Liza Si. Peoniju lapene

Lisa See

Romāna "Peonijas lapene" darbība notiek 17. gadsimta vidū. Reiz Mīlestība ieskatījās jaunas meitenes, vārdā Peonija, sirdī. Bet pēc viņas nāca Nāve. Un tas bija varones jaunās dzīves sākums.

Varbūt nav neviena tāda darba, kurā reālā un pēcdzīvošana, bezgalīgā juteklība un tiekšanās uz augstāko mērķi tiktu apvienoti vienā veselumā - pārsteidzoša un neaizmirstama lasāmviela!

Populārā amerikāņu rakstniece Liza Si ir ne tikai atzīts Ķīnas kultūras tradīciju, paražu un vēstures eksperts, bet arī smalks psihologs un meistars sižeta virtuoza pinuma veidošanā. Viņas stiprā puse ir unikāloe sieviešu likteņi, kas skatīti caur Ķīnas vēstures prizmu.

https://www.labirint.ru/books/613458/

Liza Si ir amerikāņu rakstniece-vēsturniece, biogrāfiste, publiciste un sabiedriskā darbiniece.

Dzimusi Parīzē 1955. gada 18. februārī, viņa lielāko dzīves daļu nodzīvoja Losandželosā, ieskaitot tās ķīniešu kvartālu. Viņas māte Karolīna Sī bija arī rakstniece. Liza beigusi Lojolas Mārimountas universitāti 1979. gadā.

1983.-1996. Liza Si ir strādājusi par Publishers Weekly reportieri un ir arī rakstījusi rakstus Vogue, Self and More. Viņa uzrakstīja libretu operai, kuras pamatā bija viņas grāmata “Uz Aukstā kalna”, un iesaistījās galerijas «Autry Museum of Western Heritage»

izveidē, kas bija veltīta 1930. gadu Losandželosai, jo viņas tēvs to redzēja kā septiņus gadus vecu zēnu. Viņas izstāde “Aukstā kalnā. Ķīniešu amerikāņu pieredze ”notika Autrija Rietumu mantojuma muzejā un Smitsona institūtā. Liza Si ir arī bieža runātāja un pasniedzēja.

Si raksta rakstus un piedalās visa veida kultūras pasākumos, kas veltīti Losandželosas un tās Ķīniešu  kvartāla vēsturei. Ķīniešu-amerikāņu organizācija viņu 2001. gadā nosauca par “Gada sievieti”, un 2003. gadā Ķīnas Amerikas muzejs viņai piešķīra balvu “Vēstures veidotājs”. Liza Si ir Losandželosas pilsētas komisāre.

2010. gadā Lizas Si romāns "Meitenes no Šanhajas" iekļuva New York Times bestselleru sarakstā. Romāni “Meitenes no Šanhajas” un “Sniega zieds un iekārotais vēdeklis” ir pagodināti ar Āzijas Klusā okeāna Amerikas literatūras balvu.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/18423/

Oficiālā mājaslapa. Nav īsti fantastika, īpaši citi viņas darbi, bet laikam, pieminēt vērts. Arī „Sarkanās princeses mistēriju” triloģija.

https://www.lisasee.com/