Daži kino mīti un fakti.

1. Efektīgā aina filmā «Neizpildāmā misija — 2», kurā Toms Krūzs un Dugrejs Skots nesas ar motocikliem viens otram pretī, gaisā ieķeras viens otrā, nokrīt zemē un turpina cīņu, beigtos ar triecienu apmēram 350 000 ņutoni uz kvadrātmetru! 50% no cilvēkiem pēc tāda trieciena mirst uz vietas.

 

 

2. Vecās «Betmena» filmas slavenā aina, kur Betmens, apskāvis Kimu Besindžeri, lido lejup, paspējis izlaist uz augšu trosi ar āķi, strauji nobremzē pie pašas zemes. Reāli, tik strauja nobremzēšana izrautu Betmenam roku, vai kā minimums, salauztu to.

3. «Armagedonā» Brūss Villiss ar urbšanas meistaru komandu dodas uz «Teksasas lieluma» asteroīdu ar 100 megatonnu jaudas bumbu. Nav slikti, bet... lai satriektā asteroīda daļas aizvirzītu no kursa un tās aizlidotu garām Zemei, būtu vajadzīgas vēl apmēram 80 miljonu tādas pat jaudas bumbu!

4. Mels Gibsons «Apokalipsē» pārvērta maiju indiāņus mežoņos, bet tā bija augsti attīstīta civilizācija, kas radīja izcilus matemātiķus un astronomus. Cilvēku upurēšanas notika, taču nogalināja tikai karagūstekņus un arī ne visus. Nevienam pat prātā nevarēja ienākt doma, sagūstīt miermīlīga cienmata iemītniekus, lai konveijera veidā rautu viņiem sirdis.

5. Filmā «Diena pēc rītdienas» no atmosfēras augšējiem slāņiem nolaižas gaisa masas, kas savā ceļā visu pārvērš ledū. Īstenībā troposfēras gaisa temperatūra ir no -45 līdz -75 grādiem, bet, tuvojoties zemei, gaiss vienmēr neglābjami sasilst.

6. Blokbāsterī «Neatkarības diena» Zemei tuvojas gigantisks citplanētiešu kuģis, kura masa sasniedz ceturto daļu no Mēness masas. Pati šāda monstra tuvošanās Zemei atnestu tai daudz vairāk posta, nekā jebkādi citplanētiešu bumbmetēju uzlidojumi. Okeānos rastos milzīgi paisuma viļņi. Visi piekrastes rajoni nekavējoties tiktu appludināti. Neizturētu arī Zemes garoza: sāktos drausmīgas zemestrīces.

7. No filmas «10 000 gadi pirms mūsu ēras» mēs uzzinām, ka būves Ziemeļaustrumāfrikā cēla ar mamutu palīdzību. Taču tie tur nekad nav dzīvojuši un, ja arī tur nokļūtu, būtu izmiruši no karstuma.

8. Filmā «300 spartieši», pat neskatoties uz to, ka tā ir izpildīta anime estētikā, valdniekam Leonīdam zobos var redzēt modernas plombes; bet citiem tēliem uz priekšpleciem — pēdas no potēm.

9. «Trojas» finālā, bēru laikā uz kritušo karavīru acīm liek monētas. Grieķiem patiešām bija tāda paraša (lai mirušo dvēseles varētu samaksāt Hāronam, par pārcelšanu pāri Stiksai), taču šis paradums radās daudzus gadus pēc Trojas kara. Trojas kara laikā pat monētu nebija: metāla naudu izgudroja vēlāk!

10. Holijas Berijas varoni filmā «X cilvēki» sauc Vētra. Viņa ir slavena ar to, ka var pavēlēt laika apstākļiem, konkrēti, izsaukt zibeņus. Parastā zibenī atbrīvojas enerģija 500 miljonu džoulu lielumā. To var salīdzināt ar 120 000 barības kalorijām. Citiem vārdiem, lai kaut reizi radītu zibeni, Vētrai vispirms vajadzētu apēst apmēram 240 bigmakus! Uzreiz.

http://www.factroom.ru/facts/3015