Eduards Verkins. Briesmonis no Rozes ielas

Eduards Nikolajevičs Verkins, pazīstams arī ar pseidonīmu Makss Ostrogins (dzimis 1975. gadā, Vorkutā), ir krievu bērnu un zinātniskās fantastikas rakstnieks. «Заветная мечта», «Книгуру», «Новые горизонты» balvu ieguvējs. Daudzi Verkina darbi piesaistīja kritiķu uzmanību.

Dzimis Vorkutā kalnrūpniecības darbinieka ģimenē.

1993. gadā viņš iestājās Siktivkaras Valsts universitātes Vēstures fakultātē, pēc tam paralēli tās pašas universitātes Juridiskajā fakultātē. No 1998. līdz 1999. gadam strādājis par sociālo zinību skolotāju.

Pēc autora teiktā, viņš sāka rakstīt nevēlēšanās iesaistīties mācīšanā dēļ:

Darbu raksturoja viens vārds - “nemīlēts”:

"Nemīlēts darbs. Bezkompromisa darbs. Maz naudas un stulbi. Viss pārējais ir arī līmenī ... Istaba, kurā, izplešot rokas, jūs varat pieskarties sienām. Kaimiņi-melomāni, pa labi, pa kreisi un apakšā, dzīve mūzikas kastē. Ziema, kas ilgst deviņus mēnešus. Nebeidzama nakts un vasarā tā pati bezgalīgā diena līdz ar nenorietošu sauli. Visi nosacījumi, lai kļūtu par rakstnieku. Viss, kas jums nepieciešams, lai izgudrotu savu pasauli.

Un pasaule tika izveidota. Stāsts par “Sapņu vietu”.

2003. gadā pēc vietējās rakstnieku organizācijas ieteikuma viņš tika nosūtīts uz Augstākajiem literārajiem kursiem A. M. Gorkija Literatūras institūtā.

Pašlaik dzīvo Ivanovas pilsētā.

Krievijas Rakstnieku savienības loceklis.

Precējies, ir dēls.

Kritiķu uzmanību piesaistīja tādi Verkina darbi kā sērija "Sapņu valsts hronika", romāns "Draugs-aprīlis", romāns "Mākoņu pulks", stāsts "Prologs", garstāsts "Zvaigžņu kuģis ar salauztu spārnu"  un romāns "Sahalīnas sala" - pieaugušajiem. Rakstniece Marija Galina uzskata Verkinu par "ļoti labu, iespējams, mūsu labāko pusaudžu rakstnieku". 2018. gadā “Mākoņu pulks” tika iekļauts pēcpadomju laika 100 nozīmīgāko grāmatu sarakstā, kuru sastādīja vietne “Literatūras gads”, pamatojoties uz 24 ekspertu aptauju.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B8%D0%BD,_%D0%AD%D0%B4%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B4_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

Bibliogrāfija, nepilna, no Vikipēdijas.

Romāni.

Asiņainā mēness traips (2004)

"Zvaigžņu kuģis ar salauztu spārnu": Romāns. — М.: Эксмо, 2019. (Ietilpst garstāsts ar tādu pašu nosaukumu un tā turpinājums - garstāsts "Brīvdienas, kā vajag" ).

Cikls "Sapņa Zemes hronika"

Sapņu vieta (2006)

Bišu vilks (2007)

Kaķi staigā šķērsām (2007)

Sniega suņi (2009)

Tumsas īsa vēsture (2013)

Cikls "Melleņu kaija"

Pēdējā ļaundara sala (2009)

Melleņu kaija (2009)

Murgs no tālās planētas (2009)

Fēliksa Kuropjatkina izmeklēšanas

Zaglis - dzelzs žokļi [= Slazdi vilkacim] (2006)

Patiesība par spokiem (2005)

Briesmonis no Rozes ielas (2007)

Musorella - lielā un šausmīgā (2008)

Briesmoņu planēta (2012)

Meža dēmons Vendigo (2012)

Medību stunda (2012)

Soļi aiz muguras (2013)

Ar pseidonīmu Maksis Ostrogins sērija«inferno»

58. kalibra dievs (2010)

Miroņi nedejo (2010)

Lielā, sarkanā poga (2011)

Nākotnes ikri (2011)

Sveiks, brāl, mirsti (2011)

Briesmonis no Rozes ielas.

Izrādās, ka šīs dīvainās radības klīst pa mūsu pasauli, panāk cilvēku uzticību, iefiltrējas ģimenēs ... Viņi gaida savu stundu, lai sāktu medības. Un viņi dodas ārā tumšās naktīs, kad cilvēki uztraukti grozās savās gultās, un suņi gaudo, neskaidru baiļu pārņemti ... Un jūs tos nevarat apklusināt. Galu galā neviens netic, ka tas ir iespējams. Bet ārsti var apstiprināt, ka Rimma nav cilvēks. Bet kaut kādu iemeslu dēļ viņi to nedara. Viņi klusē. Tātad kādam tādi kā Rimma ir vajadzīgi? .. Un tagad visi šīs briesmīgās meitenes baisie noziegumi ir “piekārti” zēnam vārdā Seņa. Viņš tiek apcietināts, tāpēc, ka bīstams. Bet tikai Seņa var izglābt rajonu no ļaunajiem gariem, kas tajā parādījušies. Galu galā viņam izdevās uzzināt kaut ko par bīstamo radību, kas izlikās par meiteni, kas ienesa pasaulē ļaunumu. Un tas ir pietiekami, lai ...

http://loveread.ec/view_global.php?id=6501

Mironis.

Neievērojamā mazpilsētā, kaut kur netālu no Kostromas, dzīve bija sajukusi jau sen, un tagad tā vairāk izskatās pēc drudžaina murga. Iedzīvotāji meklē mītisku meteorītu, pirtī audzē anakondas, spēlē amerikāņu futbolu un dedzina suņus bēru svētkos.

Neizskaidrojamas un drausmīgas kritenes veidojas ap pilsētu, it kā inerces dēļ raķetes turpina pacelties no vecajām šahtām. Bet galvenais varonis Ņikita Slaščevs izvēlas starp dzīvību un nāvi.

https://www.labirint.ru/books/391883