Alans K. Bakers. Blackwood & Harrington Mystery

Alans K Beikers dzimis Birmingemā. Pēc aiziešanas no universitātes 1991. gadā viņš piedzīvoja arvien nepatīkamāku darbu sēriju, kura kulminācija bija deviņi mēneši, kad viņš bija iepakotājs Šefīldas desu fabrikā, un tas palielināja viņa aizraušanos ar makabrisko un savdabīgo. Kopš 1997. gada viņš ir publicējis vairākas ar fantastiku nesaistītas grāmatas par paranormālo un populāro vēsturi, kas tulkotas septiņās valodās.

https://www.fantasticfiction.com/b/alan-k-baker/

The Martian Ambassador (2011)

(Pirmā grāmata Blackwood & Harrington Mystery sērijā)

A novel by Alan K Baker

WELCOME TO LONDON, 1899

Ir pagājuši seši gadi kopš saprātīgas dzīvības atklāšanas uz Marsa, un attiecības starp abām pasaulēm strauji attīstās. Trīs kāju Marsa omnibusi pārvietojas pa ielām un pāri ainavai, savukārt karalienei Viktorijai jaunības sparu ir atdevuši Marsa atjaunojošie medikamenti. Viktorijas laikmeta datortehnoloģija strauji turpina darboties, pateicoties federācijām, kas darbina “kogatorus”, kamēr pirmie ētera cepepelīni tuvojas darbu pabeigšanai, un nākamajā gadā ir plānota Lielbritānijas ekspedīcija uz Mēnesi.

Liekas, ka viss rit mierīgi, līdz Lunans R'onds, Marsa vēstnieks Svētā Džeimsa galmā, nomirst, apmeklējot banketu Bekingemas pilī. Dīvainu, mikroskopisku kāpuru atrašana viņa elpošanas aparātā liek karalienei Viktorijai izpaust aizdomas, ka viņš, iespējams, ir kļuvis par savādas slepkavības upuri.

Marsa parlaments tam piekrīt, un viņi nav iepriecināti. Neviens marsietis šādos aizdomīgos apstākļos nekad nav miris, atrodoties uz Zemes. Tiek dots ultimāts: ja Viņas Majestātes valdība nevar atrisināt noziegumu un saukt vainīgo pie atbildības, marsieši to darīs!

Lietā iesaista Tomasu Blekvūdu, Viņas Majestātes Slepeno lietu biroja īpašo izmeklētāju. Kopā ar lēdiju Sofiju Harringtonu, Psihisko pētījumu biedrības sekretāru, Blekvūdam ir uzdots atrisināt vēstnieka R'onda nāves noslēpumu, pirms marsieši pārņem lietas savās rokās, iespējams, šajā procesā izraisot starpplanētu karu!

https://www.fantasticfiction.com/b/alan-k-baker/martian-ambassador.htm

Feaster from the Stars (2011)

(Otrā grāmata Blackwood & Harrington Mystery sērijā)

A novel by Alan K Baker

Kaut kas dīvains notiek Londonas pazemes dzelzceļā. Spoki, kas apdzīvo platformas un tuneļus, tiek novēroti daudz biežāk nekā parasti, un šķiet, ka viņi ir gan dusmīgi, gan nobijušies. Pazemes dzelzceļa tīklā kaut kas ir parādījies, no kura baidās pat mirušie, un vilcienu vadītāji un cits personāls arvien vairāk nevēlas tur strādāt. Ir sākusies jaunā Atmosfēras dzelzceļa uzstādīšana, un dzelzceļa kompānijas pieprasa noslēpumu atrisināt, pirms viņu investīcijas nepārvēršas tvaikā.

Kad vilciena vadītāju nemierīgi vada kaut kas neaprakstāms tālajā tunelī, kas pazīstams kā Kennington Loop, karaliene Viktorija uzdod savam Slepeno lietu birojam palīdzēt Metropolitan Templar policijai viņu izmeklēšanā.

Atkal darbā iesaista Tomasu Blekvūdu, īpašo izmeklētāju un lēdiju Sofiju Harringtonu, psihisko pētījumu biedrības sekretāru. Kopā ar detektīvu Gerhardu de Čārdinu un slaveno okultistu Simonu Kastaignu, Blekvuds un Sofija ienirst drausmīgā piedzīvojumā, kas viņus ved no Londonas metro drūmajiem tuneļiem uz starpzvaigžņu telpas dziļumu un mirstošo planētu, kas pazīstama kā Carcosa, kur atrodas šausminoša būtne no citas telpas un laika, kas ir metusi savu skatu uz Zemi.

Būtne okultāles gadagrāmatās tiek dēvēta par Karali Dzeltenā vai Feaster from the Stars, un, ja vien Blekvuds un Sofija nevarēs gūt virsroku, tā nolaidīsies uz Zemes un iznīcinās uz tās visas dzīvās būtnes!

https://www.fantasticfiction.com/b/alan-k-baker/feaster-from-stars.htm

Gods of Atlantis (2013)

(Trešā grāmata Blackwood & Harrington Mystery sērijā)

A novel by Alan K Baker

LAIPNI LŪDZAM ATLANTĪDĀ, 1899. gads. Kaut kas ir atklāts zem vissvētākajām apbedījumu vietām Atlantīdas salā ... kaut kas, iespējams, prasa pārrakstīt agrīno cilvēku civilizācijas vēsturi. Londonā Tomasam Blekvūdam, Viņas Majestātes Slepeno lietu biroja īpašajam izmeklētājam, un viņa kolēģei Lēdijai Sofijai Harringtonai, Psihisko pētījumu biedrības sekretārei, uzdod izmeklēt zinātnieku Alberta Miķelsona un Edvarda Morlija neseno pazušanu kopā ar prototipu: ierīci, kas ļaus kontrolēt ar mehāniskām ierīcēm cilvēka prātu. Miķelsons un Mērlijs pēdējo reizi tika redzēti Atlantīdas galvaspilsētā Poseidonijā ... Savā pēdējā piedzīvojumā Blekvuds un Harringtone sāk bīstamo ceļojumu no miglainajām Londonas ielām uz saulaino un mītu vajāto Atlantīdas salu, kur viņus gaida satricinošs atklājums par seno Zemes un Marsa vēsturi ...

https://www.fantasticfiction.com/b/alan-k-baker/gods-of-atlantis.htm

Autora tviteris.

https://twitter.com/alankbaker