Krātuves veida izvēle ir atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, faila lieluma vai pat koplietošanas ar citiem lietotājiem, tāpēc ir vērts zināt šo krātuvju īpatnības un trūkumus.
Mākoņkrātuve pēdējos gados ir kļuvusi ārkārtīgi populāra tās ērtā un parocīgā darba modeļa dēļ. Saskaņā ar Zippia pētījumu, 2022. gadā 60 procenti pasaules biznesa datu tiek glabāti mākonī. Mākoņkrātuves darbības princips ir pavisam vienkāršs – dati tiek arhivēti īpašos serveros, un dokumentiem var piekļūt, izmantojot interneta pieslēgumu.
Ārējā krātuve ir digitālo datu glabāšana fiziskās ierīcēs, piemēram, cietajos diskos (HDD, SSD) vai ārējās atmiņas ierīcēs (USB datu nesējos). Lai šīs ierīces darbotos, tām jābūt tieši savienotām ar datoru.
Kādu datu glabāšanas metodi izvēlēties?
Cena
USB atmiņu vai cieto disku iegāde var būt dārgāka nekā mākoņpakalpojumu pirkšana. Lielas ietilpības fiziskās krātuves cena ir diezgan augsta, un jāņem vērā arī tas, ka tos ieteicams atjaunināt vismaz reizi piecos gados. Tātad, pretēji tam, kā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena, šis nav vienreizējs pirkums. Tikmēr mākoņpakalpojumus līdz noteiktam datu apjomam varat izmantot bez maksas.
Drošība
Mākonis tiek uzskatīts par drošāku datu glabāšanas metodi tajā izmantoto šifrēšanas algoritmu dēļ. Mākoņa īpašnieks var izvēlēties, kurus datus vai failus kopīgot ar citiem, tādējādi tas pasargā informāciju no ziņkārīgo skatieniem. Tikmēr nozagta vai pazaudēta USB krātuve var sniegt citiem lietotājiem piekļuvi jūsu svarīgajai informācijai.
Pieejamība
Izmantojot fizisko krātuvi, jums nav nepieciešams interneta savienojums, tāpēc, lai piekļūtu saviem datiem, nebūsiet atkarīgs no interneta. Taču, ja atstāsiet savu datu glabāšanas ierīci mājās, jums nebūs iespējas apskatīt nepieciešamos dokumentus. Mākoņpakalpojumi ļauj piekļūt failiem no jebkuras vietas un ierīces – nepieciešams tikai interneta pieslēgums.
Datu koplietošana
Viens no galvenajiem USB krātuves trūkumiem ir tas, ka ir grūtāk koplietot datus ar citiem cilvēkiem. Izmantojot mākoni, ar dažiem klikšķiem varat koplietot piekļuvi failam ar citiem cilvēkiem. Mākoņkrātuve ļaus arī koplietot failus, kas ir lielāki par e-pasta ierobežojumu, kas ir īpaši noderīgi, kopīgojot liela izmēra failus, piemēram, videoklipus.
Restaurācija
Ja izmanto mākoņpakalpojumus, taču rodas kāda izmantotās aparatūras kļūme, saviem failiem varēsi piekļūt arī no jebkuras citas ierīces. Lielākā daļa šo krātuves veidu piedāvā iespēju automātiski izveidot dublējumus mākonī, lai nebūtu jāuztraucas par nejaušu failu pazušanu. Taču, ja tiek bojāta vai pazaudēta USB zibatmiņa vai cietais disks, jums vairs nebūs piekļuves saviem failiem.
Atjauninājumi
Ikreiz, kad veicat kādu faila atjaunināšanu, fails būs atkārtoti jāaugšupielādē fiziskajā krātuvē. Mākonis palīdz izvairīties no šīs darbības, jo katru reizi, kad atjaunināsiet failu, tas tiks automātiski sinhronizēts visās jūsu ierīcēs.
Datu apjoms
Lietotāji, kuriem nepieciešams uzglabāt nelielu daudzumu failu, bieži izmanto bezmaksas Google diska vai iCloud kontu. Kad brīvā vieta ir pilna, par papildu samaksu to var paplašināt, vai arī izvēlēties citu mākoņpakalpojumu uzņēmumu. Šobrīd pasaulē vadošais šī pakalpojuma sniedzējs ir Amazon Web Services, kas aizņem pat 32 procentus tirgus.
Ātrums
Izmantojot fizisko krātuvi, jūs neierobežo interneta joslas platums, tāpēc datu pārsūtīšanas ātrums būs daudz lielāks nekā mākoņkrātuvē. Tas nozīmē, ka jūs augšupielādēsit lielākus failus ārējos diskos daudz ātrāk nekā mākonī. Uzglabājot failus mākonī, jāatceras, ka pakalpojumu sniedzējs var saskarties ar sliktu interneta savienojumu, strāvas padeves pārtraukumu, tāpēc tas viss ietekmēs darba veiktspēju.Bottom of Form
https://datuve.lv/zinas/makonis-vai-usb-kuru-datu-glabasanas-metodi-izveleties/