Ļoti īsas ziņas 2015-02-05

1.

Maiju civilizāciju pazudināja sausums.

Pateicoties augu paraugu analīzei, kas tika ņemta teritorijas dažādos rajonos, kur kādreiz dzīvoja šī skaitā lielā tauta [Maiji kā tauta ir dzīvi arī tagad, taču savu iepriekšējo varenību zaudējuši jau ļoti sen - t.p.], zinātniekiem ir izdevies pierādīt, ka laika posmā no mūsu ēras 800. - 900. gadiem maiju indiāņu valsti skāra nepieredzēts sausums - tropisko ciklonu skaits, kas nesa mitrumu no okeāna, samazinājās trīs reizes. Pēc tam maiji devās uz ziemeļiem, uz Čičenicu. Taču pēc pāris gadsimtiem sausums atkārtojās un maiju civilizācija faktiski izmira.

2.

Laiks izmest eglīti.

Daudzi cilvēki mājās izgrezno mākslīgās eglītes, taču dzīvās, īstās meža skaistules joprojām ir populāras. Diemžēl.

 

 

Entomologi brīdina, ka uz vienas, mežā cirstas eglītes mierīgi dzīvo ap 25 tūkstošu utu, blakšu, zirnekļu un citu visai nepatīkamu radību. Visa šī dzīvība rudenī iekārtojas pārziemot starp egles skujām, bet ienesta siltā dzīvoklī, pamostas un sāk aktīvi darboties. Vairums no šiem eglīšu iemītniekiem cilvēkiem ir pilnīgi nekaitīgi, taču daži eksemplāri var izsaukt alerģiju.

Tā kā gadu mijā nav vērts rotāt dzīvu eglīti. Bet, ja esat to izdarījuši, nav vērts to turēt līdz pavasarim.

3.

Laika kapsula.

Laika kapsulu atrada Bostonas pilsētas centrā, Masačusetas Likumdevēju sapulces ēkā. "Kapsula" izrādījās teļa ādas maiss, ko 1795. gadā noglabāja cīnītāji par štata neatkarību. Iekšā atradās sudraba monētas un to laiku avīzes, viss - lieliskā stāvoklī. Vietējās varas pārstāvji paziņoja, ka kapsulu un tās saturu uz kādu laiku novietos muzejā un pēc tam to atkal apraks nākošajām paaudzēm.

4.

Atmosties slavenam.

Visai bieži MIL ziņo par to, ka cilvēks, kas atmodies pēc komas vai smagas operācijas pēkšņi sāk runāt viņam līdz šim nezināmā valodā vai sāk spēlēt uz mūzikas instrumenta, ko līdz šim pat rokās nav turējis.

Līdzīga metafora motika ar jaunu britu Roriju Kērtisu, kas pēc autoavārijas nokļuva komā, bet izgājis no tās ne tikai pēkšņi sāka runāt franču valodā, bet arī sāka uztvert sevi kā slaveno Holivudas kinoaktieri Metjū Makonahiju. "Metjū" aizrautīgi (un nezin kāpēc - franču valodā) aizrautīgi sāka stāstīt ārstiem par savām nospēlētajām lomām un ļoti pārdzīvoja, ka ir palaidis garām kārtējo filmēšanas dienu.

Līdzīga pārtapšana izrādījās blakus efekts jaunām zālēm, kas izved slimnieku no komas. par laimi viss beidzās labi. kad Kērtiss spēja pats piecelties un apskatīt sevi spogulī, viņš pārliecinājās, ka nemaz nav līdzīgs Holivudas aktierim un tāpēc viņš tas nav. taču franču valodas zināšanas viņam nepazuda.

5.

Jaunumus raksta robots.

Pagājušā gada pavasarī kādā no Losanželosas avīzēm pirmo reizi tika publicētas ziņas, ko bija rakstījis nevis cilvēks, bet īpaši tam radīta programma. Šo programmu arvien biežāk izmanto dažādi Losanželosas izdevumi. Pagaidām roboti-žurnālisti publicē vienīgi informāciju , kas attiecas uz zemestrīcēm un kriminālziņas. "Īstie" žurnālisti saka, ka šādas programmas ļoti ekonomē viņu laiku un ļauj ātrāk nogādāt svaigu informāciju lasītājiem. Protams, visu, ko raksta roboti, pirms publikācijas pārbauda redaktors-cilvēks.

6.

Kur tiesāja Jēzu?

Izraēlas arheologi atraduši Jeruzālemē vietu, kur, iespējams, ir notikusi Jēzus Kristus tiesa.

Piecpadsmit gadu laikā pie muzeja "Dāvida tornis" aktīvi notiek izrakumi un pavisam nesen pētnieki atrada pamestas ēkas drupas, ko domājams izmantoja kā cietumu.

Taču rūpīgāk izpētot izrakumu vietu, arheologi nonāca pie secinājuma, ka tā īstenībā ir daļa no pils, ko savā laikā ir cēlis Hērods Antipa un, kur pēc teologu domām Jūdejas prefekts Pontijs Pilāts notiesāja Jēzu uz nāvi.

7.

Multfilmas ir šausmīgākas par šausmu filmām.

Britu zinātnieki no Londonas universitātes koledžas un kanādiešu žurnālisti no Otavas universitātes ir nonākuši pie šāda secinājuma. Viņi veica pētījumu un noskaidroja, ka Holivudas animācijas filmās parādīto nāvju skaits ir divas ar pus reizes lielāks, kā šausmu filmās.

Eksperti uzskata, ka tādu multfilmu skatīšanās bērnos var izsaukt nopietnas psiholoģiskas traumas un atsaukties uz viņu tālāko dzīvi.

Tās bija īsas ziņas no izdevuma "Taini XX veka" 2015. gada 4. numura.