Džons Hārts. Pēdējais bērns

Autors.

Džons Hārts ir vienīgais rakstnieks vēsturē, kurš divas reizes saņēmis vienu no galvenajām spriedzes literatūras literārajām balvām - Edgara Allana Po balvu. Viņa darbi ir tulkoti 30 valodās un tiek pārdoti 17 valstīs. Šeit ir Stīvena Kinga pildspalvas cienīgs stāsts.

Jūsu priekšā ir fenomenāls zaudējuma un cerības stāsts, iegūstot sevi, izturība, saskaroties ar ļaunumu. Džonija bērnība beidzās nakti - kad pirms gada pazuda viņa dvīņu māsa Alyssa. Tēvs, nespēdams uzņemties vainas nastu, pameta ģimeni. Māte atrada aizmirstību alkoholā un tabletēs. Un pats Džonijs pārstāja būt parasts zēns un kļuva apsēsts. Katru dienu viņš veic dīvainus rituālus un visu laiku velta savas māsas meklēšanai. Visas apkaimes un aizdomīgie kaimiņi tiek pētīti augšup un lejup. Bet cerība atkal valda ar jaunu sparu, kad Džonijs pēkšņi ir liecinieks briesmīgai pakaļdzīšanās ainai ar letālu iznākumu. Pēdējie notriektā motociklista vārdi dod viņam jaunus faktus...

Sīkāk:

https://www.livelib.ru/book/1002975384-poslednij-rebenok-dzhon-hart

Par autoru citur.

Džons Hārts ir mūsdienu amerikāņu rakstnieks, populāru trilleru autors.

Īsa biogrāfija

Džons Hārts dzimis 1965. gadā Daremā, Ziemeļkarolīnas štatā, ASV. Viņa vecāki ir franču valodas skolotāja un ķirurgs. Topošā rakstnieka māte aizgāja no darba, lai veltītu sevi bērnu audzināšanai. Vecāki vēlāk izšķīrās, bet Džons tomēr savu bērnību atceras kā "pārsteidzoši bezrūpīgu laiku". Ģimene dzīvoja zemnieku saimniecībā ar apmēram piecsimt akriem zemes. Bērni ar lielu prieku spēlēja piedzīvojumus un pat “pazuda” uz vairākām dienām.

Pēc vidusskolas beigšanas Džons Hārts sāka studēt franču literatūru Deividsona koledžā, privātā universitātē, kas atrodas Deividsonas pilsētā. Rakstnieks viņu sauc par "brīnišķīgu skolu". Pēc diploma saņemšanas Džons uz brīdi devās uz Eiropu, dzīvoja Londonā un Parīzē.

Atgriezies Ziemeļkarolīnā, Hārts apmetās Rouenas (Rowan) grāfistē. Pirmie divi rakstnieka romāni norisinās ļoti līdzīgā izdomātā Raven County. Viņš apprecējās, bija ieguvis izglītību vēl divās jomās - grāmatvedībā un jurisprudencē, strādāja par krimināllietu juristu, bija biržas mākleris un baņķieris. Pēc sava pirmā bērna piedzimšanas Džons Hārts pārtrauca to un visu laiku veltīja literārajam darbam.

Džona Hāra darbi

Rakstnieks gandrīz gadu pavadīja publiskajā bibliotēkā, kā rezultātā sarakstīja romānu “Melu karalis”. “Melu karalis” tika izdots 2006. gadā un kļuva par bestselleru. Kopš tā laika Hārts ir publicējis vēl vairākas grāmatas, tostarp The Hush, The Last Child, Down River, Iron House un Redemption Road. Autora darbi ir tulkoti trīsdesmit valodās, tos var iegādāties septiņpadsmit pasaules valstīs. Viņš ir vienīgais autors vēsturē, kurš saņēmis Edgara balvu par labāko romānu trim grāmatām pēc kārtas.

Lasītāji un kritiķi īpašu uzmanību pievērsa romānam “Pēdējais bērns”. Galvenais varonis ir pusaudzis, kura māsa pazuda pirms gada, un tagad zēns mēģina noskaidrot, kas ar viņu noticis. Grāmatas sižets tiek turēts spriedzē līdz pašām beigām, neļaujot atrauties no lasīšanas un pārsteidz ar negaidītām beigām.

Džons Hārts saka, ka viņam ir trīs lielas aizraušanās: ģimene, rakstīšana un arī “atklātu telpu aizsardzība”. Tagad viņš dzīvo kopā ar sievu un divām meitām Virdžīnijā.

https://www.litres.ru/dzhon-hart/ob-avtore/

Pādējais bērns.

