Šajā grāmatā Mitio Kaku stāsta par smadzeņu vēsturi, par mūsdienu instrumentiem, kas palīdz, ne tikai pētīt smadzeņu struktūru, bet arī seko to dabam. Viņš raksta par tehnoloģijām, kas varēs radīt iespēju ierakstīt atmiņas un sapņus, lasīt domas un praktizēt telekinēzi. Atsevišķa nodaļa veltīta izmainītā un alternatīvām apziņas formām un spēju vadīt smadzenes cīņā ar depresiju, Pārkinsona slimību un Alcheimera sindromu. Tas, ka par to visu raksta, nevis neirobiologs, bet fiziķis, pēc autora domām ceļ grāmatas kvalitāti, tāpēc ka tas ļauj pa jaunam paskatīties uz pētījumu objektu.
Grāmata dienas gaismu ieraudzīja 2014. gada 25. febr5uārī amerikāņu izdevniecībā Doubleday. Jau nākamā mēnesī «Saprāta nākotne» ir "The New York Times" bestselleru saraksta galvgalā, kur paliek vairākas nedēļas pēc kārtas.
Autors.
Kaku ir dzimis japāņu emigrantu ģimenē: viņa vectēvs ierodas Amerikā, lai piedalītos Sanfrancisko 1906. gada zemestrīces seku likvidēšanā, tēvs jau piedzima Kalifornijā, taču izglītību ieguva Japānā un slikti runāja angliski; ar māti tēvs satikās otrā pasaules kara laikā Tulleikas nometnē internētiem japāņiem, tur pat piedzima arī viņa vecākais brālis.
Viņš mācījās Kiberlijas vidusskolā, bija skolas šaha komandas kapteinis. Skolas gados uzbūvēja Vilsona kameru un daļiņu paātrinātāju ar 2,3 miljonu elektronvoltu jaudu, konstrukcijas tika parādītas nacionālajā zinātnes gadatirgū Albukerkā, kur tās piesaistīja fiziķa Edvarda Tellera uzmanību. Tellers palīdzēja viņam iegūt Herca fonda stipendiju un iestāties Hārvardas universitātē. bakalaura grādu viņš ieguva 1968. gadā, pēc tam iestājās Bērklijas radiācijas laboratorijā, kur 1972. gadā kļuva par filozofijas doktoru. 1973. gadā viņu uzaicina uz Prinstonas universitāti.
Vjetnamas kara laikā viņu iesauc armijā, iziet sagatavošanu FortBenningā (Džordžijā) un papildus sagatavošanas kursu kājniekiem Fortlūisā (Vašingtonā), taču uz fronti netiek, jo karš beidzās.
1980. gados viņš ir Ņujorkas Sitijas koledžas pasniedzējs.
Sieva - Sidzue Kaku, ģimenē ir divas meitas. 2010. gados dzīvo Ņujorkā.
New York Times bestselleru: Physics of the Impossible (2008), Physics of the Future (2011), The Future of the Mind (2014) autors. Kaku piedalījies vairākos BBC, the Discovery Channel, the History Channel, un the Science Channel dokumentālajos seriālos.
Kaku ir publicējis vairāk nekā 70 rakstus fizikas žurnālos, piemēram, Physical Review, kuros apskatītas tādas tēmas: kā superstīgu teorija, supergravitācija, supersimetrija un hadronu fizika. 1974. gadā Kaku un Osakas universitātes prof. Keiji Kikkawa ir līdzautori pirmiem rakstiem, kas apraksta stīgu teoriju lauka formā.
Kaku ir vairāku mācību grāmatu par stīgu teoriju un kvantu lauka teoriju autors.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D1%83,_%D0%9C%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BE
https://en.wikipedia.org/wiki/Michio_Kaku
Var lasīt onlainā krieviski.
https://www.litres.ru/mitio-kaku/buduschee-razuma/chitat-onlayn/