Logitech G413 SE mehāniskā tastatūra – vienkāršība sarežģītajā spēļu pasaulē

20. Jan, 2023

Tiem, kas ikdienā spēlē datorspēles nav noslēpums, ka tām paredzētas ierīces var palīdzēt radīt pēc iespējas labāku pieredzi. Kad iegādāts gana jaudīgs dators, ar to vien nepietiek – tas tiek papildināts arī ar spēļu perifērijas ierīcēm – austiņām, peli un tastatūru. Pavisam nesen Logitech mums uz apskatu atsūtīja G413 SE mehānisko spēļu tastatūru. Tad nu ķērāmies klāt pie tās testa!

Logitech G413 SE mehāniskās tastatūras dizains un materiāli

Jāsaka, ka Logitech G413 SE pēc dizaina uzreiz neliecina par spēļu tastatūru. Tā ir visai vienkārša un atšķirībā no daudzām citām spēļu tastatūrām, nav aprīkota ar RGB gaismām. Tastatūras taustiņi izskatās pilnībā melni – burtus un ciparus var labi saredzēt tikai tad, kad tastatūra ar vadu pievienota pie datora un ieslēdzas tās baltais backlight jeb gaisma. Bieži vien ražotāji izvēlas uz tastatūrām uzlīmēt burtu uzlīmes, kas laika gaitā nolīmējas, tādēļ šāds burtu izgaismošanas risinājums liecina, ka tastatūra varētu pilnvērtīgi lietot nedaudz ilgāk.

Tastatūra piedāvā dažādus taustiņu gaismas režīmus – taustiņu gaisma ieslēdzas nejaušā secībā, taustiņu gaisma ieslēdzas tad, kad uz tiem uzspiežat vai taustiņu gaisma “riņķo” no vienas līnijas uz nākamo.

Uzreiz jau ievēroju, ka tastatūras bāze ir metāliska. Pats ražotājs savā mājas lapā raksta, ka tā ir no alumīnija. Alumīnijs to padara gana smagu, lai aizrautīgos spēļu vakaros, tā neslīdētu prom pa galdu, kā arī, visticamāk, palīdz padarīt to ilgtspējīgāku. Šāda tastatūra gan būs smagāka, kā ierastās plastmasa tastatūras, tādēļ vislabāk būs piemērota cilvēkiem, kas to novietos uz galda un lieki neliks mugursomā un nepārvietos.

Tā kā tastatūrai ir mehāniskie taustiņi, tie ir visai skaļi, kas var šķist kaitinoši apkārtējiem. Izmantojot Logitech G733 spēļu austiņas un pilnībā iegrimstot spēles pasaulē, tas gan netraucēja, bet, ja kāds izlems šādu tastatūru aiznest uz ofisu, visticamāk saņems vismaz dažus nosodošus skatienus.

Logitech min, ka G413 SE mehāniskās tastatūras taustiņi ir izgatavoti ar PBT – visizturīgākā materiāla tirgū. Polibutilēntereftalāts (PBT) ir termoplastisks inženierijas polimērs, ko izmanto kā izolatoru elektriskajā un elektroniskajā rūpniecībā. PBT nodrošina lielisku karstuma un nodiluma pretestību optimālai spēļu veiktspējai tastatūras darbības laikā.

Ražotājs piedāvā divus tastatūras modeļus – G413 un G413. To būtiskākā atšķirība ir taustiņi. Kamēr G413 SE aprīkota ar number pad, tikmēr G413 modelis tiek piedāvāts bez tā un par 10 Eur lētak.

Logitech G413 SE spēļu vidē

Taustiņi šķiet augstas kvalitātes un tos ir ērti nospiest. Spēlējot pirksti nenogura un varēja ļoti ātri sataustīt visus taustiņus, uz tastatūru pat neskatoties. Bonuss šādai mehāniskajai tastatūrai, spēlējot spēles – nevar sajaukt taustiņus, jo tiem ir dziļas rievas, kuras ar pirkstiem var labāk izjust nekā plakano taustiņu tastatūrām. Ierīcei ir arī antighost funkcija, kas spēs apstrādāt līdz pat 6 reizē nospiestu taustiņu darbībām. Šī funkcija ir īpaši svarīga spēļu cienītājiem, jo spēlēs saspringtu situāciju laikā dažkārt ir nepieciešams izmantot vairākus taustiņus vienlaicīgi.

Izgaismotie taustiņi ļauj to izmantot arī pustumsā, kas ir labās ziņas tiem, kas spēles vislabāk izbauda šādā vidē. Logitech G413 SE tastatūrai nav nepieciešami nekādi sarežģīti uzstādījumi vai kāda papildus programmatūra. Tiklīdz tā pievienota datoram, tā uzreiz ir gatava darbam! Nav nekādu Bluetootth vai bateriju, kas jāatceras uzlādēt. Šī ir tastatūra, kura lieliski piemērota stacionārajam datoram, kuram USB porti nav problēma.

Kā tad īsti ir rakstīt uz šādas spēļu tastatūras? To vislabāk var saprast ar ātrrakstīšanas testu! Ikdienā izmantoju MX Keys tastatūru, kas rakstīšanai ir lieliski piemērota, tādēļ jau ātrrakstīšanas testa sākumā sapratu, ka rakstīšana uz mehāniskās tastatūras ir nedaudz citādāka. Pirmkārt, un galvenokārt – tā ir ievērojami skaļāka, kas var būt visai kaitinoši, ja rakstāt visas dienas garumā un nevēlaties dzirdēt “rakstāmmašīnas” skaņas. Otrkārt, ja spēļu vidē, kur jāizmanto tikai daži taustiņi, šī tastatūra šķita pavisam ērta, tad rakstot, daudz biežāk gadījās sajaukt taustiņus, kā arī pati rakstīšana bija nedaudz lēnāka – ja ar Logitech MX Keys Mini pirmā testa ietvaros rakstīju aptuveni 66 vārdus minūtē, tad ar šo tastatūru tie bija 58 vārdi. Jāsaka, ka atšķirība nav ievērojami liela, taču, ja darbs ir rakstīšana, pareizas tastatūras izvēle var to padarīt efektīvāku un ietaupīt pat dažas minūtes dienā.

Tehniskā specifikācija

Kā svarīgākās tehniskās iezīmes ražotājs norādījis:

Izmēri

Augstums

127 mm

Garums

435 mm

Platums

36.3 mm

Svars

780 g

Vada garums

1.8 m

Būtiskākie parametri

Taustiņi

PBT

Pamatne

Alumīnija

Taustiņu izgaismojums

Ir, balts

Citas funkcijas

Savienojums ar datoru

USB 2.0

Nepieciešamā operētājsistēma

Windows® 10 vai jaunāka, macOS X 10.14 vai jaunāka

Kopsavilkums

Patika:

  • Ļoti labs atbildes laiks.
  • Izmantoti augstas kvalitātes materiāli.
  • Vienkāršība.

Varēja būt labāk:

  • Nav saderīga ar G Hub programmu, tādēļ nav iespējams pārprogrammēt taustiņu funkcionalitāti.
  • Dažādas gaismas krāsas.
  • Nav rokas balsta.

Latvijas interneta veikalos G413 SE spēļu tastatūru var vidēji iegādāties vidēji par 70 – 100 Eur. Logitech oficiālajā mājas lapā G413 SE tastatūra pieejama par 89.99 Eur.

https://notepad.lv/logitech-g413-se-mehaniska-tastatura-vienkarsiba-sarezgitaja-spelu-pasaule/