Dēvids Džošua Pītersons. Valodu radīšanas māksla: no augstāko šķiru izmirušās valodas līdz asinskāro kareivju-klejotāju dialektam

Stāsts par autoru un viņa daiļradi

Kad man bija 10 gadi, es uzdūros uz rakstu par mākslīgām valodām, ko radīja Tolkins. Tur bija rakstīts, ka viņš ir radījis vairāk kā desmit izdomātu valodu (tagad Vikipēdija raksta, ka to bija vairāk nekā 20). Tā kā valoda, pēc viņa domām nevar eksistēt pat par sevi, bez tautas un tās vēstures, viņš izdomāja hobitu, Gredzenu pavēlnieku un Silmarillionu - kā stāstus savām valodām. Tieši tā, nevis valoda stāstam, bet stāsts - valodai. Es toriez tā iespaidojos, stāstīju to katram pretīmnācējam, taču mani cilvēki apkārt Tolkinu tajos laikos neviens nelasīja un visiem viss bija vienalga. Tad vismaz pēc 20 gadiem es vismaz jums pastāstīšu, varbūt jūs iespaidosieties tāpat, kā es toreiz un es beidzot beigši šo geštalti ar Dēvidu Pītersonu - grāmatas "Valodu radīšanas māksla" autoru - cits stāsts. Jā, arī viņš savā dzīvē rada visdažādākās, mākslīgās valodas. Taču viņš ir pazīstams ar to, ka rada valodas jau esošiem stāstiem. Piemēram, pirmstrāķiešu un valīriešu seriālam "Troņu spēles" (vai te ir fani?). Nu un vēl daudz dažādu valodu dažādiem seriāliem un filmām, ko es neesmu skatījusies. Kāpēc tās bija jāizdomā - tas ir atsevišķš jautājums, atbilde uz to, visdrīzāk ir starp why not? un because I can! Bet, kā viņš to visu darīja (ticiet, tas ir iespaidīgi), viņš ir aprakstījis grāmatā "Valodu radīšanas māksla". Pēc manām domām, grāmata ir visai jocīga, vietām interesanta, vietām smieklīga, vietām garlaicīga. Sarakstīta tā ir kā palīglīdzeklis mākslīgo valodu radītājiem, taču tajā, protams, var uzzināt arī daudz interesantu faktu par dabiskajām valodām.Tieši tāpēc es iesaku to izlasīt visiem, kuriem interesē lingvistika. Ja lingvistika jūs neinteresē un svešvalodas stundās 'jus izmisīgi žāvājaties, studējot gramatiku... labāk nelasiet. Vai arī lasiet pa diagonāli. megadobro recenzija.

https://www.livelib.ru/author/1157626-devid-dzhoshua-piterson

Džordžs Mārtins radīja khalu Drogo, Dēvids Beniofs un Dens Vaiss noticēja man, taču Dēvids Pītersons mani atdzīvināja. (Džeisons Momoa.)

https://ast.ru/news/nnn-m10-y18-raskryvaem-tayny-dotrakiyskogo-i-vysokogo-valiriyskogo/

David Joshua Peterson (dzimis 1981. gada 20. janvārī), ir amerikānis, valodu radītājs, rakstnieks un mākslinieks.

Vaitrāk par viņu - te.

https://www.californiabirthindex.org/birth/david_joshua_peterson_born_1981_15058201

Liekas, ka tas ir oriģināls.

The Art of Language Invention: From Horse-Lords to Dark Elves, the Words Behind World-Building.

https://www.amazon.com/Art-Language-Invention-Horse-Lords-World-Building/dp/0143126466