Trīspadsmit gadus vecais Džonijs Merimons nav tāds kā citi pusaudži. Dienā, kad pazuda viņa dvīņu māsa Alissa, viņš saprata, ka bērnība ir ilūzija, un pieaugušo pasaule ir dubulta ilūzija. Jo tie, kuriem, domājams, vecumam vajadzētu pārvarēt grūtības, nevar ar tiem tikt galā. Tēvs pamet ģimeni, un māte pārvēršas par narkomāni, nododot sevi necienīgas un nežēlīgas personas varā.

Mocījies ar vientulību un netaisnību, Džonijs nolemj pats atrast savu māsu. Tajā viņam palīdz rupjš, bet uzticīgs draugs Džeks. Kopā viņi ķemmē teritoriju, intervē iedzīvotājus. Bet viss bez rezultātiem. Kad izmeklēšana apstājas, notiek vēl viens noziegums. Džonijs vēro pakaļdzīšanos. Un tad pie viņa kājām ir mirstošs motociklists, kurš saka: "Es viņu atradu." Un šie vārdi vajā Džoniju. Ko mirušais zināja par Alissu? Kas viņu vajāja? Džonijam gandrīz nav laika meklēt atbildes, jo tagad viņš pats ir pakļauts briesmām ...

Džona Hāra romāns “Pēdējais bērns”, kas sarakstīts 2009. gadā, ieguva Edgara Allana Poe balvu.

https://www.litres.ru/dzhon-hart/posledniy-rebenok/

Klusums.

Šis ir turpinājums psiholoģiskajam trillerim "Pēdējais bērns", kuru 2009. gadā sarakstījis populārais amerikāņu autors Džons Hārts un viņš saņēma Edgara Allana Po balvu.

Romāns "Klusums" notiek desmit gadus pēc notikumiem, kas tās galveno varoni - Džoniju Merimonu padarīja par īstu slavenību. Agrāk zēnam izdevās atklāt slepkavas maniaka noslēpumu, kas ir atbildīgs par tēva un dvīņu māsas Alissas nāvi. Tomēr pašreizējā slava iespaido Džoniju un piespiež viņu meklēt vientulību tuksnešainajās Ziemeļkarolīnas zemēs, kur kādreiz dzīvoja Merimonu senči.

Neskatoties uz nacionālā varoņa titulu, Džonijs ir ārkārtīgi nabadzīgs un viņam nav līdzekļu, lai tiesā pierādītu īpašumtiesības uz zemi Tukšainē (Wasteland). Viņš lūdz palīdzību savam ilggadējām draugam Džeka, kurš savulaik palīdzēja viņam noskaidrot slepkavu, bet tagad strādā par advokātu.

Šie divi jau sen vairs nav bērni, bet gadi nav vājinājuši saikni starp viņiem. Ierodoties Wasteland, Džeks jūt baisus draudus, kas rodas no šīm tumšajām un nežonīgajām zemēm. Kāpēc viņa labākais draugs nolēma apmesties šeit? Ko viņš slēpj? Un kā viņam palīdzēt?...

https://www.litres.ru/dzhon-hart/bezmolvie/

Melu karalis.

Džons Hārts 'Melu karalis'

Apgāds "Kontinents" izdevis Džona Hārta romānu "Melu karalis". Grāmatu tulkojusi Ieva Kalnciema.

Ezra Pikenss - slavens, ietekmīgs un ļoti bagāts advokāts ilgstoši atrodas bezvēsts prombūtnē. Viņa aizsāktie darbi rit savu gaitu, līdz brīdim, kad slavenais advokāts tiek atrasts miris. Advokāta dēla Veka (Džeksons Vekmens Pikenss) dzīvē šķietami ir viss - spoža karjera, skaista sieva, liela māja un jauns BMW. Tomēr Veks nespēj sadzīvot ar apziņu, ka viņa mīļā "mazā māšele" ir izvēlējusies dzīvot "dzelzceļa malā" un piegādāt picas bagātnieku ģimenēm.

Gadiem ilgas nesaskaņas ar māsu bagātīgi triepj drūmos toņus Veka dzīves audeklā. Viņš vairs neatceras, kad tas sākās - pirms viņu mātes traģiskās nāves vai vēl daudz agrāk. Itin drīz Veks tiek apcietināts un apsūdzēts tēva slepkavībā...

Džons Hārts ir radījis smalku kādas ģimenes drāmu, kuras centrālais jautājums ir karjeras un naudas patiesā nozīme mūsu dzīvē.

https://www.delfi.lv/kultura/news/books/dzons-harts-melu-karalis.d?id=22166144