Pagājušā gadā izdotais "romāns stāstos" par Mejekhanas impēriju izrādījās vai pats nozīmīgākais gada jaunums fantāzijas žanrā. Patīkami, ka "Astrel" turpinās iepazīstināt lasītājus ar lielisko poļu autora ciklu. Romāns dzimtenē ir ieguvis trīs lielākās žanra balvas. Pilnvērtīgā romāna centrā ir impēriešu cīņa ar klejotājiem.
8. Jūlijs Burkins, Aleksejs Boļšaņins. "The Beatles" PSRS jeb Citas debesis".
Rakstnieks, dzejnieks un muzikants Burkins ne pirmo reizi pievēršas stāstam par leģendāro grupu. Taču šoreiz tā būs alternatīvā vēsture. Atjaunotais "Liverpūles četrinieks" 1980. gados ierodas uz koncertiem Padomju Savienībā. "Back in the U.S.S.R." - pa īstam. Bītlu vizītei ir neiedomājamas sekas - pārbūve "ar cilvēcisku seju". PSRS nesabrūk, bet kļūst par spēcīgu un brīvu valsti.
7. Džo Aberkrombijs. "Stāsti no Pirmā likuma pasaules".
Pieci no krājuma stāstiem krievu valodā jau bija publicēti. Taču vairāk par pusi būs tulkoti pirmo reizi. "Pirmā likuma" fani uzzinās dažus iepriekš nezināmus faktus par pamata triloģijas un citu romānu ("Pirms viņus pakārs", "Labāk pasniegt aukstu", "Sarkanā valsts", "Varoņi") varoņiem. Izdevējs "Eksmo".
6. Gajs Gebriels Kejs. "Zemes un debess bērni".
Pseidovēsturiskās fantāzijas meistara jaunākais romāns vēsta par notikumiem pasaulē, kas attēlota viņa grāmatās "Al-Rassana lauvas" un "Sarantijas mozaīka". Taču - pēc vairākiem gadsimtiem. Osmāņu kalifs cenšas iekarot Rietumu zemes. Notikumos iesaistīti daudzi varoņi. Izdevniecība AST.
5. Aleksejs Pehovs, Jeļena Bičkova, Natālija Turčaņinova. "Sapņu meistars-3".
Pehovs ar līdzautoriem pabeigs sev visai netipisko pilsētas un tehnofantāzijas miksli. Aleksejs sola kaut ko pavisam jaunu, nevis līdzīgu iepriekšējiem romāniem, taču ir šaubas, ka romāns pagūs iznākt šogad.
4. Mihails Uspenskis, Andrejs Lazarčuks. "Paskaties briesmoņu acīs" (jauna versija).
Papildināts, 20 gadu jubilejas izdevums ar dažādiem citiem materiāliem, kas stāsta par šo krievu fantastikas klasiķu darbu. Pirmo reizi publicēs kādas teksts 200 lapaspuses, kas attīstīs dažas romāna sižeta līnijas.
3. Tims Pauerss. "Trīs dienas līdz bezgalībai".
Jaunas šī nestandarta fantasta grāmatas krievu valodā nav izdotas sen. Autors arī raksta maz, taču "Anubisa vārtu" autora katra jauna grāmata ir notikums. 2006. gadā sarakstītais romāns ir fantāzijas trilleris, kas saistīts ar nezināmiem Alberta Einšteina izgudrojumiem. Izdevniecība AST.
2. Sergejs Lukjaņenko. "KainoZojs".
Pagājušā gadā iznākušais romāns "KvaZi" par savdabīgas zombiju apokalipses sekām gaida savu turpinājumu. Maskavas policists 'Deniss Simonovs ierodas Pēterburgā, ko pārvalda "kvaZi" - saprātīgi dzīvie miroņi. Tas būšot diloģijas noslēgums.
1. Tā pati pašmāju rakstnieka grāmata.
Autors nav zināms, bet žurnāls cer, ka būs grāmata, kas kļūs par gada atklājumu.
