Aleksandrs Pančins. Apofenija

"Pančina grāmata ir tumša distopija Orvela un Kafkas garā, taču caur šo putekļaino tīmekli caurvijas autora pārliecība par cilvēka prāta diženumu. Šī grāmata ir par to, cik svarīgi ir saglabāt veselo saprātu, lai cik absurda nebūtu apkārtējā pasaule - jo svarīgāk, jo absurdāka tā ir. Ja nav cerība, tā ir izdevība to radīt no jauna. Varbūt vēl nebūs par vēlu."

Asja Kazanceva, zinātniskā žurnāliste, prēmijas "Просветитель" laureāte.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/672741/

Aizsardzība no tumšajām mākslām.

Kāds ir dēmoniskās apsēstības zinātniskais atminējums, kā darbojas hipnoze, vai ir iespējams ticēt likteņa prognozēm un astroloģiskajām prognozēm, kāpēc ekstrasensiem bieži ir taisnība, kāds prot lasīt domas un kāpēc matemātiķi modelē zombiju iebrukumu. Aleksandrs Pančins parāda, ka fizikas, bioloģijas un psiholoģijas likumi atāv aiz senākajām bailēm un aizspriedumiem. Un, ja jūs pamodāties naktī ar sajūtu, ka nevarat pārvietoties, un kāds sēž uz krūtīm, tad viss vispār nav saistīts ar Skandināvijas dēmonu-žņaudzēju maru, nevis ar slāvu mājas garu vai austrumu džinu, kaut arī vēsturiski tie tika uzskatīti šīs nelaimes vainīgie. Šī ir tā saucamā miega paralīze, kas rodas asas pamošanās rezultātā ātrās miega fāzes laikā, ko katrs desmitais cilvēks ir piedzīvojis vismaz vienu reizi savā dzīvē.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/635238/

Biotehnoloģiju summa. Rokasgrāmata cīņai pret mītiem par ģenētiskajām modifikācijām

Aleksandra Pančina “Biotehnoloģijas summa” ir aizraujošs populārzinātnisks stāsts par ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO), to drošību un radīšanas metodēm, kā arī par citām biotehnoloģijām, kas ir bijušas sabiedrisko diskusiju centrā. No grāmatas jūs uzzināsit visinteresantākās lietas par DNS molekulu lasīšanu, cilvēka klonēšanas iespēju, himēru izveidi, mākslīgo apsēklošanu un ģenētisko diagnostiku, par mūsdienu metodēm iedzimtu slimību ārstēšanā ar gēnu terapijas palīdzību, kā arī par cilvēka dzīves pagarināšanas un novecošanās novēršanas iespējām. Tajā pašā laikā grāmatā sīki apskatīti sabiedrībā populārie mīti, kas saistīti ar biotehnoloģijas ieviešanu praksē, un viltus baiļu cēloņi.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/509596/

Par autoru.

Biologs, zinātnes popularizētājs, rakstnieks un žurnālists. Dzimis 1986. gada 19. maijā Maskavā. Viņš ir beidzis Maskavas Valsts universitātes Bioinženierijas un bioinformātikas fakultāti. Kopš 2008. gada viņš nodarbojas ar izglītojošiem pasākumiem par tādu produktu drošību, kuru pamatā ir ģenētiski modificēti organismi. 2015. gadā viņš publicēja grāmatu “Biotehnoloģijas summa”.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/164316/

Krievu vikipēdija.

Dzimis 1986. gada 19. maijā Maskavā. Tēvs - Jurijs Valentinovičs Pančins, bioloģijas zinātņu doktors, Krievijas Zinātņu akadēmijas Informācijas pārraides problēmu institūta šūnu un molekulārā līmeņa informācijas procesu izpētes laboratorijas vadītājs. Māte - Nadežda Aleksandrovna Pančina.

Viņš mācījās Maskavas skolās Nr. 791 un Nr. 1543 (no 1997. līdz 2003. gadam). 2003. gadā viņš iestājās Maskavas Valsts universitātes Bioinženierijas un bioinformātikas fakultātē, kur absolvēja 2008. gadu.

Kopš 2008. gada viņš strādā Krievijas Zinātņu akadēmijas A. A. Harkeviča informācijas pārraides problēmu institūtā. 2011. gadā bioloģisko zinātņu kandidāta I. I. Artamonova uzraudzībā viņš aizstāvēja disertāciju bioloģisko zinātņu kandidāta grāda iegūšanai par tēmu "Cilvēka genoma evolūcijas vispārējo likumu izpēte gēnu dublēšanās un punktu mutaģenēzes jomā" (specialitāte 03.01.09 - matemātiskā bioloģija, bioinformātika). Oficiālie oponenti: fizisko un matemātisko zinātņu kandidāts, bioloģisko zinātņu doktors, profesors A. A. Mironovs un bioloģisko zinātņu doktors S. E. Spiridonovs. Vadošā organizācija ir Valsts rūpniecisko mikroorganismu ģenētikas un selekcijas pētniecības institūts.

Kopš 2008. gada viņš nodarbojas ar izglītojošām aktivitātēm. Kā zinātniskais žurnālists viņš sadarbojās ar tādām publikācijām kā «Новая газета», «Популярная механика», «Вокруг света», «Forbes», «Троицкий вариант. Наука».

2015. gadā izdevniecība Corpus kopā ar Evolution Foundation izdeva savu populārzinātnisko grāmatu Sum of Biotechnology. Šī grāmata ieguva 2016. gada apgaismotāja balvu kategorijās Dabas un precīzās zinātnes un Tautas izvēle.

Harija Hudini balvas ekspertu padomes loceklis.

Kopš 2016. gada viņš ir Krievijas Zinātņu akadēmijas komisijas loceklis, lai apkarotu pseidozinātnes un zinātnisko pētījumu viltojumus.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%B8%D0%BD,_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%AE%D1%80%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87