Edvards Li. Nomale

Apraksts par autoru un viņa daiļradi

Jauna, veiksmīga, skaista. Patrīcija iekaroja Vašingtonu, bet nepieciešamība atgriezties dzimtenē izraisa viņas sen aizmirsto baiļu sajūtu. Viņas mājās gaida amerikāņu nomale, jaunības kārdinājumi, truli un nežēlīgi redneki, noslēpumainais Ieceļotāju kults un virkne noslēpumainu asiņainu nāves gadījumu.

Kura griba vada nežēlīgo slepkavu rokas? Vai Patrīcija kļūs par vēl vienu nomales aprīto dvēseļu upuri?

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/725298/

Autors.

Īstais vārds: Lī Edvards Seimūrs

Citi pseidonīmi: Ričards Kinions, L. E. Seymour, Filips Strakers

Edvards Lī dzimis 1957. gada 25. maijā Vašingtonā un uzaudzis Bovijā, Merilendā. No 1976. līdz 1979. gadam Lī dienēja ASV armijā un vēlāk tika pārcelts uz 1. bruņoto spēku divīziju, kas atradās Erlangenā, Rietumvācijā. Pēc atgriešanās ASV Lī strādāja policijā. Trīs mēnešus vēlāk, atkāpjoties no amata, baidoties “tikt ievainotam, pienākumus pildot”, Lī atgriezās koledžā. Lī pameta koledžu tikpat ātri, cik vēlējās būt rakstnieks.

1982. gadā viņš izdeva savu pirmo romānu “Night Bait” ​​ar pseidonīmu Philip Streaker, kurš bija neveiksmīgs. Nākamos 15 gadus Lī strādāja par nakts sargu un rakstīja dienas laikā. 1997. gadā viņš aizgāja no darba un pārcēlās uz Sietlu. Pēc tam, noguris no Sietlas, viņš pārcēlās uz Sentpete pludmali Floridā.

Viņa mīļākais šausmu romāns ir Fritz Leiber filma “Tumsas Dievmāte”. Viņa iecienītākie šausmu rakstnieki ir G. F. Lovecraft un Ramseja Kempbela. Kopš 2007. gada Li mīlestība uz Lovecraft darbu ir radījusi bezmaksas turpinājumus Cthulhu mītiem, kas vairāk uzrakstīti Lī garā, nekā oriģinālā Mītu veidotāja garā.

Edvards Lī ir vislabāk pazīstams ar ļoti rūpīgi izstrādātajām okultajām koncepcijām; lielu skaitu erotisku ainu, dažreiz uzrakstītas ar ļoti slimīgu iztēli, un ne mazāk super-detalizētas vardarbības ainas; specifisks humors ar melnu nokrāsu. Lī ir pilnīgs čempions titulu skaitā: “slikts puisis šausmu literatūrā”, “ekstrēmākais no ekstrēmo autoru līgas”, “tas, kurš sagrauj robežas tam, kas atļauts”, utt. Vairāki Lī darba eksperti atzīmē īpašu morālu vēstījumu, kas ietverts Lī grāmatās, izteikts ļoti savādi un ar tiem pašiem trakajiem līdzekļiem no autora arsenāla. Citi cienītāji salīdzina Lī darbus, kas ir pilni ar alegorijām un ironiju, ar Ēzopa fabulām.

2006. gadā tika filmēts viņa sižets “Header”.

Pašlaik kopā ar Rotu Džeimsu Vaitu, Dž. F. Gonzalezu, Džeku Ketčumu Lī ir viens no ekstrēmo šausmu vadošajiem pārstāvjiem: viņš ir ļoti ražens, plaši pazīstams fanu vidū, jau sen ir ieguvis kulta statusu (vismaz ASV). Daudzi žanra rakstnieki viņam līdzinās, vai pat mēģina atdarināt (Braiens Keāns izteica cieņu Lī darbam; Monika J. O’Rourke, R. Fredriks Hamiltons un citi). Diezgan bieži Lī darbojas kā sava veida standarts, ar kuru izdevēji un / vai kritiķi salīdzina jauno rakstnieku tikko izdotās grāmatas.

https://fantlab.ru/autor1985

Mājaslapa.

EDWARD LEE ir gandrīz piecdesmit romānu un daudzu īsu stāstu un noveļu autors. Vairāki viņa darbi ir izvēlēti filmas uzņemšanai, savukārt Header tika izlaists DVD diskā 2009. gadā; viņš ir publicēts arī Vācijā, Anglijā, Rumānijā, Grieķijā, Japānā, Krievijā, Francijā un Austrijā. Jaunākās relīzes ietver "Bullet Through Your Face" un "Brain Cheese Buffet" (stāstu kolekcijas), "Header 2" un hardcore "Lovecraftian" grāmatas "The Innswich Horror", "Trolley Nr. 1852", "Pages Torn From A Travel Journal", "Going Monstering" un "Haunter of the Threshold".

https://www.edwardleeonline.com/

Bibliogrāfija

https://www.edwardleeonline.com/edward-lee-bibliography