«Kosmosa kuģis Marsa orbītu sasniegs 1.februārī, nolaišanās plānota 12.februārī, un trīs «Marsa gājieni» notiks starp 14.februāri un 22.februāri,» ziņu aģentūrai «RIA Novosti» pavēstīja eksperimenta «Mars-500» vadītājs Boriss Morukovs.
Viņš norādīja, ka visa komanda - itālietis, francūzis, trīs krievi un ķīnietis - ir pie labas veselības.
«Daži ir kļuvuši fiziski spēcīgāki regulāro treniņu dēļ,» viņš piebilda.
Modulī tiks imitēts mēnesi ilgs laika posms uz Marsa, kur laikā trīs apkalpes biedri izmēģinās pastaigu pa šo planētu.
Skafandros uz Marsa virsmas imitācijas izies Krievijas kosmonauts, Eiropas Kosmosa aģentūra (ESA) astronauts un Vans Jue - brīvprātīgais no Ķīnas Astronautu centra.
No izolētā moduļa apkalpe izkļūs tikai novembrī, kad kuģis būs «atgriezies» uz zemes. Līdz tam laikam modulis tiks atvērts tikai gadījumā, ja viens no dalībniekiem nolems izstāties: tad imitācijas gaitā viņš tiks pasludināts par misijas laikā bojā gājušu, un viņa līķis - izgrūsts kosmosā.
Imitētās misijas ilgums atbilst laikam, kas patiesībā nepieciešams Marsa sasniegšanai. Atrodoties pilnīgā izolācijā, ieplānots veikt arī aptuveni 105 eksperimentus, norādīja Morukovs.
Atšķirībā no īstas kosmosa misijas, cilvēku organismi netiks pakļauti bezsvara stāvokļa novājinošām ietekmēm un radiācijai.
Īstu kopīgu misiju uz Marsu 26 kosmosa aģentūras plāno veikt ap 2030.gadu, novembrī atklāja kosmosa aģentūras «Roskosmos» vadītājs Anatolijs Perminovs.