika, kas viņam ir pietiekama arī darbā, kaut arī pavisam atmest domas par to Fēliks nesteidzas...

Pašlaik viņš dzīvo Ņujorkā ar sievu, diviem bērniem, kaķi un grāmatu grēdām.

https://fantlab.ru/work191512

Autora mājaslapa.

https://felixgilman.com/

Sašķeltā pasaule.

Jūsu priekšā ir aizraujošs un neatkārtojams romāns ar oriģinālu sižetu, krāšņiem tēliem, pārsteidzoši milzīgu, pārdomātu pasauli. Tas ir neticams stīmpanka, fantāzijas, zinātniskās fantastikas, vesterna un alternatīvās vēstures sakausējums. Rietumi. Bezvārda zemes. Vieta, kur pasaule vēl nav pabeigta, kur robežas starp realitāti un murgiem ir izplūdušas. Tieši te ir radusies Sarkanās Ielejas Republika. Divdesmit gadus tā plauka un tas bija labākais laiks Rietumu vēsturē. 

https://www.livelib.ru/book/1001488033-raskolotyj-mir-feliks-gilman

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Felix_Gilman

Fantastikas lapā.

https://www.fantasticfiction.com/g/felix-gilman/

Par autoru.

https://www.tor.com/author/felix-gilman/

Grāmatas.

https://us.macmillan.com/author/felixgilman/

Autors par grāmatu. THE RISE OF RANSOM CITY

http://maryrobinettekowal.com/journal/my-favorite-bit-felix-gilman-talks-about-the-rise-of-ransom-city/