Pēc Sīrijas izstāšanās no konfederācijas valsti sāk vadīt liberālis Nazims al-Kudsi. Viņš atgrieza daudzus nacionalizētos uzņēmumus iepriekšējiem īpašniekiem.1962. Gada 28. martā atkal notiek valsts apvērsums, ko vada tā pati armijas virsnieku grupa. Al-Kudsi un viņa premjerministrs tiek arestēti, taču pēc 5 dienām vecā režīma piekritēji gāž pagaidu valdību un al-Kudsi atkal kļūst par valsts prezidentu.
1963. gada 8. martā Sīrijā atkal no jauna notiek militārs valsts apvērsums, kura rezultātā pie varas nonāk Arābu sociālistiskās atdzimšanas partija (ASAP, kas bieži lieto nosaukumu “Baas”, kas arābiski nozīmē “Atdzimšana”). 1964. gadā pieņem jaunu konstitūciju, kurā tiek nostiprināta ASAP vadošā loma. Valsti sāk vadīt Amins al-Hafezs, kas iesāk radikālas, sociālistiskas reformas. Konkrēti, atkal notiek galveno saimniecības nozaru nacionalizācija. 1966. gada 23. februārī Sīriju satricina 4 gadu laikā piektais valsts apvērsums, ko vada Salahs Džedids un Hafezs al-Asads. Aminu al-Hafezu gāž, taču ASAP paliek pie varas un Sīrijas sociālistiskais ceļš visumā nemainās.
1967. gadā, Sešu dienu kara laikā Izraēla okupē Golana augstienes. Izraēlas aviācijas triecieni nes milzīgus zaudējumus valsts ekonomikai. Tas, ka valdība nespēj pēc kara atjaunot rūpniecību, noved pie pret valdību vērstām akcijām 1968. - 1969. gadā. 1970. gada novembrī ASAP “kustības izlabošanas” rezultātā partijā pie varas paliek Hafezs al-Asads viens pats, bet Saleha Džedida grupējums tiek nostumts malā. Sīrija kļūst par galveno Padomju Savienības sabiedroto Tuvējos Austrumos. PSRS palīdz Sīrijai modernizēt ekonomiku un bruņotos spēkus.
1973. gadā Sīrija kopā ar citām arābu valstīm sāk Pastarās dienas karu. Atšķirībā no Ēģiptes karadarbības zonas, kur izraēliešiem visai ātri izdevās pārtvert iniciatīvu un faktiski panākt, lai Ēģipte karadarbību pārtrauc, karadarbība Sīrijas frontē ir ļoti sīva, īpaši kauja par El-Kuneitru, kas tika iesaukta par “Sīrijas Staļingradu”. Sīrijas karaspēks nodara izraēliešiem lielus zaudējumus, kas kļūst par iemeslu Goldas Meiras un Moše Dajana kritikai un šo zīmīgo valstsvīru varas zaudēšanai. Galu galā, Sīrijas frontē saglabājas līdzsvars. El-Kuneitru izdodas noturēt, neskatoties uz niknajiem Izraēlas karaspēka triecieniem, taču Golanas augstienes atgūt neizdodas. ANO Drošības padome pēc kara beigām 1973. gadā izveido bufera zonu, kas atdala Izraēlu no Sīrijas, Golanas augstienes tā arī paliek Izraēlas pakļautībā, bet Sīrija pieprasa tās atdot.
1976. gadā pēc Libānas valdības lūguma Sīrijas karaspēks ieiet šajā valstī, lai apturētu pilsoņu karu. Karš beidzās 1990. gadā kad Libānā pie varas nāk valdība, kas uztur draudzīgas attiecības ar Sīriju. Sīrijas karaspēks Libānu atstāj tikai 2005. gadā, kad tiek nogalināts Libānas premjerministrs Rafiks Harizi. Sīrija atbalsta arī Irānu Irānas-Irākas kara laikā 1980. - 1988. gados.
