2.
Kafija beigusies.
Vēsturē pirmā vebkamera tika notestēta un uzstādīta 1991. gadā, Kembridžas universitātes datoru laboratorijā. Tās vienīgais mērķis bija – kontrolēt kafijas automātus un brīdināt laboratorijas darbiniekus, ka dzēriens beidzas. Tagad bez vebkamerām dzīve ir grūti iedomājama un to pielietošanas spektrs ir kļuvis daudz plašāks, tās tiek izvietotas visneiedomājamākās vietās – piemēram pie ērgļu ligzdām, lai varētu stundām vērot, kas tajās notiek onlaina režīmā.
3.
Lūiss-uzšķērdējs.
Slavenais angļu rakstnieks Lūiss Kerols, grāmatu par Alisi autors, savās personīgajās dienasgrāmatās vienmēr nožēloja kādu nopietnu grēku. Rakstnieka ģimene šīs lapaspuses iznīcināja pēc autora nāves. Tāpēc apkārt klīst visdažādākās versijas par to, kas tur varēja būt rakstīts. Daži pētnieki pat visā nopietnībā domā, ka tieši Kerols varētu būt slavenais britu slepkava Džeks-Uzšķērdējs, kuru policija tā arī neatrada.
4.
Mistiskais kalns.
Kailasa kalns Tibetā ir viena no no noslēpumainākajām vietām uz Zemes. Kalnam ir gandrīz pareiza kupola forma. Tās augstums ir 6666 metri. No kalna līdz Stounhendžam Anglijā ir 6666 kilometru attālums, līdz ziemeļpolam – tieši tikpat daudz. Kailasa apkaimē cilvēki noveco ātrāk, viņiem straujāk aug mati un nagi. Kalnu šķeļ divas milzu plaisas, kas kopā veido ko līdzīgu svastikai, tāpēc to sauc arī par Svastikas kalnu. Šajā kalnā vēl neviens nav uzkāpis. Indusi uzskata, ka uz tā dzīvo Šiva, bet budisti – ka Būda.
5.
Vai Lielais sprādziens nav bijis?
Viena no mūsu Visuma rašanās teorijām (tā saucamā “Lielā sprādziena teorija”) nesen esot tikusi apgāzta.
2014. gada 24. jūnijā Karaliskās astronomijas biedrības Nacionālajā astronomu sanāksmē Portsmutā Karaliskās koledžas līdzstrādnieks Roberts Hogans un viņa kolēģi pastāstīja, ka notiekot Lielajam sprādzienam, notiktu arī kolapss un mūsu Visums nespētu eksistēt ilgāk par sekundi. Tā kā uz šo dienu vairāk neesot neviena zinātniska hipotēze, kas var izskaidrot, kā ir radies Visums no zinātnes viedokļa.
6.
Sniega cilvēku tā arī nav atraduši.
Lai gan ļoti centās. Oksfordas pētnieki nolēma izanalizēt visas savāktās “sniega cilvēku” atliekas no DNS viedokļa. Oksfordas universitātes speciālisti profesora Braiana Saiksa vadībā analizēja 57 paraugus, kas it varēja piederēt sniega cilvēkam. Rezultāti parādīja, ka paraugi pieder: lāčiem, zirgiem, govīm, vilkiem, koijotiem, suņiem un citiem diezgan pazīstamiem dzīvniekiem. Viens paraugs pat piederēja Amerikas ūdram, kaut arī tika atrasts Krievijā. Tomēr vienu atklājumu izdevās veikt: paraugu vidū izrādījās ādas gabals no kādas polārlāču pasugas, kas tika uzskatīta izmirusi jau apmēram 40 000 gadus.
7.
Sala uz Saturna pavadoņa.
Amerikāņu zinātnieki ir atklājuši uz Saturna pavadoņa Titāna dīvainu salu. Šī objekta attēli tika veikti no aparāta “Cassini”. Zinātnieki domā, ka objekts varētu būt arī viļņi Ligejas jūrā vai arī gāzes, kas pavasara laikā paceļas no jūras dibena un uz virsmas veido burbuļus. Sala var būt arī ciets ķermenis, kas atrodas jūras dibenā, bet, sākoties pavasarim, uzpeld virspusē. Interesanti, ka dažādos attēlos sala te parādās, te pazūd.
