Dž. E. Vaits. Nakts burtnīcas. Nightbooks

Anotācija. 2018. gads.

Aleksis dievina šausmu stāstus. Pa īstam biedējošus. Par monstriem, šausmīgiem klauniem, mājām ar spokiem... Taču kādā reizē baiss un reizē arī brīnumains stāsts notiek ar viņu pašu. Tumšā naktī Aleksis iziet no sava dzīvokļa un nokāpj pa kāpnēm no ceturtā stāva. It kā kaut kas viņu vestu – vai nu mūzika no iemīļotās šausmu filmas, kas dzirdama aiz viena dzīvokļa durvīm, vai arī ķirbja pīrāga garšas pilnā smarža ar kanēli... Viņa sirds sitās, kā traka, domas miglojās, viņš pat nepamanīja, ka trīs reizes piekauvē pie nepazīstamām durvīm... Viņam atver dīvaina sieviete. Aleksis nejūtas labi, taču kaut kāds neatturams spēks joprojām velk viņu iekšā... Viņš, kā apmāts, sper soli nepazīstamajā dzīvoklī. Pēkšņi durvis aizcērtas... un pazūd! Puisis iekļūst tieši viltīgās raganas lamatās! Mūsdienīgs stāsts par Ansīti un Grietiņu var sākties...

https://www.livelib.ru/book/1002953910-nochnye-tetradi-dzh-e-uajt

Recenzija. DaNuVsmisle

Kādā dienā Aleksis slepus izlavās no dzīvokļa ar domu, sadedzināt savus rokrakstus, jo nospriež, ka viņam negribas, lai kāds cits tos izlasa. Jūs jautāsiet, kāpēc viņš tos vienkārši neizmeta atkritumu vadā? Tāpēc, ka viņš uzskatīja, ka būs cienīgāk, attiecībā pret rokrakstiem, tos sadedzināt. Gogolis novērtētu! Ejot pa ielu līdz «dedzināšanas» vietai, viņam izliekas, ka vienā no blakus dzīvokļiem kāds skatās viņa iemīļoto šausmu filmu. Nespējot izskaidrot savu uzvedību, Aleksis nenoturas un pieklauvē pie durvīm. Ķirbja pīrāgā smarža ieskauj viņa saprātu un viņš kā mazulis, pārkāpj istabas slieksni, nokļūstot tieši ļaunās raganas ķetnās. Jūs atceraties, kā Šeherezāde «Tūkstoš un vienas nakts pasakās» stāstīja sultānam stāstus, apstājoties vidū katru nakti, lai līdz rītam saglabātu savu dzīvību? Grāmatas jēga ir līdzīga, tikai stāstnieks – mazais puisēns Aleksis – mēģina izdzīvot, apvārdojot raganu. Aleksis apzvēr, ka viņa stāsti, kas ierakstīti nakts burtnīcās – ir paši šausmīgākie pasaulē – un pierāda to raganai Natašai katru dienu pēc vakariņām. Nejauši Aleksis apburtajā dzīvoklī pazaudē savas burtnīcas un ir spiests ātri izdomāt jaunus stāstus, jo no tiem ir atkarīga viņa dzīve. Viņš atrod meitenīti, kuru arī ir nozagusi ragana Nataša, un viņi kopā, pakāpeniski iepazīstot viens otru, mēģina radīt stāstus, ne sliktākus par tiem, kas jau bija uzrakstīti, smeļot iedvesmu bibliotēkā. Vai tas viņiem sanāks? Te nav viena viedokļa. Grāmata visdrīzāk ir domāta bērniem, vecākiem par 12 gadiem, ar domu, lai mācītu viņiem – nepārkāpt svešu slieksni. Arī mācot, ka vislielākā bezizejā var atrast kādu izeju. Var atrast pat draugus. Labs un vietām pat baiss stāsts.

https://www.livelib.ru/author/688648-dzh-e-uajt

Lasīt onlainā, krieviski.

https://fantlab.ru/edition242600

Angliski par grāmatu.

https://www.goodreads.com/en/book/show/35603805

Par autoru.

Dzimis Staten-ailendā, Savienotajās Valstīs.

Dž. E. Vaits (J. A. White) dzīvo Ņudžersijā ar sievu, trīs dēliem un kāmi, vārdā Ofēlija, kas viņam īsti nepatīk. Kad viņš nesacer stāstus, viņš māca bērnu grupai, kā tos sacerēt (kopā ar matemātiku, zinātni un citām svarīgām lietām). Viņš tic, ka pūķi ir reāli, tāpēc ka tad it daudz interesantāk strādāt.

Mājaslapa.

http://jawhitebooks.com/

Autors iepazīstina ar grāmatu.

https://www.youtube.com/watch?v=yRl4qMeL3cY

Recenzija angliski.

https://carinabooks.blogspot.com/2018/01/review-nightbooks-by-j-white.html