Mirai no nākotnes. Mirai no Mirai

Future Mirai (未来のミライ Mirai no Mirai) ir japāņu animācijas filma, kuras režisors ir Mamoru Hosoda, pamatojoties uz Jukiro Šikoso tāda paša nosaukuma pasakām. Tā pirmizrāde Japānā notika 2018. gada 20. jūlijā. Filma tika izlaista krievu izplatīšanā 2019. gada 31. janvārī. Kā norādīja Mamoru, ideja par scenāriju viņam radās, vērojot viņa paša ģimeni.

Kāds 4 gadus vecs zēns vārdā Kuns ir stresā par jaundzimušās māsas ienākšanu viņa ģimenē. Un, lai gan viņš pat nespēj dot vārdu sajūtām, kas viņu pārņem – greizsirdībai, skaudībai, aizvainojumam, Kuns jūtas nelaimīgs un pamests. Zēns satiek savu māsu, jau skolnieci - Mirai no nākotnes. Mazais Kuns nonāk notikumu virpulī, mazās ainas no augošas ģimenes dzīves, kas mijas ar noslēpumainiem ceļojumiem laikā, tikšanās un šķiršanās. Tagad Kunam ir jāizdomā savas jūtas, vēlmes un izpratne par to, ko nozīmē būt ģimenei.

No krievu Vikipēdijas.

Mirai (japāņu: 未来のミライ, Mirai no Mirai) ir 2018. gada anime filma, kuras režisors un scenārija autors ir Mamoru Hosoda. Filma stāsta par èetrgadīgu zēnu vārdā Kuns, kuram piedzimst jaunākā māsa, kurai vecāki sāk veltīt vairāk uzmanības nekā Kunam un viņš kļūst aizvainots un skaudīgs. Vēlāk, staigājot pa dārzu, viņš satiek savu jaunāko māsu no nākotnes, kura jau ir skolas vecumā.

Galvenās lomas ieskaņojuši Moka Kamiširaiši, Haru Kuroki, Gens Hošino, Kumiko Aso, Micuo Jošihara, Jošiko Mijadzaki, Kodži Jakušo un Masaharu Fukujama. Filmas pirmizrāde Jāpanā notika 2018. gada 20. jūlijā.

Filma tika nominēta 91. Kinoakadēmijas balvai kategorijā "Labākā animācijas filma", kur tā zaudēja filmai "Zirnekļcilvēks: Ceļojums Zirnekļpasaulē".

No latviešu Vikipēdijas. https://lv.wikipedia.org/wiki/Mirai

Mamoru Hosoda (jap. 細田 守 Hosoda Mamoru, dz. 1967. gada 19. septembrī Kamiiči, Nakanikavas apgabals, Tojamas prefektūra, Japāna) ir japāņu režisors un animācijas filmu scenārists. Starptautisku un nacionālu festivālu laureāts.

Savas pirmās lentas viņš uzņēma 8 mm filmā, būdams vidusskolnieks. Viņš studējis glezniecību Kanazavas pilsētas mākslas koledžā. Pēc absolvēšanas viņš mēģināja iestāties Studio Ghibli kursos, taču neizturēja konkursu.

Viņš sāka savu karjeru kā mākslinieks Toei Animation 1991. gadā. Piedalījies filmu un seriālu filmēšanā: "Dragon Ball Z" (1993), "Slam Dunk" (1994 un 1995) un "Sailor Moon" (1996). Viņš ir režisējis animācijas videoklipus tādiem zīmoliem kā Louis Vuitton. No 2005. līdz 2011. gadam viņš strādāja Madhouse studijā. 2011. gada aprīlī viņš kopā ar Yuichiro Saito nodibināja Studio Chizu.

Mamoru Hosoda ieguva slavu pēc filmēšanas "Digimon Aventure" (1999) un "Digimon Adventure: Bokura no War Game!" (2000). Viņš ieguva iespēju režisēt neatkarīgu autora filmu. Pirmā šāda filma bija īsfilma "Superflat Monogram" (2003).

Studio Ghibli uzaicināja Hosodu vadīt filmu "Howl's Moving Castle", taču viņš pameta projektu.

