http://www.newslinq.com/sentinelese-people/
Lai gan mēģinājumi nodibināt kontaktu ir bijuši, kā šajā video, kad vietējiem ir dāvanā atvesti kokosrieksti.
http://www.dailymotion.com/video/x1bjf8y_contact-with-the-sentinelese-people_travel
Citas Andamānu salu ciltis ir draudzīgākas.
www.dailymotion.com/video/xjurzn
Minētās ciltis tiek atstātas "savā vaļā", zinot, ka kontakti ar civilizāciju vietējām ciltīm parasti ir nāvējoši. Protams, ja iepriekšējos gadsimtos par šīm salām būtu lielāka interese, iedzimto sen vairs nebūtu. Viņiem par laimi šīs attālās salas īpaši nevienu daudz neinteresēja.
Par nekontaktu ciltīm ziņas var atrast arī Vikipēdijā. Šādas ciltis vēl pārsvarā ir saglabājušās Dienvidamerikā un Jaungvinejā.
https://en.wikipedia.org/wiki/Uncontacted_peoples
2,
Futbols ārpus FIFA.
Dažādu teritoriju vai tautu futbola izlašu ranga tabula. Minētas komandas, kas vismaz šajā gadsimtā ir izrādījušas vai izrāda kaut kādu aktivitāti. Te gan viss samests vienā katlā, sākot ar Dienvidamerikas indiāņu komandām, dažādiem separatistiem un beidzot ar oficiālām dažādu valstu daļām. Daļa no tām pārstāvētas arī reģionālajās FIFA organizācijās. Pēc pēdējās informācijas ConIFA veda sarunas par to, lai arī Piedņestra izveidotu savu futbola izlasi. Tur tāda nav. Oficiālo valstu, kas nav FIFA locekļi, sarakstu var atrast Vikipēdijā.
https://conifaofficial.wordpress.com/ranking/
Cita, vecāka, šāda tipa organizācija savu biedru sarakstu (kas ir visai hipotētisks) izvietojusi šeit. Organizācija jau vairākus gadus ir neaktīva.
www.nf-board.org/
Trešā organizācija, kuras paspārnē ir arī futbols, ir Starptautiskā Salu Spēļu Asociācija, kas regulāri rīko dāžādu salu "olimpiskās" spēles. Organizācijas biedri ir dažādas salas no Atlantijas okeāna baseina (pat Sāremā) un vienīgā pussala - Gibraltārs. Organizācija dod iespēju arī mazu teritoriju sportistiem izjust uzvaras garšu. Grenlandi gan par mazu nenosauksi, taču to pagaidām lielā mērā klāj ledus. Organizācijā pārstāvētas tikai oficiālas teritorijas.
3.
Pūķi onlainā.
Kā zināms, animācijas filmas "Kā pieradināt pūķi" un "Kā pieradināt pūķi 2" sižeta laika ziņā atrodas viena no otras krietnā attālumā. Pirmajā filmā galvenie varoņi tikko sasnieguši spurainos pusaudžu gadus, bet otrā filmā viņiem jau ir ap 20. Tas filmas autoriem deva iespēju veidot seriālus un īsfilmas par notikumiem filmu starplaikā. Latvijas televīzija vairākas reizes ir rādījusi šos seriālus, dublētus latviski. Šogad dienas gaismu ieraudzīja trešais seriāls "Dragons Race to the Edge". Tagad seriāla pirmās sērijas var noskatīties arī internetā. Notikumi risinās trīs gadus pēc 2. seriāla beigām, un pats seriāls būs garāks par iepriekšējiem.