Pirmo reizi darbs publicēts 1948. gadā un kopš tā laika tiek atkārtoti izdots daudzās pasaules valstīs.
?Mirdada grāmata tiek uzskatīta ne tikai par Mihaila Naīmes garīgas domas virsotni, bet arī par garīgās gudrības šedevru.
No angļu valodas tulkojusi Ilze Pavasare.
Mikha'il Nu'ayma (Arabic: ميخائيل نعيمة, ALA-LC: Mīkhāʼīl Nuʻaymah; legālais vārds ASV: Michael Joseph Naimy), angļu valodā labāk pazīstams ar vārdu Mihails Naīme (1889. gada 17. oktobris – 1988. gada 28. februāris), bija Libānas grieķu pareizticīgais dzejnieks, romānu rakstnieks un filozofs, slavens ar saviem garīgajiem rakstiem, īpaši grāmatu "Mirdada". Viņš ir plaši atzīts par vienu no nozīmīgākajām mūsdienu arābu literatūras figūrām un vienu no nozīmīgākajiem 20. gadsimta garīgajiem rakstniekiem.
1920. gadā Naīme no jauna izveidoja Ņujorkas pildspalvu (pen) līgu kopā ar tās sākotnējiem dibinātājiem Nasibu Aridu un Abdu al-Masihu Hadadu, kā arī citiem Mahjari literāriem darbiniekiem, piemēram, Kahlilu Gibranu.
Pamatizglītību Naīme pabeidza Baskintas skolā, mācījās Krievu skolotāju institūtā Nācaretē un Garīgajā seminārā Poltavā, Krievijas impērijā. 1911. gadā viņš pārcēlās uz ASV, pievienojoties saviem diviem vecākiem brāļiem Walla Walla, Vašingtonas štatā, kur viņiem piederēja mēbeļu veikals. Pēc tam viņš pārcēlās uz Sietlu, lai studētu Vašingtonas Universitātē, iegūstot grādu tiesību zinātnēs un brīvajās mākslās. Pēc absolvēšanas 1916. gadā viņš pārcēlās uz Ņujorku un 1918. gadā tika iesaukts ASV armijā.
Pēc kara Naīme kādu laiku atgriezās Valla Volā, kur 1919. gadā sāka savu rakstnieka karjeru. Viņš rakstīja dzeju krievu, arābu un angļu valodā. Pēc tam viņš pārcēlās atpakaļ uz Ņujorku, kur kopā ar Khalilu Gibranu un astoņiem citiem rakstniekiem izveidoja kustību arābu literatūras atdzimšanai, Ņujorkas pildspalvu līgu. Gibran bija tās prezidents un Naīme tās sekretārs. 1932. gadā, nodzīvojis štatos 21 gadu, Naīme atgriezās Baskintā, kur nodzīvoja visu atlikušo mūžu. Viņš nomira no pneimonijas 98 gadu vecumā 1988. gada 28. februārī Beirūtā.
Mistiķis Ošo par Mirdadas grāmatu teica šādi: "Pasaulē ir miljoniem grāmatu, bet Mirdadas grāmata izceļas daudz pāri visām esošajām grāmatām".