Žurnāls “Science” raksta, ka atklājums noticis nejauši: Renselera politehniskā institūta pētniece Megana Funga Ņūdžersijas piekrastē meklēja ar vēlā paleocena-eocēna termiskā maksimums periodu saistītas vienšūnu organismu paliekas, bet tā vietā uzgāja mikrotelektīdus – nelielas tumšas stikla lodītes, kas domājams bija kosmisko putekļu nosēdumi.
Turklāt iežu izpētes procesā atrada arī koksnes ogļu daļiņas, kas liecina par lieliem meža ugunsgrēkiem trieciena rajonā.
Ģeoķīmiķa Morgana Šallera vadītā zinātnieku grupa šī pētījuma rezultātus prezentēja ikgadējā Amerikas Ģeoloģijas biedrības konferencē. Pasākuma gaitā speciālisti pieņēma, ka kosmiskā ķermeņa diametrs visticamāk bijis vairākus kilometrus liels, un tas nokritis oglekļa bagātā slānī, kas izraisīja spēcīgu oglekļa izplūdi atmosfērā un temperatūras paaugstināšanos uz pietiekami ilgu laiku.
Vēlais paleocēna-eocēna termiskā maksimums periods iezīmējas ar krasu temperatūras paaugstināšanos uz Zemes virsmas un okeāna virsējos slāņos, un izotopu sastāva izmaiņām atmosfēras ogleklī