12 karalistes. 12 Kokuki

2002. - 2003. gada anime. Režisori Suneo Kobajaši, Tetsudži Nakamura. Fantāzijas anime par nokļūšanu citās pasaulēs.

Seriāla varone vienmēr ir kādam klausījusi, mēģinājusi būt paraugs, būt labai skolā, teicami mācīties un nūt par klases vecāko. viņa pat pārkrāsoja savus zeltainos matus, lai nebūtu tāda kā visi. Taču, kad septiņpadsmit gadu vecā Joko Nakadzima nokļūst savā dzimtenē, Divpadsmit karalistu pasaulē, viņa apzinās, ka ir darījusi to veltīgi.

Kāpēc būt par vāju liekuli, ja tā tu cilvēkiem neesi interesanta - cilvēki nemitīgi vēlas kādu iznīcināt, vai arī apzagt, ja ne to, tad ko citu. No nepazīstamiem garāmgājējiem neko labu nesagaidīsi. Joko apzinās, ka ir jābūt godīgai un tādai, kāda tu esi. Ja viņa arī ir piedzimusi tāda, kāda viņa ir, tad aiz citiem tēliem nav jāslēpjas. Ja tā vajag, tad lai tā arī ir uz mūžu...

Divpadsmit karalistu pasaule ir raksturīga Senās Ķīnas leģendām, tā ir lieliska ar savu krāsainību, kas tā pievelk noslēpumainajos Austrumos. Augsti kalni un mežu biežokņi, pilsētas un lauki, cietokšņu sienas un dievnami, bezgalīga jūra un Nemirstīgo zemes, tas viss ir materiāls episkiem notikumiem, ar kuriem ir tik bagātas Lao Dzi un Konfūcija domas. Atliek tikai saprast, ka dēmoni, dievības, dīvainās radības un puscilvēki ir - mūsu pašu "es", kam jāatrod savs mērķis.

http://seasonvar.ru/serial-4526--12_korolevstv-00-sezon.html

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/153/Juuni_Kokuki

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Twelve_Kingdoms

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt0327386/

Viki lapa.

https://12kingdoms.fandom.com/wiki/The_Twelve_Kingdoms_Wiki

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=840

Apskats čehu valodā.

https://www.csfd.cz/film/157315-dzuni-kokuki/prehled/