1976. - 1982. gados valstī sākas islamistu bruņota cīņa pret valdošo partiju “Baas”, ko pavada masu nekārtības un terora akti. Notikumi iegūst nosaukumu Islama sacelšanās. Sacelšanās vadībā atrodas sunnītu organizācija “Brāļi-musulmaņi”. Zīmīgs notikums šajā karā ir Hamas asinspirts 1982. gada februārī, kad Sīrijas armija bombardē, bet tad uzbrukumā ieņem opozīcijas atbalsta pilsētu Hamu. Pēc dažādiem aprēķiniem tiek nogalināti no 17 līdz 40 tūkstošiem cilvēku, no tiem 1000 armijas pārstāvju.
Kad 2000. gada 10. jūnijā Hafezs al-Asads, kas valdījis valstī gandrīz 30 gadus, nomirst, par prezidentu pēc referenduma rezultātiem kļūst viņa dēls Bašars al-Asads.
2002. gada ASV valsts departamenta atskaitē par 2001. gadu Sīrija tiek nosaukta par valsti, kas atbalsta terorismu. 2003. gadā Sīrija kritizē amerikāņu-britu iebrukumu Irākā. Par to ASV apvaino Sīriju teroristu atbalstīšanā un uzliek sankcijas.
Pēc dažiem datiem Izraēlas-Libānas kara laikā, 2006. gadā Sīrija esot piegādājusi ieročus Hezbollā organizācijai. Tāpēc Sīrijai turpinās saspringtas attiecības ar dažām rietumvalstīm.
2007. gada 27. maijā referenduma gaitā Bašaru al-Asadu atkal ievēl par prezidentu uz septiņiem gadiem. Viņu atbalsta 97,62 % vēlētāju.
Dumpji un revolūcijas, kas nesenā pagātnē notiek Tuvajos Austrumos, nokļūst arī līdz Sīrijai. 2011. gada martā Derjas pilsētā, valsts dienvidos, bet vēlāk arī valsts citās pilsētās sākas demonstrācijas ar prasībām mainīt pašreizējo režīmu. Tā kā tās parasti iesākās piektdienās pēc piektdienas lūgšanām, tad sacelšanos sāk saukt par Piektdienas revolūciju.
Dumpinieki izvirza dažādas prasības, sākot no valdības atcelšanas līdz visa režīma nomaiņai. Valdība patiešām šur tur nopietni piekāpjas: atceļ ārkārtas stāvokli, likumus par MIL un politiskajām partijām, veic demokrātiskas reformas. Taču, laikam jau tautas mērs ir pilns.
2013. gadā Sīrijā jau notiek pilnasinīgs karš ar smagā bruņojuma pielietošanu lielākajās pilsētās, arī galvaspilsētā. Valsts ir drupās, 2012. gada decembrī vairāk nekā 500 000 sīriešu jau devušies bēgļu gaitās uz ārzemēm, bet pašlaik to skaits ir daudz lielāks. Viņi atrod patvērumu Jordānijā, Libānā, Irākā, Turcijā un viņu stāvoklis nav spīdošs.
2012. gada 11. decembrī ASV paziņo, ka vairs neuzskata Bašaru Asadu par Sīrijas līderi un liek uzsvaru uz bruņoto opozīciju – Sīrijas nacionālo koalīciju.
2013. gada augustā stāvoklis saasinās līdz galējam, kad pienāk ziņas, ka Sīrijas valdības spēki it kā ir lietojuši ķīmiskos ieročus pret sacelšanās dalībniekiem. Rietumvalstis uzskata, ka pierādījumi ir neapgāžami, Krievijai un Irānai, protams, ir citāds viedoklis, tāpat arī visiem cilvēkiem pasaulē, kas ienīst Rietumus.
Nākošnedēļ ASV un Francija ir gatavas dot raķešu triecienus pa Asada spēkiem, izspēlējot Dienvidslāvijas bombardēšanas variantu, kad piespieda to atteikties no serbu militāra atbalsta un cīņas ar Kosovas albāņiem.
Kas no tā viss sanāks, rādīs laiks. Izmantoti fakti no Vikipēdijas: