Deniss Džeimss Votkinss-Pitčfords jeb BB. Rūķu piedzīvojumi

BB — ir literārs pseidonīms Denisam Džeimsam Votkinsam-Pitčfordam (Denys James Watkins-Pitchford), izcilam britu rakstniekam, māksliniekam-ilustratoram un naturālistam

Deniss Votkinss-Pitčfords ir dzimis 1905. gada 25. jūlijā Lamportas ciemā, Northemtonšīras grāfistē, Centrālanglijā, draudzes garīdznieka ģimenē. Viņš bija vārgs un slimīgs bērns, tāpec viņu audzināja mājās. Pateicoties tam, bērnībā un jaunībā Deniss daudz laika pavadīja dabā, klejojot pa apkārtnes pļavām un mežiem ar tauriņu ķeramo tīkliņu, makšķeri vai ieroci un nodarbojās ar makšķerēšanu, medībām un dabas ainu zīmēšanu.

Piecpadsmit gadu vecumā Deniss Votkins-Pitčfords iestājās Northemptonas mākslas skolā, pēc tam mācījās Londonas Karaliskajā Mākslas akadēmijā, pēc tam 17 gadus strādāja par pasniedzēju Ragbijas skolā, tāda paša nosaukuma pilsētā, Jorkšīras grāfistē, bet pēc tam pilnībā nodevās literāta darbam.

36 gadu vecumā viņš sarakstīja vienu no lieliskākajiem darbiem par rūķiem angļu literatūrā - episko pasaku sāgu - krievu tulkojumā «Вверх по Причуди и обратно» (The Little Grey Men), ko 1942. gadā apbalvoja ar Karnegi medaļu, par labāko literāro darbu bērniem, kas kļuva par bērnu literatūras klasiku.

Deniss Votkinss-Pitčfords ir sarakstījis vairāk par 60 grāmatām bērniem un pieaugušajiem par angļu provinces dabu, neskaitot simtiem eseju un rakstu avīzēm un žurnāliem; viņš paliek unikāla figūra angļu literatūrā un pelnīti tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem rakstniekiem-naturālistiem XX gadsimtā.

Viņš arī ir ilustrējis pāri par 30 grāmatām, ko sarakstījuši citi autori, un vairāk nekā 50 gadus, no 1930. gadiem līdz pašai nāvei 1990. gadā, rakstīja savu sleju vadošajā britu medību žurnālā  "Shooting Times".

 https://www.labirint.ru/authors/203592/

Par autoru vēl.

 BB (izrunā, kā «Bi Bi») ir dzimis 25. jūlijā (1905-1990) — tas ir literārs pseidonīms Denisam Džeimsam Votkinsam-Pitčfordam, izcilajam britu rakstniekam, māksliniekam-ilustratoram un naturālistam.

https://mybookland.ru/events/event/25-iyulya-rodilsya-denis-dzhejms-uotkins-pitchford/

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Denys_Watkins-Pitchford

BB biedrības mājaslapa.

https://www.bbsociety.co.uk/

Grāmatas.

1) The Little Grey Men

Pēdējie četri rūķi Lielbritānijā dzīvo pie Vorikšīras strauta. Bet, kad kāds no viņiem nolemj doties izpētītes braucienā un neatgriežas, atlikušajiem trim nekas neatliek, kā uzbūvēt laivu un doties viņu meklēt. Šis ir stāsts par rūķu episko braucienu, meklējot Cloudberry, un tas ir veidots uz Anglijas lauku fona, sākot ar pavasari, turpinot līdz vasarai un beidzot ar rudeni, kad sāk parādīties pirmās salnas.

"Вверх по Причуди и обратно. Удивительные приключения трех гномов (иллюстрации Уоткинса-Питчфорда)" - "Augšup pa Kaprīzo strautu un atpakaļ.  Trīs rūķu brīnumainie piedzīvojumi " (Votkinsa-Pitčforda ilustrācijas).

Sākoties pavasarim, rūķi, kuri dzīvo Kaprīzes strauta krastā, nolemj doties ceļojumā, lai atrastu savu draugu, kurš devies uz strauta augšteci, lai atrastu vietu, kur tas sākas. Rūķus gaida neizpētītas zemes, aizraujoši piedzīvojumi un apbrīnojami atklājumi. Rūķus sagaida bīstamas ūdens krāces un šausmīgais Kraukļu mežs, viņiem būs jācīnās ar milzi Pērkondārdu, viņi nonāks uz neapdzīvotas salas un iegūs daudz jaunu draugu. Taču, vai viņi aradīs savu pazudušo draugu un vai viņiem izdosies atgriezties mājās?

Šī episkā pasaku sāga ieguva Karnegi medaļu, kas ir pati vecākā un prestižākā no tām, ko piešķir par labāko literatūras sacerējumu bērniem un tā arī ir kļuvusi par bērnu literatūras klasiku, to pirmo reizi publicē krievu valodas tulkojumā, tajā ir krāsainas un vairāk par 70 melnbaltas ilustrācijas, ko zīmējis pats autors.

https://www.labirint.ru/books/709277/

2) Down The Bright Stream

Krievu valodā:  "Вниз по Причуди"

Dodder, Baldmoney, Cloudberry un Sneezewort (krieviskā tulkojumā: Вьюнок, Тысячелист, Меум un Морошик) ir episkās pasaku sāgas "Вверх по Причуди и обратно" varoņi, kuri dodas jaunā ceļojumā. Pamodušies no ziemas miega, rūķi atklāj, ka strauts, kura krastā viņi dzīvoja, ir sācis izžūt. Jaunas mājas meklējumos rūķi dodas lejup pa strautu uz tālām zemēm, kur viņus gaida jauni aizraujoši piedzīvojumi un pārsteidzoši atklājumi.

Grāmata pirmo reiz tiek tulkota krievu valodā un tajā ir 16 krāsainas un pāri par 50 melnbaltu ilustrāciju, ko zīmējis autors.

 https://www.labirint.ru/books/690364/