Ērina Hantere. Klanu kaķi

Klanu kaķi 1. Brīvībā

Warrior Cats. Into the Wild

Jau paaudžu paaudzēs mežā tepat līdzās cilvēkiem, viņu pilsētām, ciematiem un automaģistrālēm, mājo četru dažādu klanu brīvie kaķi. Viņi dzīvo, vadoties pēc savu senču goda likumiem, taču Pērkona klanam draud briesmas, un arī citu klanu kaķiem spīvi jācīnās par izdzīvošanu. Tumšais Ēnas klans kļūst jo dienas, jo stiprāks, un noslēpumainā nāvē mirst Pērkona klana karotāji.

Šajos nemierīgajos laikos mežā uzrodas parasts mājas mincis, vārdā Rūsiņš... kuram ir visas izredzes kļūt par visdrosmīgāko klanu kaķi, kāds jebkad redzēts.

Ērinu Hanteri iedvesmo mīlestība pret kaķiem un aizraušanās ar savvaļas dabu. Viņa dziļi ciena dabu visās tās izpausmēs un ar prieku rada mītiski krāšņās, aizraujošās “Klanu kaķu” sērijas grāmatas.

“Spriedzes pilns piedzīvojums. Šī grāmata iepriecinās ikkatru lasītāju, kurš kaut reizi prātojis, kādi sapņi par cildenu kaķa dzīvi vajā viņa mājas mīluli.”

Publishers Weekly

“Aizraujoša, spraiga grāmata, kas liks lasītājiem mest nervozus skatienus uz viņu minkām.”

Kirkus Reviews

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/122730-klanu_kaki_1_briviba.html

Klanu kaķi 2. Uguns un ledus

Warrior Cats. Fire and Ice

Pašā meža sirdī jau gadsimtiem ilgi cits ar citu cenšas sadzīvot četru dažādu klanu kaķi, taču pārmaiņu vēji draud izjaukt šo trauslo harmoniju.

Ugunssirds tagad ir Pērkona klana kaķis. Rudais karotājs jūt, ka mežā uzglūn nezināmas briesmas – un varbūt daudz tuvāk, nekā visiem šķiet. Upes klana kaķus dara nemierīgus ziemas tuvošanās, bet Vēja klans ir zaudējis spēkus un tiek apdraudēts no visām pusēm.

Kad spriedze pāraug eksplozīvā konfliktā, Ugunssirdij jāpieredz ne tikai nenovēršama cīņa, bet arī sava klana biedra nodevība.

“Ērina Hantere savu “Klanu kaķu” pasauli izstrādā arvien smalkāk, tās tēli kļūst aizvien sarežģītāki. Otrās grāmatas “Uguns un ledus” jaunpienācēju īstā ceļa meklējumi lasītājiem liks nepacietīgi gaidīt sērijas turpinājumu.”

Kirkus Reviews

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/122731-klanu_kaki_2_uguns_un_ledus.html

Klanu kaķi 3. Noslēpumu mežs

Warrior Cats. Forest of Secrets

Pasaulslavenās sērijas “Klanu kaķi” trešā grāmata “Noslēpumu mežs” turpina aizraujošo stāstu par Pērkona, Upes, Vēja un Ēnas klanu kaķiem, par draudzību, godaprātu, drosmi un viltību, par gaišo un tumšo spēku cīņu.

Visu četru klanu kaķi nevar vien sagaidīt bargā kaillapja beigas – trūkst medījuma, valda bads, un posta laiks vēl tikai pavairo spriedzi mežā. Kaķi ar aizdomām uzlūko ikvienu, jo tas, kurš vakar vēl bija draugs, no rīta var izrādīties visļaunākais ienaidnieks.

Šajā saspringtajā gaisotnē Ugunssirds dzen pēdas bijušā barvedes palīga Sarkanastes slepkavam. Meklējot atbildes, karotājs atklāj baisu patiesību, ko dažs labs par katru cenu gribētu paturēt noslēpumā...

“Šī fantastiskā grāmata ir sirdī drosmīgajiem! Lasītāji šķirs lappusi pēc lappuses, jau nepacietīgi gaidot sērijas turpinājumu.”

