Baošu. Laika atdzimšana

Šis zinātniskās fantastikas romāns papildina slavenā ķīniešu rakstnieka Lu Cisiņa kosmosa triloģiju “Atmiņā par Zemes pagātni”, kas stāsta par augstāka citplanētiešu saprāta iebrukumu. Grāmata, kuru izveidojis viņa tautietis un uzticīgs cisiņa fans - Baoshu, ir mēģinājums izskaidrot un aizpildīt dažas sākotnējās triloģijas nepilnības; viens no neskaitāmajiem iespējamiem veidiem, kā varēja attīstīties “trīs ķermeņu” Visums.

Zvaigznes joprojām spoži spīd, tālu, tāla galaktika virpuļo spēcīgā virpulī, un aiz katras saules joprojām slēpjas neskaitāmas dzīvības formas, vēl nezinot, ka senais plašais Visums tuvojas savas pastāvēšanas beigām.

Ye Weņcze, Mike Evans, Ding Yi, Frederick Tailer, Zhang Beihai, Bill Hines, Luo Ji, Thomas Wade ... bāze "Sarkanais Krasts", Zemes - Trisolaris biedrība, "Aizgriezušos" projekts, Programma "Kāpnes", Zobena turētāji, Kosmosa patversmju projekts ... Šo varoņu un notikumu atmiņa izbalēja, bet pēkšņi milzīgajā kosmosa tumsā parādījās spoks, spītīgi vēloties turpināt stāstu, kas beidzās ...

https://www.litres.ru/baoshu/vozrozhdenie-vremeni/

Li Jun (李峻; dzimis 1980. gadā), pazīstams ar pseidonīmu Baoshu (宝树),ir ķīniešu zinātniskās fantastikas un fantāzijas rakstnieks. Viena no viņa grāmatām “Three Body X” (angļu valodā izdota kā "Laika izpirkšana") ir Liu Cixin grāmatas "Nāves beigas" turpinājums. Baoshu ieguva filozofijas maģistru Pekinas universitātē un otro maģistru pēc studijām Katholieke Universiteit Leuven. 2012. gadā viņš kļuva par pilna laika zinātniskās fantastikas rakstnieku.

Viens no jaunākās paaudzes nozīmīgākajiem ķīniešu zinātniskās fantastikas rakstniekiem, Baoshu ir ieguvis sešas Nebula balvas par zinātnisko fantastiku un fantāziju ķīniešu valodā, trīs Galaxy balvas par ķīniešu zinātnisko fantastiku un savulaik nominēts Grand Media balvai par ķīniešu literatūru. Tagad viņš ir slavenā rakstnieka un režisora ​​Guo Jingming's Zuibook līguma autors, kas ir vadošais jauno daiļliteratūras rakstnieku centrs Ķīnā. Viņa darbi ir tulkoti angļu valodā un publicēti žurnālos Fantasy and Science Fiction un Clarkesworld.

Baoshu bakalaura un maģistra gadus pavadīja Pekinas Universitātes Filozofijas katedrā. PKU viņš iegremdējās universitātes pilsētiņas sociālajā tīklā BDWM BBS un kaimiņos esošajā Tsinghua universitātes SMTH BBS, kur kā vienu no saviem daudzajiem pseidonīmiem izvēlējās "Baoshu". Burtiski nozīmē "dievišķais koks", nosaukums faktiski norāda uz ļaunu mūku Luija Ča slavenajā novellē Fox Volant of the Snowy Mountain. Laika gaitā tas kļuva par viņa galveno pseidonīmu, un šajos BBS bija samērā plaši pazīstams. Pēc absolvēšanas Baoshu devās uz Beļģiju, lai iegūtu filozofijas maģistra grādu KU Leuven - vecākajā katoļu universitātē, kas joprojām pastāv.

Saskaņā ar sarunu ar Xia Jia, ķīniešu zinātniskās fantastikas rakstnieku un Baoshu draugu, Baoshu bija uzticīgs Liu Cixin popularizētājs kopš 2000. gada, kad Liu sāka publicēt savus īsos stāstus. Bet tikai 2010. gadā, studējot Lēvenā, Baoshu sāka rakstīt savus stāstus. Kad 2010. gada beigās Ķīnā tika publicēts Liu Cixin triloģijas “Trīs ķermeņa problēmas” trešais sējums, Baoshu joprojām atradās ārzemēs un viņam nebija iespējas ātri iegūt grāmatu. Par laimi labs draugs kopēja katru grāmatas lapu un nosūtīja to viņam tiešsaistē. Izlasījis garo darbu bez apstājas un lielā mērā iedvesmojoties no tā sižeta, Baoshu aptuveni trīs nedēļu laikā sacerēja 100 000 rakstzīmju Dōjin stila turpinājumu “Three Body X: Contemplation” (三 体 X • 观 想 之 宙). Šis tiešsaistes turpinājums parādījās mazāk nekā mēnesi pēc Death's End publicēšanas, un tas piesaistīja daudzu Liu lasītāju uzmanību - un arī pašu Liu, kurš 2011. gadā atļāva publicēt turpinājumu. Tas tika labi uzņemts un aizsāka savu rakstnieka karjeru.

https://en.wikipedia.org/wiki/Baoshu

Jaunākās Ķīniešu fantastikas krājums krieviski.

https://fanzon-portal.ru/press-center/news/knigi/anons-antologiya-kitayskoy-fantastiki-slomannye-zvezdy/

Par autoru angliski.

https://www.theverge.com/2018/10/19/17990984/redemption-of-time-baoshu-cixin-liu-three-body-problem-science-fiction-book-cover-reveal