Ļoti īsas ziņas 2014-05-14

1.

Elektrība par brīvu.
BBC News raidījumā "Horizionti" 10. maijā stāstīja par brīvās elektrības ražošanu. Dažādas firmas un izgudrotāji cenšas ieviest elektrību tur, kur tās nav. Ja pareizi sapratu no tabulas, kas parādījās uz īsu brīdi, tad uz pasaules tikai 20% no visiem cilvēkiem iznato elektrību. Tas ir tikai 1,2 miljardi no visiem pārējiem. Pastāstīšu par diviem izgudrojumiem. Pirmkārt, Gravitācijas gaisma. Firma izmantojusi pendeļpulksteņa principu. Lai ģenerētu strāvu, iekārtu, kas nav lielāka par "punča somu" pakar kaut kur augstāk un īpašā perforētā lentē iekarina slogu, piemēram pilnu, smagu somu. Smaguma spēks to lēnām velk lejup un iegriež ģenerātoru. Kaut arī gaisma nav daudz lielāka par naktslampiņu, pēc tam ar to var kliedēt nakts tumsu, pat lasīt zem tās. Turklāt, nav jābaidās no ugunsgrēka, ja izmanto atklātu liesmu. Otrs izgudrojums ir līdzīgs, tas pats pendeļa princips, taču iekārta ir ievietota īpašā bumbā (lielumā pa vidu starp futbola un basketbola bumbu). Ar to tiešām var spēlēt futbolu. Sitot pa to, visu laiku svārstās iebūvētais svārsts un tiek uzkrāta strāva. Vakarā, pievienojot bumbai lampu, iegūstam visai spēcīgu gaismu. Tā apvienojas fiziskās aktivitātes at lietderību un nav visu laiku jāsēž, minot dinamo mašīnas pedāļus.

 

 

2.

Vai meksikāņu bērni ir rasisti?
Pēc manām domām tas tomēr nav rasisms. Tās ir gadu tūkstošos iedzimtas bailes no tumsas, ar kuru vienmēr saistījās briesmas, svešiem cilvēkiem, kas izskatās daudz savādāk, nekā ierasts. Savukārt, arī Āfrikā cilvēki vairāk baidījās no baltās rases, jo tā parasti nesa tikai nelaimi un arī afrikāņu mirušo gariem bija balta ādas krāsa. Vēl tagad ir jācīnās pret māņticību, kas Āfrikā liek nogalināt albīnus. Mani bērnībā neviens rasismā neizglītoja, taču, kad pirmo reizi ieraudzīju melnādainu cilvēku, es ļoti pārbijos.
www.youtube.com

3.

MarsOne potenciālo astronautu atlases procesā ir palikuši 705 kandidāti.
Amersfortā (Amersfoort), Nīderlandē, 2014. gada 5. maijā.

MarsOne paziņo, ka 353 dalībnieki no visas pasaules ir izslēgti no atlases programmas, lai kļūtu par pirmajiem Marsa kolonistiem. Palikušo skaits, kas paliek projektā, tagad ir tikai 705.
Palikušos kandidātus intervēs MarsOne atlases komisija. Tā sacīja MarsOne mediķu grupas vadītājs Norberts Krafts: “Mēs esam neparasti satraukti, uzsākot jaunu fāzi 2. kārtā, kurā mēs centīsimies labāk saprast mūsu kandidātus, kas vēlas spert tik izšķirošu soli. Tāpēc mēs gribam uzzināt viņu zināšanu līmeni, inteliģenci, adapcijas spēju un raksturu”. MarsOne noslēdzis līgumu par to, ka mēdiji ziņos par šīm intervijām. Drīz intervijas sāksies un pasaule uzzinās par 705 potenciālo marsiešu dzīves stāstiem un domām.
2013. gada decembrī MarsOne paziņoja, ka ir atlasīti 1058 kandidāti no pāri par 200 000 cilvēkiem, kas bija iesnieguši pieteikumus. MarsOne palūdza viņiem līdz 2014. gada martam izdarīt divas lietas: veikt pilnu medicīnisko apskati pie saviem ārstiem un atvērt publisku profilu tīmeklī kā MarsOne kandidātam. 418 vīrieši un 287 sievietes sekmīgi izpildīja abas lietas un tagad tiks uzaicinātas uz individuālām intervijām. 313 kandidāti nāk no Amerikas, 187 – no Eiropas, 136 – no Āzijas, 41 – no Āfrikas un 28 no Okeānijas.
www.mars-one.com

Mūsu vienīgais kandidāts Pauls Irbins arī ir izturējis šo pārbaudi un joprojām ir kandidātu sarakstā, par ko liecina viņa saņemtā vēstule. Skatieties šeit: www.facebook.com
Tomēr izskatās, ka nedēļas laikā kandidātu skaits par vienu ir sarucis, jo te ir minēti 706 kandidāti, kas palikuši.
Dokumentāla filma par tiem, kas vēlas doties prom no Zemes.
sploid.gizmodo.com