School Library Journal

No angļu valodas tulkojusi Lilija Berzinska.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/137406-klanu_kaki_3_noslepumu_mezs.html

Klanu kaķi 4. Tuvojas negaiss

Warrior Cats. Rising Storm

Ugunssirds nodevīgais ienaidnieks Tīģernags ir uzvarēts un izraidīts no Pērkona klana, taču rudo runci māc nojauta, ka tumšais karotājs tikai klusītēm slēpjas mežā, gaidot īsto brīdi uzbrukumam.

Bet šī nav vienīgā problēma, ar kuru karstajos zaļlapja mēnešos saskaras jaunais barvedes palīgs. Ugunssirds redz sapņus, kuros tiek brīdināts no nezināmām briesmām, ar grūtībām skolo savu māsasdēlu Mākoņķepu un slēpj no klana baisu patiesību par barvedes Zvaigžņuzilgmes īsteno stāvokli.

Tikmēr mežā kļūst karstāk un karstāk, līdz tuvojas ilgi gaidītais negaiss...

“Ērina Hantere piedāvā nākamo aizraujošo piedzīvojumu stāstu par klanu kaķiem. Kādas personības! Drosminieki un bailīgie, nodevēji un uzticamie, posta raisītāji un glābēji. Un pat mīlētāji! Jaunie lasītāji, ar visu sirdi dzīvojot līdzi klanu kaķiem, uzsāk paši savu ceļu uz pieaugušo pasauli – uz tās vēl neapjaustajiem noslēpumiem.”

Voice of Youth Advocates (VOYA)

No angļu valodas tulkojusi Lilija Berzinska.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/137407-klanu_kaki_4_tuvojas_negaiss.html

Klanu kaķi 5. Bīstamā taka

Warrior Cats: A Dangerous Path

Ēnas klans ir izvēlējies Tīģernagu par savu jauno vadoni, un Ugunssirds baidās, ka tumšajam runcim nu būs vairāk iespēju kaitēt Pērkona klanam.

Turklāt mežā ir iemājojis kāds ļauns, neizprotams spēks, kas apdraud ikkatra kaķa dzīvību, un Pērkona klana mīļotā barvede Zvaigžņuzilgme ir uzgriezusi muguru karotāju senčiem. Ugunssirds te neko nespēj līdzēt, taču – ja nu viņai ir taisnība? Ja nu tiešām Pērkona klans ir atstāts likteņa varā?

“Vēl viens fantastisks “Klanu kaķu” stāsts! Tajā ir daudz noslēpumu un briesmu, negaidītu notikumu un pavērsienu. “Klanu kaķu” sērija noteikti jāizlasa visiem bērniem un jauniešiem, un šīs grāmatas patiks arī viņu vecākiem!”

Kidaround

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/154090-klanu_kaki_5_bistama_taka.html

Klanu kaķi 6. Nestundā

Warrior Cats: The Darkest Hour

Pērkona klans piedzīvo savu vistumšāko stundu, jo Tīģerzvaigznes alkas pēc varas visu mežu iegrūdušas tādās briesmās, ar kādām vēl nav sastapies neviens kaķis. Lai glābtu savu klanu, Ugunszvaigznem jāatklāj, ko nozīmē Zvaigznes klana brīdinājums:

“Četri kļūs par diviem. Lauva un tīģeris tiksies kaujā, un mežā valdīs asinis.”

Ir pienācis pareģojumu atklāšanās un varoņu celšanās laiks...

““Nestundā” ir visaizraujošākais romāns visā šajā kaķu piedzīvojumu grāmatu sērijā. Un tas arī māca, cik svarīgi ir domāt un rūpēties par citiem.”

Amazon.com

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/154091-klanu_kaki_6_nestunda.html

Klanu kaķi: jauns pareģojums. Pusnakts

Warrior Cats. Midnight

SĀGA TURPINĀS!

TUMSA, GAISS, ŪDENS UN DEBESIS SATRICINĀS MEŽU LĪDZ PAŠĀM SAKNĒM.

Klanu kaķi jau vairākus gadalaikus ir dzīvojuši mierā un saticībā, bet nu Pērkona klana karotājs Kazenājnags uzklausa jaunu, draudīgu Zvaigznes klana pareģojumu, kas vēsta par drīzām briesmām.

