Mobilās lietotnes, kas ļaus tev būt redzamam uz ceļa diennakts tumšajā laikā

17.10.2022

Tuvojoties ziemas periodam, aktualizējas jautājums par gājēju drošību uz ceļiem, tai skaitā atstarotāju nesāšanu. Lai arī pamazām ceļu infrastruktūra Latvijā tiek sakārtota, izbūvējot ietves un uzstādot apgaismojumu, joprojām daļā satiksmes negadījumu cieš tie gājēji, kuri tumsā pārvietojas pa brauktuvi bez neviena atstarotāja vai lukturīša.

Protams, var jau teikt, ka tie maksā naudu un pie visiem āra apģērbiem atstarotāju tāpat nepiespraudīsi. Taču šeit der atcerēties, ka mums taču burtiski ik uz soļa ir līdzi viedtālrunis, ar ko var izdarīt daudzas foršas lietas, arī izvairīties no muļķīgiem satiksmes negadījumiem. Esmu atradusi pāris bezmaksas mobilās lietotnes, kas paglābs, kad mājās aizmirsies atstarotājs un palīdzēs tev būt redzamam uz ceļa diennakts tumšajā laikā.

“MyLight – Flashlight & LED” – plašas apgaismojuma iespējas

Šī lietotne piedāvā dažādas gaismiņu iespējas. Ja gribas ko vienkāršāku, iespējams uzlikt lukturīša režīmu un pielāgot gan tā spilgtumu, gan mirgošanas ātrumu. Lietotne arī piedāvā iestatīt pilnekrāna režīmu, kurā pēc noklusējuma parādīsies baltā krāsa, taču lietotājs droši var izvēlēties kādu citu krāsu, regulēt tai toni, piesātinātību, spilgtumu. Tāpat iespējams izvēlēties mainīgo krāsu režīmu, kurā viena krāsa plūstoši nomaina otru. Līdz ar to izvēle ir plaša. Ja baterijas līmenis ir zems, šādā gadījumā ieteicams neizvēlēties LED gaismu un iestatīt mazāk spilgtu režīmu. “MyLight – Flashlight & LED” pieejama “App Store” un “Google Play” veikalā.

“Best Flash Light” – ja gribas ko vienkāršāku

“Best Flash Light” mobilā lietotne savā ziņā ir ļoti vienkārša un nekādas super unikālas funkcijas nepiedāvā. Interfeiss ir interesants, ilustrējot datorpeli ar daudzām pogām, uz kurām uzklikšķinot, var ieslēgt parasto lukturīša režīmu, kontrolēt tā spilgtumu, mirgošanas ātrumu. Tāpat lietotne atbalsta pilnekrāna režīmu, ko izvēloties, parādīsies balta krāsa. “Best Flash Light” piedāvā arī maksas versiju, kas ļauj tikt pie vēl citām iespējām. Tomēr, kas man šeit traucēja – reklāmas, kas bija pārāk uzmācīgas. Lietotne pieejama “App Store” un “Google Play“.

“Torchlight ◎ Brightest LED” – lukturītis “iPhone” īpašniekiem

Lai arī nosaukumi visām šī lietotnēm ir pat ļoti, ļoti līdzīgi, priecē, ka vismaz izpildījums ir atšķirīgs un saistošs. Savas vienkāršības un rotaļīguma dēļ man iepatikās lietotne “Torchlight ◎ Brightest LED”. Tā interfeisā attēlots lukturītis ar pogu, kuru nospiežot, iedegas gaisma. Lietotājam tiek piedāvāti trīs galvenie režīmi – gaisma deg visu laiku, mirgo vai iedegas tikai tad, kad turi pogu. Arī šeit mirgošanas režīmu var kontrolēt no lēnāka uz ātrāku. Būtiski, ka gaismu var kontrolēt arī, piemēram, no “Apple Watch” pulksteņa. Bezmaksas versijā gan citas iespējas netiek piedāvātas. Lietotne pieejama “App Store“.