Gada gaidāmākās grāmatas angļu valodā.
5. Kims Stenlijs Robinsons. „New York 2140” („2140. gada Ņujorka”).
Vienam no vadošajiem mūsdienu zinātniskajiem fantastiem sevišķi labi padodas rūpīgi izstrādātas nākotnes ainas. Viņa futūristiskie bestselleri; cikls „Marss’, romāni „2312.” un „Aurora” – ir liecībā tam. Kā jau liecina nosaukums, stāsts ir par Ņujorku 2140. gadā. Lielākā daļa no pilsētas ir zem ūdens, tā ir kļuvusi līdzīga Venēcijai, taču ņujorkieši ir palikuši tādi paši.
4. Pīters S. Bigls. „In Calabria” („Kalabrijā”).
Leģendārā „Pēdējā vienradža” autors atkal stāsta par brīnumainā pārnadža [rakstā ir kļūda, jo, pieņemot, ka vienradzis ir līdzīgs zirgam, tad tas ir nepārnadzis – t.p.] likteni, ar vienu izņēmumu – tā ir šodienas pasaule. Galvenais varonis, fermeris un dzejnieks Klaudio Bjadžini dzīvo Spānijas provincē, jo īpaši nemīl cilvēkus. Taču kādā brīdī viņa fermā uzrodas neiespējams radījums – vienradzis. Klaudio vientuļā dzīve pārvēršas haosā.
3. Marks Lourenss. „Red sister” (”Sarkanā māsa”).
Viens no vadošajiem tumšās fantāzijas autoriem atklāj ciklu „Sencis”, kas nav saistīts ar Sagrautās Impērijas Visumu, kas atnesa Lourensam slavu. Šoreiz stāstījuma centrā ir jauna meitene Nona Greja, ko audzina īpašā klosterī, kas gatavo sievietes-asasinus. Meitenes asinīs tek daļa no sen izzudušas rases asinīm. Tā kādreiz ir valdījusi pār pasauli, tāpēc Nonai piemīt īpašas spējas.
2. Nils Geimans. „Norse mytohology” („Skandināvu mitoloģija”).
Geimanu uzskata par galveno mitoloģiskās fantāzijas pārstāvi, šoreiz viņš ir ķēries klāt skandināvu pasakām, atklājot tām ceļu uz mūsdienām. Oriģinālie mīti tiks ietverti „romāna stāstos” formā. Sākumā radot deviņas pasaules un beidzoties ar Ragnaroku, „dievu mijkrēsli” un cilvēku laikmeta rašanos.
1.Teds Viljamss. „The Heart of What Was lost” („Zaudētā sirds”) un „The Witchwood Crown” („Raganas meža kronis”).
Teds Viljams atgriežas Ostenardas pasaulē, kur norisinājās viņa slavenās epopejas „Manuskripta ordenis” notikumi [tā seriālu sauca krievu tulkojumā – t.p.]. 2017. gadā iznāks uzreiz divi romāni, pirmajā notikumi risināsies tūlīt, pusgadu pēc „Manuskripta ordeņa” notikumiem. Tas būs tiltiņš uz jaunu triloģiju „Ostenardas pēdējais karalis”. Darbība norisināsies pēc trīsdesmit gadiem. „Manuskripta” galveno varoņu Saimona un Miriamelas dēls un pēctecis, princis Morgans ir galvenais triloģijas varonis. Kritiķi sen sauc Tedu Viljams par visīstāko „Tolkina mantinieku”. [Varu piebilst, Tolkina cienītājiem Viljamss ir obligātā lasāmviela – pasaule, kas ir savādāka, bet tik līdzīga Viduszemei – t.p.]
0. Protams, ka vēl ir „Ziemas vēji”, Džordža Mārtina fantāzijas sāgas „Ledus un liesmu dziesmas” [„Troņa spēļu”] priekšpēdējā daļa. Taču, vai šī grāmata iznāks 2017. gadā, vai atkal tās iznākšana tiks pārcelta, to zina tikai Mārtins pats...