Lasīsim_10

1.

Kevins Vilsons. Stīvena Kinga laikmeta Rejs Bredberijs.

Grāmata, stāstu krājums - "Tunelis uz Zemes centru" (Tunneling to the Center of the Earth)

Notikt var viss, ko vien var iedomāties. Īpaši, leģendām apvītajos Tālajos Dienvidos, kas līgani ieripojuši XXI gadsimtā. It īpaši, "tuvā mērķa" fantastikā. Īpaši - autoram, kas pats atzīst intervijā, ka viņa darbos "Pasaule ir tik dīvaina, tik neloģiska, ka piespiest lasītāju noticēt aprakstītajām dīvainībām nav nemaz tik grūti". Neiedomājami - taču dīvaini ticami sižeti. Neiedomājami apburoši varoņi - pieaugušie, kas vēlas palikt bērni, un bērni, kas uzvēluši uz saviem pleciem pieaugušo darbu nastu. Rakstnieks, kuru trāpīgi dēvē par "Stīvena Kinga laiku dienvidu Reju Bredberiju"!

http://www.ozon.ru/context/detail/id/5728112/
Mājas lapa.

http://www.wilsonkevin.com/
Autors ir ieguvis Amerikas Bibliotēku asociācijas balvu.

 

 

2.

Klaivs Steipls Lūiss. Skrūvšņores vēstules.

„Skrūvšņores (kriev. Balamutes) vēstules” (angļ. The Screwtape Letters) ir Klaiva Lūisa garstāsts, kas tapis 1942. gadā epistulāraja žanrā un ārēji humoristiskā garā risina nopietnas garīgas problēmas, pierādot, ka rakstnieks nav tikai „Nārnijas hroniku” autors.

Garstāsts sastāv no vēstuļu sērijas, ko sarakstījis vecs velns Skrūvšņore (Screwtape) savam jaunajam bralēnam Tārpmežam [kriev. Rūgtvērmelei] (Wormwood). Skrūvšņore ir administrators Elles birokrātijā, taču vēstulēs darbojas vairāk kā pasniedzējs, ne priekšnieks savam jaunajam radiniekam. Pavisam grāmatā ir trīsdesmit viena vēstule, kurā Skrūvšņore sīki māca savam padotajam, kā graut cilvēkos ticību un atbalstīt grēkā krišanu.
Kā jau darbā, kurā ‘’iziets no pretējā’’, daudzi ortodoksi saskatīja tikai pamācības, kā grēkot, bet domājoši cilvēki bija sajūsmā par vienkāršo, bet dziļo tekstu.

1958. gadā rakstnieks saraksta turpinājumu stāstam „Skrūvšņores tosts”, kurā kritizē ASV izglītības sistēmu. Jau 1950. gadā 20th Century Fox nopērk tiesības uz „Vēstuļu” ekranizāciju, bet filmas joprojām nav. 2007. gada gan sākas runas par ekranizāciju, taču vēl joprojām nav zināms pat režisors. Filmā būtu jāsavieno animācijas un reālu aktieru tēli, taču laikam jau bezgala grūti izveidot kino no vēstulēm.

Izmantoti fakti no Vikipēdijas.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Screwtape_Letters
Latviešu valodā - Luiss Klaivs Steipls ((1898-1963). Skrūvšņores vēstules : pieredzējuša velna vēstules jaunajam kārdinātājam / Klaivs Steipls Luiss ; no angļu val. tulk. Ieva Burčika. - [Rīga] : Klints, 2004. - 133 lpp. ISBN 9984-674-08-8

3.

Mišela Belandžera. Vampīri: balsis no krēslas.

Oriģinālnosaukums - Michelle Belanger. Vampires: In Their Own Words

Vampīres Mišelas Belandžeras vārds ir pazīstams visā pasaulē - kā Vampīru kopienās, tā arī visiem tiem, kas interesējas par brīnumaino, no cilvēku acīm apslēpto vampīru pasauli.