8.
Tikšanās ar komētu.
Pēc 10 gadu lidojuma kosmosā zonde “Rosetta” šonedēļ pietuvosies komētai 67P/CG (Čurjumova-Gerasimenko komētai), lai nolaistos uz tās. Vispirms ieejot orbitā un izpētot visu iespējamo. Sīkāk par to http://www.theguardian.com/science/2014/aug/05/rosetta-spacecraft-rendezvous-rubber-duck-comet
9.
Vai Jeloustonas supervulkāna izvirdums notiks tuvākās nedēļas laikā?
Zemāk minētajā adresē esot parādījusies ziņa, ka no Jeloustounas apkaimes tiekot evakuēti cilvēki, jo zinātnieki paredzot, ka vulkāna izvirdums varot sākties nedēļas laikā.
civictribune.com/yellowstone-evacuated-experts-claim-super-volcano-erupt-within-weeks/
Saite jau vairākas dienas ir bloķēta. Jeloustounas supervulkāna aktivitātes zinātnieki vēro jau ilgi – kopš tāda lieta kā supervulkāni ir tikuši atklāti uz zemes. To izvirdums parasti nozīmē globālu katastrofu, kurā iet bojā praktiski visa dzīvība uz zemes un, kā saka - viss sākas no jauna. Citas saites par Jeloustonu ir nomierinošākas, jo saka, ka izvirdums varētu notikt arī pēc tūkstoš gadiem, taču vulkāns nav mierīgs. Tā aktivitāte ir manāma. Tāpēc iespējams, ka kāds informāciju par it kā gaidāmo izvirdumu ielicis tikai, lai pabaidītu publiku. Galu galā, ilgi jau tāpat nav jāgaida, tad jau redzēsim. Izvirdums, pacels gaisā tik daudz pelnu un izdedžu, ka uz visas Zemeslodes vairākus gadus vairs nebūs redzama saule – ar visām no tā izrietošām sekām, bet lielākā daļa no ASV būs iznīcināta pilnībā.
Visas ziņas, izņemot pēdējās divas: no izdevuma “Taini XX veka” jaunākajiem numuriem.
Nervu nomierināšanai.
https://www.facebook.com/photo.php?v=821757714501684&fref=nf
10.
Kalendārā iekļauj vairākus jaunus vārdus, 18.novembrī vārda diena būs Brīvei
BNS, 30. maijs, 2014
Nākamgad kalendārā tiks iekļauti pieci jauni sieviešu vārdi un trīs jauni vīriešu vārdi, liecina Valsts valodas centra Kalendārvārdu ekspertu komisijas lēmums, kas piektdien publicēts “Latvijas vēstnesī”.
18.novembrī vārda diena būs Brīvei, 3.aprīlī – Daivai, 24.janvārī – Eglei, 16.jūlijā – Liepai, bet 25.martā – Marei.
Kalendārā arī iekļauts vārds Enriko (7.maijs), Lūkass (18.oktobris) un Vigo (20.novembris).
Kalendārvārdu ekspertu komisija šādu lēmumu pieņēmusi, izvērtējot visus laika posmā no 2011.gada 25.maija līdz 2014.gada 22.maijam saņemtos personu iesniegumus par jaunu personvārdu iekļaušanu kalendārvārdu sarakstā.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) personvārdu datu bāze liecina, ka Latvijā ir trīs Brīves, 123 Daivas, 19 Egles, septiņas Liepas, 42 Mares.
Latvijā ir 72 Enriko, Lūkasi ir 126, Vigo ir 127. Taču visi šie vārdi vēl daudziem desmitiem cilvēku ir pirmais vai otrais vārds.
Latvijā ir arī 138 Lukasi.
http://www.la.lv/kalendara-ieklauj-vairakus-jaunus-vardus-18-novembri-varda-diena-bus-brivei/