Strīdi par čipu-implantu ievadīšanu sen jau ir zaudējuši savu aktualitāti. Čipus ražo un pārdod, kāds ar prieku ir gatavs samaksāt pāris simt dolāru, lai iegūtu sev zem ādas personīgo identifikatoru, kāds visādi atkrustas no šādas operācijas, uzskatot to par soli uz totālu kontroli un visu veidu brīvību ierobežošanu. Taču tos, kuri ir pret čipošanu, neviens ar varu nespiež, vismaz pagaidām...
Elektronu "pulverītis"
Daudzi uztraucas, ka kopā ar vakcūnu no slavenā kovida "ļaunās tantes" ievada neko nezinošam cilvēkam arī kaut kādu čipu rīsa grauda lielumā, un viņš to pat nepamanīs. Pareizi pārdzīvo! Turklāt, laikmets čipiem grauda lielumā jau sen ir pagājis - tādi čipi bija aktuāli pirms gadiem divdesmit. Mūsdienu čipiem ir daudz mazāki izmēri. Pašu mazāko tilpums ir apmēram 0,1 kvadrātmilimetrs. Tas ir slavenajā rīsa graudā tādus čipus bar vismaz desmit ievietot.
Slavenie 5G torņi - kāpēc sazvērestības teoriju piekritējiem tie ir tik svarīgi tiem, kuri ir nodomājuši čipēt visus planētas iedzīvotājus? Tāpēc, ka visi šie mikrodatori, kas iedzīvināti mums, bez barošanas, vienkārši sakot, bez baterijām nestrādās. Bet starojuma torņi tieši arī dod čipiem vajadzīgo enerģiju. Vismaz tā uzskata tie, kuri cenšas pret šiem torņiem cīnīties.
Vai sabijaties? Veltīgi. Visa tā tehnika nestrādās. Vismaz tādā veidā, kā to iedomājas sazvērestības teoriju piekritēji. Lai "nolasītu" jūsu čipu, tas ir, pieslēgtu to barošanas blokam, ir vajadzīgs pats nolasītājs tieši blakus jums, kartriders. Vai jūs bezkontaktu karti veikalā lietojat? Uz kartes taču ir čips, kas ir daudz lielāks par slaveno rīsa graudu, taču pat dažus milimetrus no kartridera no tā neko nenolasīsi. Tagad iedomājieties, ka jums iekšā ir paslēpts daudz mazāks čips, salīdzinājumā ar kartes čipu. Nolasīt to būs iespējams, tikai pieduroties jūsu ādai ar vajadzīgo aparatūru, nevis no kāda attāluma.
Liels labums
Ko var dot čips-implants? Brazīlijas ministrs Antonio de Kunha Lima, kurš kļuva par pasaulē pirmo čipēto politiķi, saka, ka šī tehnoloģija nodrošinās sabiedrisko drošību Brazīlijā. Čipi palīdzēs cīņā ar tādām pretīgām lietām, kā cilvēku nolaupīšana Brazīlijas pilsētās, īpaši - biznesmeņu bērnu nolaupīšanā. Ministrs grib nodemonstrēt pasaulei, ka šī tehnoloģija ir nekaitīga.
Čipu ražotāji savukārt, runā par to, ka čipi-implanti nopietni palīdzēs slimiem cilvēkiem. Katrs ārsts ar īpašu skaneri varēs nolasīt apsekojamā identifikācijas numuru un atrast viņa slimības vēsturi īpašā e-bibliotēkā. Sākumā tika plānots slimības vēsturi ierakstīt tieši čipā, taču pret to iebilda ASV Veselības aizsardzības ministrija, tāpēc čips saturēs tikai identifikācijas numuru.
Tikai viens šāviens
Drošības dienesti, laikam, ir vienīgās iestādes, kas atbalsta pilsoņu čipizāciju bez jebkādām ierunām. Mūsdienu tehnoloģijas palīdz izsekot personas, kas apdraud nacionālo drošību ar čipu-implantu palīdzību, kas pieslēgti GPS. Cita lieta, ka ievadīt šādu mikročipu aizdomās turētajam būs ļoti sarežģīti. Tagad gan ir cita metode, lai ievadītu čipu no attāluma - ar snaipera šautenes palīdzību.
Jaunās tehnoloģijas izgudrotāja ir dāņu kompānija Empire North, bet tās izgudrojums attiecīgi nosaukts par ID Sniper - "Snaipera personas identifikācija".
Sistēmā ir tikai trīs komponenti: mikročips, novērošanas programmas aprīkojuma pakete, kas ietver sevī faktu bāzi, un īpaša, kompānijā izstrādātā šautene.
Empire North pārstāvji saka, ka čipa ievietošana no distances praktiski notiek bez sāpēm: fiziskas sāpes, kas līdzinās oda kodienam ilgst tikai sekundes daļu.
Tūlīt pēc čipa ievietošanas, ar šautenei pievienotas digitālās videokameras palīdzību tiek izdarīts aizdomās turētā augstas kvalitātes attēls, lai vēlāk veiktu tā detalizētu analīzi. Pēc tam aizdomās turamo varēs vienkārši izsekot ar pavadoņa palīdzību. Tā kā nekādas potes nav vajadzīgas, pietiek ar vienu šāvienu.
[Atklāti sakot, raksts uzdod neērtu jautājumu: "Sākumā teikts, ka čipu var nolasīt tikai cieša kontakta gadījumā, bet beigās - izmatojot pavadoni? Kā tas vispār iet kopā? - ila piezīme.}