Grāmatā ir aprakstītas literāro darbu pasaules, ko daudzi ir iemīļojuši bērnībā vai pusaudžu gados. Te ir Smaragda pilsēta un Brīnumzeme no "Alises" un Nekurnekadzeme no "Pītera Pena", un Roalda Dāla Šokolādes fabrika un ekspedīciju vietas no Pulmana "Ziemeļblāzmas".
Dažas lokācijas - piemēram, planēta Sarakša no Strugacku "Apdzīvotās salas" vai Panema no "Bada spēlēm" - eksistē tikai grāmatu lapaspusēs. Citām, kā Orvela "1984." Londonai - ir reāli prototipi.
Šīs grāmatas galvenais lasītājs ir skolēns. Iegremdējies literatūras pasaulēs, viņš iekļūs autoru nodomos, uzzinās, kā tiek būvēts literārais darbs, no kādām detaļām un paņēmieniem tas tiek veidots. Sīkas un ļoti skaistas apvidus kartes palīdzēs viņam apgūt literāro ģeogrāfiju.
Te ir pārstāvētas klasikas un mūsdienu grāmatas dažādos žanros: antiutopijas, fantastika un fantāzija, reālistiski romāni, pasakas, satīra.
https://www.labirint.ru/books/728264/
Var lasīt onlainā.
http://loveread.ec/view_global.php?id=83683
Autores instagrammas lapa.
https://www.instagram.com/cris.halcombe/
Ilustratora mājaslapa.
http://www.bculture.org/en/artist/julio-fuentes/
Īsi par autoriem.
Krisa F. Olivera strādāja dažādās izdevniecībās, pirms sāka strādāt pie sava sirds projekta - literārajām vietām. Brīvo laiku viņa pavada lasot, aprūpējot savus kaķus un sludinot feminismu.
Hulio Fuentess nāk no Maljorkas, dzīvo un strādā Barselonā. Sietspiedes grafiskās īpatnības viņu īpaši iespaido un iedvesmo viņa darbiem.
Cita, līdzīga grāmata.
Protams, ka par vēsturiskajām fantāziju zemēm var lasīt Umberto Eko „Ilūziju vēsturē”.
Storia delle terre e dei luoghi leggendari. Ediz. illustrata
https://www.ibs.it/storia-delle-terre-dei-luoghi-libro-umberto-eco/e/9788845273926