Sešiem kaķiem ir jāuzsāk vēl nebijis ceļojums, meža liktenis no šī brīža ir izredzēto ķepās. Un, lai glābtu klanus, būs vajadzīgs viss viņu spēks, drosme un gudrība…

“Ērina Hantere ir paplašinājusi savu lielisko stāstu robežas un iekļāvusi arī spēcīgāku mistikas devu, padarot šīs grāmatas vēl aizraujošākas! ”

BookLoons

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/172905-klanu_kaki_jauns_paregojums_pusnakts.html

Mājaslapa.

https://warriorcats.com/

Īstenībā latviski publicēta tikai pirmā no septiņām apakšsērijām, taču nedomāju, ka tās tiks publicētas visas… (https://en.wikipedia.org/wiki/Warriors_(novel_series))

Autores.

https://warriorcats.com/content/article/who-is-erin-hunter

Pirmā Ērina.

Kā daudzi fani zina, Ērina Hantere nav viena persona, bet gan stāstu rakstītāju, autoru un redaktoru komanda, kas strādā kopā, lai izveidotu jums tīkamas sērijas. Warriors sērija bija Londonas galvenā redaktores Vicky Holmes ideja. Viņa izveidoja Warriors pasauli, atbildot uz izdevēja HarperCollins pieprasījumu, kurš vēlējās sēriju par savvaļas kaķiem.

Viņas teiktais: “Man jāatzīstas, ka es sākumā nebiju ļoti ieinteresēta, jo es nelasu fantāziju un, kaut arī es mīlu visus dzīvniekus, es vairāk esmu suņu cilvēks. Bet, kad es sāku strādāt ar personāžiem, es sapratu, ka varu viņiem uzdot cilvēciskus jautājumus. Reiz es pārstāju domāt par seriālu kā “fantāziju” un vienkārši ļāvu varoņiem aizvest mani tur, kur viņi vēlējās, viss kļuva daudz vieglāk, un stāsti sāka pieteikt sevi. ”

Citas Ērinas.

Kamēr Vicky rakstīja grāmatusižetus, viņa pieņēma darbā divas fantastiskas rakstnieces, lai pilnveidotu stāstus, Keitu Keriju un Čeritu Baldri. Vicky pazina Kate un Cherith no sava redaktores darba; viņas abas bija ļoti talantīgas un lielas kaķu fanes. Keita un Čerita katra seriālā ienesa daudz, un viņas līdz pat šai dienai raksta visus Warriors romānus un Superizdevumus.

Pēc publikācijas Warriors sērija guva milzīgus panākumus! Un, tā kā ir pieaudzis pieprasījums pēc stāstiem, ir palielinājusies arī rakstnieku un redaktoru komanda, kas pie tā strādā. Tika izveidota stāstu komanda, lai palīdzētu Vikijai uzrakstīt grāmatu grafikus un rediģēt manuskriptus, kad tie ienāca. Un jauniem rakstniekiem, piemēram, Tui Sutherland un Clarissa Hutton - abām, kas savulaik ir rediģējušas Warriors vietnē HarperCollins!, bija jāuzraksta dažus romānu un zinātniskos materiālus.

2017. gadā Vikija veselības apsvērumu dēļ bija spērusi soli prom no sērijas. Stāstu komandā tagad ir pieci redaktori, kuri nāk klajā ar stāsta pagriezieniem un sīki izklāsta to, kas notiek katrā grāmatā. Kate un / vai Cherith pēc tam uzraksta manuskriptu, un tas tiek nodots atpakaļ stāsta komandai rediģēšanai, un pēc tam HarperCollins redaktoriem. Kad katrs redaktors ir apmierināts ar stāstu, tas nonāk pie kopētāja, kurš pārliecinās, ka visa informācija ir pareiza - un tad tas tiek publicēts un aiziet pie faniem!

Jaunās sērijas.

Erin Hunter komanda turpināja attīstīt jaunas sērijas Erin: Bravelands, Survivors un Seekers. Kaut arī sižeta komanda un rakstnieki katrā sērijā nedaudz atšķiras, grāmatu tapšanas process un veltījums dabiskajai pasaulei un domu izteikšana par dzīvnieku īpašībām paliek nemainīgas. Warriors komanda dievina kaķus un ļoti nopietni uzņemas savu atbildību, lai seriāls būtu aizraujošs un faniem saistošs. Mēs ceram, ka jums patiks grāmatas tikpat daudz, cik mums patīk pie tām strādāt!

(Tas no mājaslapas.)