Lūsinda Railija. Septiņu māsu sērija

Autores domas par viņas sarakstīto grāmatu sēriju un ieskats autores biogrāfijā.

Cienījamais lasītāj!

Kad man pirmo reizi radās ideja uzrakstīt grāmatu sēriju, kuras pamatā bija Plejādes septiņas māsas, man nebija ne mazākās nojausmas, kur tas mani novedīs. Mani ļoti piesaistīja fakts, ka katra no mitoloģiskajām māsām, pēc viņu leģendām, bija unikāla un spēcīga sieviete. Daži saka, ka tās bija septiņas mātes, kas iesēja mūsu zemi - nav šaubu, ka viņu stāstos viņas visas bija auglīgas! - un viņām bija daudz bērnu ar dažādiem dieviem, kurus fascinēja viņu spēks, skaistums un ēteriskais mistikas gaiss.

Un es vēlējos atzīmēt sieviešu sasniegumus, īpaši pagātnē, kur tik bieži viņu ieguldījumu, lai padarītu mūsu pasauli tādu, kāda tā ir šodien, ir aizēnojuši biežāk dokumentētie vīriešu sasniegumi.

Tomēr ‘feminisma’ definīcija ir vienlīdzība, nevis dominēšana, un sievietes, par kurām rakstu gan agrāk, gan tagad, atzīst, ka vēlas un vajag mīlestību savā dzīvē, ne vienmēr tradicionālajā laulības un bērnu formā. Septiņu māsu sērija bezkaunīgi svin bezgalīgus mīlestības meklējumus un pēta postošās sekas, kad tā mums tiek zaudēta.

Ceļojot apkārt pasaulei, sekojot manu faktisko un izdomāto sieviešu varoņu pēdām, lai pētītu viņu stāstus, mani pastāvīgi pazemina un izbrīna manis priekšā nākušo sieviešu paaudžu izturība un drosme. Neatkarīgi no tā, vai cīnīties pret aizgājušo laiku seksuālajiem un rasu aizspriedumiem, zaudē savus tuviniekus kara vai slimību postījumu dēļ vai veidot jaunu dzīvi citā pasaules malā, šīs sievietes pavēra mums ceļu uz domas brīvību un darbu, kas mums šodien patīk. Un tik bieži to ņem par pašsaprotamu.

Diemžēl pasaule joprojām nav perfekta vieta, un es šaubos, ka tā kādreiz būs, jo vienmēr būs jauns izaicinājums. Tomēr es patiešām ticu, ka cilvēki - it īpaši sievietes - šajā jomā plaukst. Galu galā mēs esam daudzuzdevumu dievietes! Un katru dienu - ar vienu roku vadot savus bērnus, bet otru - ar rokrakstu, es svinu faktu, ka manu “brīvību” būt tādai, kāda esmu, ieguva tūkstošiem ievērojamu sieviešu paaudžu, iespējams, tieši aizvedot pie pašām Septiņām māsām. …

Esmu pārliecināts, ka tāpat kā es, būs viena māsa, ar kuru jūs visvairāk identificēsieties, un māsa, kas jums patīk vismazāk. Tomēr rakstīšanas par meitenēm skaistums ir tas, ka katrai no tām ir savas unikālās stiprās un vājās puses. Tāpat kā mēs visi.

Un tad vēl māsu mīklainā tēvs Pa Salt, kura varonis redzams tikai pēc viņa nāves skumjošo meitu acīm. Kas viņš bija? Un kāpēc viņš adoptēja savas meitenes no visiem četriem zemes nostūriem ..?

Septiņas māsas ir stāsts par cilvēci: mīlestību, ģimeni, prieku, zaudējumiem, bailēm un sāpēm. Un galvenokārt viena dāvana, kas ir svarīgāka par jebkuru citu un kas mūs, cilvēkus, ir uzturējusi dzīvus visu neciešamo ciešanu laikā: CERĪBA.

Es ceru, ka jums patīk pārlūkot plašo pētījumu, ko veicu, lai vietas un varoņi stāstos atdzīvinātos.

http://lucindariley.co.uk/seven-sisters-series/

Par 7. grāmatu, kas vēl nav pabeigta. Iznāks 2021. gada pavasarī.

https://www.youtube.com/watch?v=o9j9ULzyO54&feature=emb_logo

Par sēriju.

https://www.youtube.com/watch?v=t_9_X1YOI_Q

Īsumā par autori.

Lūsinda Railija (dzimusi Edmondsa) (1966, Lisburna) ir īru populārās vēsturiskās fantastikas autore un bijusī aktrise.

Pirmie dzīves gadi Railija pavadīja Drumbegas ciematā netālu no Belfāstas, pirms pārcēlās uz Angliju. 14 gadu vecumā viņa pārcēlās uz Londonu, uz specializētu drāmas un baleta skolu. 16 gadu vecumā viņa ieguva savu pirmo lielāko televīzijas lomu filmas “Dārgumu meklētāju stāsts” adaptācijā, kam drīz pēc tam sekoja neaizmirstama viesu loma filmā "Auf Wiedersehen Pet". Nākamos septiņus gadus viņa palika strādājoša aktrise, arī apprecējās, taču viņas karjeru 23 gadu vecumā pārtrauca ilgstoša mononukleozes lēkme. Tas viņai lika pievērsties rakstniecībai, un viņas pirmais romāns "Lovers and Players" tika publicēts 1992. gadā. 2016. gada producente Raffaella De Laurentiis iegādājās televīzijas tiesības uz viņas sešu romānu sēriju "Septiņas māsas". [Kā teikts, 7 grāmata iznāks nākamgad. - t. p.]

Turpat arī bibliogrāfija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lucinda_Riley

Facebook lapa,

https://www.facebook.com/Lucindarileyauthor/

Par viņu un viņas tulkotiem darbiem latviski jau esmu rakstījis. Tā kā tas būs otrs raksts. Jo te cita informācija.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/lusinda-railija-septinas-masas