Lai uzrakstītu minēto antoloģiju Mišelai Belandžerai nācās pārliecināt 20 mūsu dienās dzīvojošu vampīru pārkāpt klusēšanas kodeksu un piepacelt noslēpumainības plīvuru pār savu pievilcīgo subkultūru. Nedaudz provocējoša, pārsteidzoša, neparasti dzīvīga, šajā grāmatā skan dažādu vampīru balsis - gan enerģētisko, gan tādu, kas pārtiek no īstām asinīm - viņu atklāsmes un pašu būtība, atmodas un pašapzināšanās periodi, Slāpju remdēšanas prakse, vampīru ētika, donori, tradīcijas, izturēšanās un daudz kas cits.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/5621565/
Autores mājas lapa.

http://www.michellebelanger.com/
Par autori.

Vislabāk pazīstama, kā autore Ekstrasensorajam Vampīru kodeksam - Psychic Vampire Codex (Weiser, 2004), Mišela Belandžera ir kvalificēta enerģijas pilna darbone un House Kheperu dibinātāja. Kaut arī ieslodzīta sešas komats viena pēda garā ķermenī, viņa ir aktīva teicēja un apdāvināta rakstniece. Radoša un mobīla, viņa neierobežo sevi ar maģiskām un ekstrasensorām parādībām beletristikā, bet iesaistās arī mūzikas un vizuālās mākslas radīšanā.

4.

Kirstena Vaita. Elfu pareģojums [krievu izdevuma nosaukums] 

Paranormalcy by Kiersten White
Vairums sešpadsmit gadus vecu meiteņu uztrauc tikai atzīmes un randiņi ar zēniem. Evija uztraucas, kā nenonākt raganu, vampīru un citu nešķīsteņu, kurus viņa medī katru dienu, rokās. Un vēl par to, vai viņai kādreiz būs pirmais skūpsts. Strādājot Paranormālo vadības starptautiskajā aģentūrā, Evija, lai cik dīvaini nebūtu, lepojas, ka ir normāla. Protams, cik tas iespējams, tu vari redzēt paranormālo īstās aprises par spīti viņu burvestībām. Tava labākā draudzene ir nāra, bet bijušais puisis - pilnīgs psihs un turklāt vēl feja. Taču pasaulē, kur paranormālie dzīvo zem pastāvīgas un nebeidzamas kontroles, Evija vienmēr ir mierinājusi sevi, ka ir parasts cilvēks... Kamēr nepārliecinās, ka tas tā nemaz nav. Vismaz pēc Aģentūras domām. Kad Evija sāk šaubīties par visu, kas līdz šim ir iedvesis pārliecību, viņa satuvinās ar vilkaci vārdā Lends, kuru Aģentūra tur gūstā. Diemžēl, Lends zina to, kas spēj stāties pretī viņu draudzībai un flirtam (variants: izjaukt viņu draudzību un romantiskās attiecības): tas ir feju pareģojums par grautiņu un nāvi, kuras centrā var atrasties pati Evija. Drīz Evija saprot, ka paranormālā pasaule ap viņu drīzāk ir neparasta, nevis bīstama. Un šī pasaule ir jāaizstāv kaut vai tāpēc, lai to ieraudzītu vēlreiz. taču sākumā Evijai ir jāsaprot, kas viņa pati tāda ir. Vai tas nav par daudz normālam cilvēkam?

http://huge-library.org/4165-predskazanie-yelfov.html
Rakstnieces mājas lapa.

http://kierstenwhite.com/

5.

Likumīgā nežēlība. Patiesība par karu Viduslaikos.

Autors Sean McGlynn

Neskatoties uz līdz šim valdošajiem uzskatiem par bruņinieku cēlumu un goda kodeksu, Viduslaiku kari bija nesaraujami saistīti ar darbībām, kuras mūsu dienās uzskatītu par briesmīgiem kara noziegumiem. Ciematu un pilsētu izpostīšana, nežēlīga vietējo iedzīvotāju izkaušana, masveidīga gūstekņu iznīcināšana, nesamērīgi sodi par samērā nelieliem pārkāpumiem – tāda bija tipiskā prakse un tradīcijas tajos asiņainajos laikos. Vispusīgi izpētījis kaujas, aplenkumus un karagājienus, kā arī neilgos miera periodus, autors sniedz pārliecinošu un šokējošu tālā, taču nebūt ne romantiskā laikmeta ainu.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/5701844/
http://shop.deti.mail.ru/books/264481/
Skat. vēl: -The Myths of Medieval Warfare by Sean McGlynn

from History Today v.44 (1994)

http://www.deremilitari.org/resources/articles/mcglynn.htm