Par labāko režisora ​​režisēto filmu joprojām atzīta filma "Meitene, kura lēca cauri laikam" (2006) - romāna adaptācija filmai, kuras autors ir zinātniskās fantastikas rakstnieks, dramaturgs un aktieris Jasutaki Cucui, kas radīta 1965.-1966.gadā. Tikai daži cilvēki ticēja šīs filmas panākumiem, tāpēc tā tika izdota ierobežotā eksemplāru skaitā. Filma saņēma lielu skaitu festivāla balvu, tostarp Japānas Kinoakadēmijas nominācijā "Labākā animācijas spēlfilma", kas pirmo reizi tika ieviesta 2007. gadā. [Sākotnējos gados animācijas filmas tika ignorētas, taču, kad parādījās filmas, kas guva milzīgus panākumus, animāciju ieslēdza kopējā filmu sarakstā. - t.p.]

Nākamie režisora ​​darbi bija lentes "The Wolf Children of Ame and Yuki" (2012) un "Summer Wars" (2009). Filmas guva lielus panākumus skatītāju vidū un ieguva balvas prestižos starptautiskos un nacionālos kinofestivālos. "Vasaras karus" Japānā vien noskatījās 1,26 miljoni skatītāju. Filma saņēmusi lielu skaitu balvu, iekļauta Berlīnes kinofestivāla programmā, pats Hosoda Annie Awards pasniegšanas ceremonijā 2011. gadā nominēts kategorijā "Labākais režisors". Filmu "Ame and Yuki's Wolf Children" Japānā kinoteātros noskatījās 3,44 miljoni skatītāju.

2015. gadā Hosoda izlaida multfilmu "Briesmoņa māceklis". Ideja radās 2013. gadā. Scenārija izveide ilga sešus mēnešus, animācija aizņēma vienpadsmit. Filmas darbība norisinās cilvēku un pārdabiskajā pasaulē, starp kurām pārvietojas galvenais varonis – zēns, kura māte ir mirusi. Filmas varoņi ir zēns un vientuļš nedabisks zvērs no pārdabiskās pasaules, kurš viņu uztver kā cīņas mākslas studentu, kurš kļūst par viņa vadmotīvu. Pats režisors filmas filmēšanas motīvus skaidroja šādi:

“...Es esmu ārkārtīgi noraizējies par nopietno problēmu, ar ko saskaras Japāna. Es domāju iedzīvotāju novecošanos mūsdienās ārkārtīgi zemās dzimstības dēļ. Mūsu sabiedrība mainās, jo bērnu kļūst arvien mazāk. Lai gan "Briesmoņa māceklis" nav par "īstu" ģimeni, bet gan par grupu, kas veidojas ap Kjutu un kļūst par sava veida audžuģimeni, manuprāt, ir ļoti svarīgi šādā veidā runāt par ģimenes pašreizējo lomu sociālajā jomā".

2021. gadā Kannu kinofestivālā jaunās filmas "Skaistule un pūķis" pirmizrādes laikā Hosoda izteicās par sieviešu tēlošanu anime. No viņa viedokļa, sabiedrībā tās netiek uztvertas nopietni: "Mani patiešām kaitina, kā jaunas sievietes japāņu animācijā bieži tiek uzskatītas par svētajām, kam nav nekāda sakara ar to, kas viņas patiesībā ir." Režisors kritizēja arī Studio Ghibli dibinātāju: “Es viņu nesaukšu vārdā, bet ir kāds lielisks karikatūrists, kurš vienmēr par savu varoni izmanto meiteni. Un, atklāti sakot, es domāju, ka viņš to dara tāpēc, ka netic sev kā vīrietim. Šī jauno sieviešu godināšana mani patiešām uztrauc, un es nevēlos tajā piedalīties. Hosodam ir taisnība, ka tā bija Klarisa, nelaimē nokļuvusī meitene no Mijazaki Kaljostro pils, kas izraisīja moe augšanu. Un Nausicaa skaidri attēlo mātes dievietes tēlu".

Pēc viņa domām, ir jānoskatās 5 anime: "Akage no Anne" un "Mobile Suit Gundam", "Ace wo Nerae!", "Galaxy Express 999" un "Castle of Cagliostro". Neraugoties uz filmu "Mirai no nākotnes", "Skaistules un pūķa" uzņemšanu Kannās, joprojām ir daudz kritiski noskaņotu cilvēku, kas nepiekrīt anime dalībai festivālā, tāpēc režisora ​​ziņā ir mainīt sabiedrisko domu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mamoru_Hosoda

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/people.php?id=4068