“Flashlight LED HD” – arī pulkstenim derēs

Gan “Android”, gan “Apple” ierīču īpašniekiem vērts izmēģināt lietotni “Flashlight LED HD”. Tā piedāvā tradicionālo lukturīša režīmu ar iespēju regulēt gaismas spilgtumu un mirgošanas ātrumu. Tāpat lietotne atbalsta pilnekrāna režīmu, kas lietotājam ļauj izvēlēties sev tīkamāko krāsu, uzlikt to pa visu displeju un kontrolēt tās spilgtumu un mirgošanas ātrumu. Turpat iespējams arī redzēt ierīces baterijas atlikumu, kas ir diezgan noderīgi. “Flashlight LED HD” var arī izmantot, piemēram, ar “Apple Watch”. Šajā gadījumā gan tiks iespējots vienīgi pilnekrāna režīms ar krāsainajām gaismām. Te arī jārēķinās, ka pulkstenis krietni ātrāk izlādēsies. Lietotne pieejama gan “App Store“, gan “Google Play” veikalos.

“Color Flashlight” – kaut kas labs arī “Android” lietotājiem

Plašajā šo mobilo lietotņu sarakstā, protams, atrodas arī tādas, kas domātas tikai un vienīgi “Android” lietotājiem. Viena no tādām iecienītām ir “Color Flashlight”, kas, kā liecina nosaukums – fokusējas uz košām un spilgtām krāsām. Tā noteikti nebūs parasta lietotne ar vienu lukturīša režīmu. Lietotne ļoti fokusējas uz dažādu krāsu gaismu parādīšanu pilnekrāna režīmā. Tie nav tikai vienmuļi krāsu laukumi, bet arī dažādas gaismu spēles un attēli, kam var gan regulēt spilgtumu, gan mirgošanas ātrumu. Tā ir lietotne gan izklaidei, gan risinājums, lai būtu pamanīts uz ceļa nakts melnumā. “Color Flashlight” pieejama “Google Play” veikalā.

Gaismas lukturītis arī viedajos pulksteņos

Tehnoloģijas attīstās, un jau labu laiku tāda ekstra kā lukturītis nav atrodama tikai viedtālruņos, bet arī gudrajos pulksteņos, piemēram, “Apple Watch”, “Garmin Fenix” un “Galaxy Watch”. Tā kā pati lietoju “Apple Watch SE”, izmēģināju šo funkciju uz tā.

Lai aktivizētu “Apple Watch” lukturīti, lietotājam sākuma ekrāns jāpavelk uz augšu līdz ierauga lukturīša simbolu. To ieslēdzot, ir iespēja izvēlēties vienu no trim režīmiem – nepārtraukta balta gaisma, mirgojoša balta gaisma vai sarkana nepārtraukta gaisma. Lukturīti var izslēgt, nospiežot sānu pogu, Digital Crown vai vienkārši pavelkot ekrānu uz leju.

Šo funkciju iespējams izmantot dažādos veidos, piemēram, lai tumsā atslēgtu durvis vai apgaismotu citus tumsā esošus objektus, dodoties vakara skrējienā utml. Vienīgi te atkal jābrīdina, kā šādā veidā pulkstenis būs jāuzlādē vēl biežāk.

Lukturīti var aktivizēt arī “Garmin” pulksteņos, piemēram, “Fenix 7” un “Fenix 7X”. Nospiežot “Light Key” pogu, lietotājs aktivizēs iebūvēto LED gaismas lukturīti.

Savukārt “Galaxy Watch” pulksteņos lukturīša funkciju var aktivizēt, mobilajā tālrunī lejupielādējot lietotni “Wrist Flashlight“.

Vai esi kādreiz izmantojis telefona vai viedpulksteņa lukturīti, lai citi satiksmes dalībnieki tevi pamanītu diennakts tumšajā laikā? Vai arī labprātāk izmanto veco, labo atstarotāju?

https://kursors.lv/2022/10/17/mobilas-lietotnes-kas-laus-tev-but-redzamam-uz-cela-diennakts-tumsaja-laika/