Aivara Bērtuļa noslēpumi

Autora daiļrades apskats

Aivars Bērtulis "Vecās baznīcas noslēpums"

Stāstu cikla "Vecās baznīcas noslēpums" sižets ir sazarots un daudzveidīgs, tomēr visi stāsti ir savstarpēji saistīti. Pavadot vasaru vecvecāku mājās, divi bērni – Bens un Betija – nejauši atrod dīvainu priekšmetu – kristālu. Izrādās, ka tas ir neparasts, maģisks kristāls, jo ar tā palīdzību var ceļot gan laikā, gan telpā, sastapties ar pārdabiskām būtnēm un pat nokļūt bīstamās situācijās, kad nākas riskēt ar dzīvību.

Bērnu acīm paveras gan Otrā pasaules kara notikumi Latvijā, gan Ēģiptes piramīdas, gan gluži cita galaktika un starpplanētu lidojumi. Tas taču ir ko vērts, vai ne? Bet kā nokļūt atpakaļ, ja brīnumainais atradums tiek pazaudēts?

Stāstu krājums "Vecās baznīcas noslēpums" papildina klasisko latviešu bērnu piedzīvojumu literatūras darbu virkni, kurus ar aizrautību var lasīt ne tikai bērni, bet arī pieaugušie;  ilustrējusi Agija Staka.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/83860-vecas_baznicas_noslepums.html

Aivars Bērtulis "Mēness ēnu noslēpums"

Stāsta galvenais varonis Bens nonāk uz Mēness un ir spiests doties labirintā, meklējot vienīgo pareizo ceļu uz tā centru, kurā glabājas kristāls — relikvija, kas apveltīta ar milzu spēku. Benam vajadzīgs ne mazums drosmes, atjautības un izturības, lai nokļūtu galamērķī un, pārvarot nāves bailes, glābtu draugu no drošas bojāejas.

Šajā grāmatā lasītājs sastapsies ar cilvēkveidīgiem robotiem un citplanētiešiem un atklās, kā tas gadījies, ka mūsu Mēness nemaz nav dabīgais Zemes pavadonis, bet gan augstas klases kosmiskais kuģis, kas gatavots tālam starpzvaigžņu ceļojumam. Kad Zemei draud katastrofa, miermīlīgie Mēness iedzīvotāji faetonieši palīdzēs cilvēkiem izdzīvot, uzņemot viņus uz Mēness, bet vai izdosies paglābt pilnīgi visus?...

P.S. Manas grāmatas varoņi tikai grib Jums atgādināt, ka arī zem mūsu pelēkajām un brīžiem tik garlaicīgajām debesīm ir vieta piedzīvojumiem, noslēpumiem un dīvainiem notikumiem.

Diānas Jarmakovas ilustrācijas.

http://www.jumava.lv/jaunumi/item/1420-aivars-b

Internetā autora foto neatradu.