Nekādi. Miroņiem vairošanās nav vajadzīga.
[Es speciāli netulkoju šo vārdu, jo slāvu rusalkām nav nekāda sakara ar Rietumeiropas nārām. - t.p.]
Malorossijā un Galicijā bija vairāki priekšstati par rusalkām. Pēc vieniem priekšstatiem rusalkas pielīdzināja mavkām, pēc citiem - ar savvaļas sievām "mamunām" (mērkaķiem) poļiem un "vilām" serbiem un bulgāriem, tās pārvaldīja akas un ezerus, mācēja "aizslēgt" ūdeņus. Par rusalkām kļuva nekristīt bērni, noslīkušas jaunavas, meitenes, kuras nomira pirms laulībām, kā arī tie, kuri piedzima vai nomira Trīsvienības [Troicas] nedēļā. Rietumu Poļesjē ir leģenda par to, ka nomirušas meitenes-līgavas tēv piesēja viņas ķermeni pie staba un tādā veidā "salaulāja" viņu, lai viņa nekļūtu par rusalku.
Lielākā daļā tautas nostāstu rusalkas ir attēlotas kailas, un bez galvas segas. Apģērbtas rusalkas visbiežāk attēlo saplēstos sarafānos.
Tautu ticējumos rusalkas ar zivs asti min pietiekami reti un visdrīzāk, tās parādās grāmatu iespaidā (skatiet Jūras jaunavu). Rietumeiropas rusalkas ārējo izskatu ir mantojušas no mākslas darbiem, kurus attēlotas Homēra sirēnas, slāvu rusalkas ir līdzīgas sengrieķu nimfām. Angļu valodas bestiārijos slāvu rusalkas tieši tā arī sauc "rusalka", Rietumeiropas līdziniecēm lietojot vārdu — mermaid.
Svarīga atšķirības un apvienojoša pazīme rusalku ārējā izskatā ir — izlaisti, gari mati. Tādi, kas parastās sadzīves situācijās nebija pieļaujami zemnieku meitenēm — tipisks un zīmīgs atribūts: "Staigā kā rusalka (par jaunieti ar nesaķemmētiem matiem)" (no Dala vārdnīcas).
Vienīgais teikums par nārām latviešu Vikipēdijā.
Nāra jeb vārava ir mitoloģiska būtne, kas mīt ūdenī. Mākslā tā tiek attēlota kā skaista sieviete ar zivs asti.
Krievu valodā arī par tā saucamajām "jūras jaunavām" ir visai garš raksts.
Jūras jaunava (jūras mūza, faraone, jūras sirēna, baltkr. вадзяная каралеўна, ukr. морська панна, čeh. Mořská panna, slovēņ. Morska deklica, angļ. Mermaid) — mitoloģisks personāžs, kas satopams Eiropas tautu leģendās un mītos, jaunava ar zivs asti kāju vietā, kura dzīvo jūrā. Vīriešu analogs — jūras vīrs (angļ. Merman). Austrumslāvu mitoloģijā — Jūras valdnieka meita.
Vēlīnajā krievu literatūrā un kino ar Rietumu ietekmi, Jūras jaunavas tēls saplūda ar slāvu rusalkas tēlu, kura pēc ārējā izskata bija līdzīga cilvēkam un staigāja uz divām kājām. [Skatiet arī Turgeņeva stāstu par tikšanos ar tādu viltus rusalku pilnā variantā, par ko kādreiz rakstīju, fragmentu parasti min kriptozoologi, kas cenšas pierādīt, ka agrāk vēl nesen varēja satikt neandertāliešus. - t.p.]
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D0%B0
Sīkāk par jūras jaunavām var lasīt Vikipēdijā, protams, neskaitot latviešu.
Te raksts par rusalkām.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0