Ļoti īsas ziņas 2015-10-11

Tuvojas laiks, kad uz ekrāniem iznāks jaunā Džeimsa Bonda filma "Spektrs". Uz Apvienotās karalistes ekrāniem tā iznāks 26. oktobrī. Taču izskatās, ka tā būs pēdējā, kur redzēsim Denielu Kreigu Bonda lomā. Daži viņa izteicieni liecina par to, ka pat labāk miršot, nekā tēlošot šo lomu vēlreiz. Viņam šī loma ir galīgi apnikusi un vienīgais, ko viņš spējot domāt, ir - ātrāk prom no tā visa.

http://www.unilad.co.uk/articles/daniel-craig-says-hed-rather-die-than-play-james-bond-again/

Filmas treileris.

https://www.youtube.com/watch?v=vSZAkf_VpS0

Sekojot cilvēku gaidām uz jauno "Zvaigžņu karu" filmu "Spēks mostas" firma "Sphero" ir sākusi ražot filmas robota - droīda BB-8 samazinātu kopiju - arī robotu. Kā zināms, droīds no filmas patiešām ir īsts robots. Taģad šis modelis tiek ražots sērijveidā. Robotu varēs vadīt no jebkuras mobilās ietaises, kur būs iespējama pieslēgšanās robotam caur "Bluetooth". Tāda rotaļlietas cena arī nebūšot graujoša. - tikai 150 dolāri.

 

 

http://www.thinkgeek.com/product/ijgi/

"Zvaigžņu karu" tēmai nav pagājuši garām arī zinātniski-jautrā raidījuma "Mītu grāvēji" veidotāji. Vesels raidījums ir bijis veltīts "Zvaigžņu karu" tēmai. Viņi centās atbildēt uz jautājumu, vai ir reāli izvairīties no blasteru šāvieniem, vai atsist tos ar gaismas zobenu, kā to dara filmas varoņi. Izskaitļojuši lādiņa lidojuma ātrumu un likuši tam pretī reālu cilvēka reakciju, pētnieki konstatēja, ka tā ir tāda pati fantastika kā paši blasteri.

http://www.dailymotion.com/video/x2mtwm4

Britu zinātnieki, kas regulār pārsteidz mūs ar jautriem, izzinošiem pētījumiem arī fantastikā, šoreiz ir ķērušies klāt "Gredzenu pavēlniekam" un izskaitļojuši, cik kalorijas nācās patērēt Gredzena brālībai, lai sasniegtu Liktens kalnu.

Sākumā zinātnieki izveidoja katram Viduszemes rasu pārstāvim raksturīgo vielu maiņas modeli. Pēc tam tika izmērīts attālums, kas viņam bija jānoiet. Tika izskaitīts, cik soļu aizņema šis pārgājiens - ievērojot arī to, ka kāju garums hobitiem, elfiem, rūķiem un cilvēkiem ir dažāds. Tika ņemta vērā arī citi rādītāji - fiziskā slodze. Tajā pašā laikā pētnieki noskaidroja, ka viena elfu maizīte lembas satur 2638,5 kilokalorijas. Gala rezultātā sanāca, ka visiem 9 varoņiem pietiktu ar 675 lembas. Vēl brālībai bija vajadzīgi 24 litri ūdens, jo ceļā uz Mordoru viņiem to papildināt bija iespēja tikai divas reizes.

(No žurnāla "Mir fantastiki".)

Mūsu galaktikā ir simtiem miljardu planētu, taču ārpuszemes civilizāciju signālu meklēšana joprojām nav devusi razultātus. Viens no iespējamiem skaidrojumiem "Visuma klusēšanai" ir tāds, ka sasniedzot zināmu attīstības stadiju, civilizācija iet bojā. Zinātnieki no Kornelas universitātes , projekta SETI autori, piedāvā meklēt Visumā civilizāciju bojā ejas pēdas - nekrosignatūru. Tas ir, ja pašreiz mēs pūlamies atklāt ūdens vai skābekļa pēdas uz potenciāli apdzīvotām planētām, tad šajā gadījumā vajadzētu specifiskas gāzes no mirušiem ķermeņiem, radioaktīvo piesārņojumu, planētu atliekas un tamlīdzīgi. Iespējamos variantus zinātnieki sarakstījuši rokasgrāmatā kolēģiem. Protams, atrast dzīvību uz citas planētas ir interesantāk, taču, ja izdotos atrast iznīcinātu civilizāciju, mēs varētu labāk saprast, kas draud mūsu pašu civilizācijai.

***

2015. gada septembrī NASA publicēja attēlus, ko izdarīja aparāts "New Horizons", kas pašlaik atrodas pie planetoīda plutns Saules sitēmas nomalē. Planētas virsma sastāv no sasaluša ledus un sasaluša slāpekļa. Uz tās ir krāteri, kalni, pauguri un kāpas. Tumšajā apgabalā visdrīzāk ir pildīta ar toliniem - dažādu molekulāro struktūru organiskajiem savienojumiem. Šis apgabals ir ieguvis nosaukumu Ktulhu. To izvēlējās, balsojot "Jauno horizontu" komandas mājas lapā. "Kad atklāj jaunu pasauli, jāizvēlās pareizs nosaukums", - saka zinātnieki. Ktulhu ir zemūdens pasaules dievība no 1928. gadā sarakstītā Lavkrafta stāsta, kurš beidzot ir ieguvis oficiālu statusu cilvēku pasaulē.

(Pēdējās divas ziņas no žurnāla "Kot Šredingera")